Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

Zenfone 6 problema SMS code pt BTPay

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
LukeHro

LukeHro

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2022
Salut,
Am din toamna un Asus Zenfone 6 si nu reusesc nicicum sa-mi setez BTPay pentru ca aplicatia nu-si ia (repede) codul din SMS. Mesajul vine fara probleme dar nu apare codul in aplicatie decat daca ma tot plimb intre BTPay si Mesaje...habar n-am exact ca n-am reusit sa deduc o regula...
Am sunat la BT support si mi-au zis ca "ghinion" aplicatia are 15sec sa-si ia codul si sa dau OK si nu exista alta varianta. Cel mai repede am reusit undeva la 1min.
Mi-au sugerat sa vad setarile telefonului dar n-am gasit nimic. Ceva "chat features" ce-am mai gasit pe net related cu SMS issues era oricum disabled. Am mai incercat cu alte aplicatii de SMS ca default dar acelasi rezultat.
Sunt pe Digi, mesajul cu codul vine aproape instant.
Any help? Chiar daca n-ati intalnit problema asta pe ZF6 ci pe altele orice poate ajuta...
Mersi

#2
s1lviu86

s1lviu86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 14.12.2020
Il bagi manual. Cum iti ia 1 minut sa bagi ale 4 sau 6 cifre/litere pe care le vezi in sms?

#3
LukeHro

LukeHro

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2022

View Posts1lviu86, on 12 februarie 2022 - 12:00, said:

Il bagi manual. Cum iti ia 1 minut sa bagi ale 4 sau 6 cifre/litere pe care le vezi in sms?
Nu exista aceasta optiune la BTPay. si oricum cred ca ti-ar lua mai mult de 15sec

#4
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
Google Messages?

#5
LukeHro

LukeHro

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2022

View Postmiki07, on 12 februarie 2022 - 15:19, said:

Google Messages?
ala e default pe telefon (pare ca asus au renuntat la aplicatia proprie de ceva vreme, nu mai e nici pe play)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate