Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Va ascundeți achizițiile de soțiile voastre?

* * - - - 8 votes
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#19
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,376
  • Înscris: 01.12.2001
De asta comand la EasyBox. Mă duc când vrei sa iau coletul.

Insa am un coleg care comanda in numele meu. Ii preiau eu coletele și vine el în 2-3 zile și le ia de la mine. Că nu toate firmele livrează la EasyBox Sameday.
Că am 2 din astea in oraș. Doar eMag cred că livrează acolo

Edited by dorin_2k, 12 February 2022 - 12:06.


#20
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Posttomaso, on 12 februarie 2022 - 11:31, said:

Eu cred că omul are o amantă și un cuibușor de nebunii.
Bravo lui , bine ca poate .

#21
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View PostDjMx, on 12 februarie 2022 - 11:55, said:

Eu-s patit in alte feluri, acum cativa ani inainte de Valentines imi vine curierul cu ceva ce comandasem pentru o tipa. Problema era ca atunci cand a venit eram cu altcineva acasa si s-a entuziasmat aia crezand ca era pentru ea, n-am avut ce naiba sa-i zic asa ca i-am dat ei cadoul...

Belea, ai avut costuri duble de acel Valentine's. Dar si portie dubla de... Posted Image

#22
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostMembruAnonim, on 12 februarie 2022 - 11:41, said:

Mare grija, uneori schema asta este facuta de cei care urmaresc ceva, sa dea o teapa, sa comita o ilegalitate etc
Aia se intampla cand trimite colet nu cand primeste.....

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostBaXXXon, on 12 februarie 2022 - 12:07, said:

Aia se intampla cand trimite colet nu cand primeste.....

Voiam a spun altceva. Ceri un extras de cont, un desfasurator de la compania de telefonie si le spui sa il trimita acasa prin curier.. Apoi suni la curier si ceri sa modifice numarul de telefon de pe colet. Curieriul suna iar cel de la capatul firului ii cere sa se vada in alta parte, nu acasa.

Bine, astea sunt niste exemple aruncate la repezeala. Insa sunt o gramada de smecherii in genul.

Edited by MembruAnonim, 12 February 2022 - 12:10.


#24
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostMembruAnonim, on 12 februarie 2022 - 12:10, said:

.....
Bine, astea sunt niste exemple aruncate la repezeala. Insa sunt o gramada de smecherii in genul.
Ce multe stii despre smecherii Posted Image

#25
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018

View PostRobert_Kiran, on 12 februarie 2022 - 12:01, said:

Face parte din meseria noastră. Curierul are contact cu o grămadă de oameni. Cunoști tot felul de oameni în meseria asta. Poate și în asta consta frumusețea meseriei de curier!

intr-adevar e si asta o parte a vietii de curier, acum cu easybox s-a mai franat un pic treaba

#26
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostBaXXXon, on 12 februarie 2022 - 12:04, said:

Curierii au la job doar un lucru de facut , sa livreze coletele . Problema e ca acestia nu prea-si fac datoria si culmea , mai si " gandesc " Posted Image . Iti faci treaba pt care esti platit si atat .
P.S. Nu degeaba unul e curier si altu director
P.S.2 N-am sotie , numa amanta deci iau ce vreau cand vreau si de cate ori vreau Posted Image
Heiii ... lucrez în curierat din 2007. Înainte de 2007 eram muncitor necalificat. Nu mi-a plăcut și am schimbat meseria. In curier. Si pana acum mi-am făcut datoria, zic eu. Si chiar imi place ce fac.
Cat despre partea cu ganditul ... ce nu avem voie să gândim? Chiar dacă nu suntem directori ...
LE referitor la plata ... 2200 lei pe luna. La preturile actuale salariu e infim. Din fericire exista bacșișuri. De aia spuneam mai sus ca noi curierii suntem sensibili cu cei ce lasă bacsis. Altfel am avea un venit de rahat pe luna.

Edited by Robert_Kiran, 12 February 2022 - 12:19.


#27
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 23.12.2007
Robert, banuiesc ca nu esti insurat, invata din lectiile pe care le vezi ....A fi insurat nu inseamna sa-ti pierzi libertatea.

#28
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Ganditi cum nu , cum sa va faceti datoria pt care sunteti platiti, nu sa deschideti topice despre clienti Posted Image
P.S. Ar fi bine sa afle seful tau cu ce te ocupi de fapt ...

#29
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 03.02.2010

View Postursamajor, on 12 februarie 2022 - 11:45, said:

Nu-mi ascund achizitiile, dar ascund preturile. Posted Image Asta fiindca am doua pasiuni al naibii de costisitoare: foto si astronomia/astrofotografia...
Cam așa ceva:

Attached Files



#30
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Exagerezi...
E doar o discutie. Care e problema, pana la urma ? Nu a dat nume, nu a judecat, doar a intrebat. E ca si cum un judecator ar expune aici un caz pe care l-a avut, fara nume, fara adrese, date, sau altceva. Sau un avocat, sau un mecanic, sau un doctor ce fel de pacienti a avut, sau un agent de vanzari cu ce fel de oameni interactioneaza...
Mie mi se pare ca e ok ce zice si dezbate, e vb de modul in care functioneaza oamenii, caractere, situatii, lectii de viata in unele momente.

@Robert_Kiran : de curiozitate, cat e bacsisul castigat lunar, din moment ce e rentabil sa fii curier cu un astfel de salariu ? Nu vreau sa imi zici exact, asa, intre si intre....

View PostBaXXXon, on 12 februarie 2022 - 12:18, said:

Ganditi cum nu , cum sa va faceti datoria pt care sunteti platiti, nu sa deschideti topice despre clienti Posted Image
P.S. Ar fi bine sa afle seful tau cu ce te ocupi de fapt ...

Edited by Magicwisewolf, 12 February 2022 - 12:26.


#31
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Problema asta cu capra vecinului , mereu in primul rand ...

#32
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View Postmarco68, on 12 februarie 2022 - 12:18, said:

Robert, banuiesc ca nu esti insurat, invata din lectiile pe care le vezi ....A fi insurat nu inseamna sa-ti pierzi libertatea.
Sunt însurat. La mine cum decurge treaba.
Când cumpăr obiecte relativ ieftine -sa zic pana în 150 lei, nu prea cer "voie". Sau când iau piese pentru masina, indiferent de cost. Aia e, masina trebuie sa meargă.
Dar când vreau sa cumpăr  ceva scump (sa zic un frigider, o masina de spalat) atunci ne așezăm la discuții, vedem ce bani avem, si in functie de asta decidem.
Ultima discuție de genul asta a fost sa schimbam masina. Am o Dacia Nova veche pe carburație. Ne-am așezat la discuții, si am decis sa o vindem și sa luam un logan sh. Încă nu am găsit loganul, dar nu au fost probleme în discuții!

#33
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Mi se pare corect si normal. Asa ar trebui sa fie. In principiu, cele mai multe necazuri in relatii si casnicii, pleaca de la bani si de la neajunsurile vietii de zi cu zi. Bine, in top mai avem si inselatul si gelozia, dar asta e cu totul alta discutie.

#34
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 23.02.2007

View PostBaXXXon, on 12 februarie 2022 - 12:04, said:

Curierii au la job doar un lucru de facut , sa livreze coletele . Problema e ca acestia nu prea-si fac datoria si culmea , mai si " gandesc " Posted Image . Iti faci treaba pt care esti platit si atat .
P.S. Nu degeaba unul e curier si altu director
P.S.2 N-am sotie , numa amanta deci iau ce vreau cand vreau si de cate ori vreau Posted Image



Curierii mai si "gandesc" ? ce parere buna ai tu despre cei care nu lucreaza in domeniul tau , in care orice client de-al tau ar putea spune acelasi lucru sau iarta-ma pe mine daca esti antreprenor sau bitcoin master.

Edited by FREESH, 12 February 2022 - 12:32.


#35
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Afirmatia a fost facuta din cauza acestui topic ( fara valoare dpmdv ).

#36
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007

View PostMagicwisewolf, on 12 februarie 2022 - 12:24, said:

@Robert_Kiran : de curiozitate, cat e bacsisul castigat lunar, din moment ce e rentabil sa fii curier cu un astfel de salariu ? Nu vreau sa imi zici exact, asa, intre si intre....
De obicei minim 50 de lei pe zi. Sunt zile în care iau și 100 de lei. Cum e treaba, e o lege nescrisa la curieri. De la un leu nu se da rest. Dacă coletul costa 101 lei și 10 bani, nici un curier nu îți dă 90 de bani rest, coletul va costa 102 lei. Asta e. Apoi cât vrea omul sa lase. Unii lasă 2-3 chiar 5 lei. Am avut (foarte rar ce-i drept) si 10 lei. Întotdeauna eu dau restul pana la un leu. Dacă clientul zice sa nu ii mai dau rest, refuz de forma(sau de politete), dacă insista nu ii mai dau restul. Dacă nu zice nimic dau restul pana la un leu. De fiecare data la bacșiș mulțumim frumos.
În medie scot între 1300 1700 de lei pe luna.

Edited by Robert_Kiran, 12 February 2022 - 12:38.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate