Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Sfat telecamera exterioara

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
GlassT

GlassT

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.09.2020
Salutare,

Am nevoie de un sfat, legat de ce camera de supraveghere as putea cumpăra pentru a monitoriza parcare externa a unui bloc.Montarea se face la o înălțime de 4/5m pe partea exterioara a blocului.De preferat e sa fie una rotativa,având în vedere ca poziția de parcare diferă de la o zi la alta.Distanza pe care as dori sa o am clara,pentru a vedea un număr de înmatriculare ar trebuie sa fie maxim 20m.Nu trebuie sa aibă o claritate mare pe partea de întuneric,doar pe zi e important sa se vadă bine.Nu trebuie sa fie alimentata prin bateria,nu e o problema mare de a o alimenta prin cablu.Aveti idee ce camera ar bifa doar aceste criterii ?


Mulțumesc frumos !

#2
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
https://www.emag.ro/...rch-Action=view

#3
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021
Orice camera decenta ptz ar trebui sa fie ok. Uite o imagine cu pni ip655b de pe emag, pe zoom maxim . 20m sunt pana la coltul primului gard. Pana la mașina roșie sunt mai mult de dublu, și încă se mai pot citi numerele (am cenzurat eu parțial că-i drum privat nu public). La 20m numerele se vad fără probleme sau efort.

Attached Files



#4
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,050
  • Înscris: 08.01.2021
Uite încă una, în lumina slaba, fără sa fie la maxim zoomul. Toyota era "a mea", cam la 15m distanta.

Attached Files



#5
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,869
  • Înscris: 15.04.2019

 GlassT, on 12 februarie 2022 - 09:27, said:

De preferat e sa fie una rotativa,având în vedere ca poziția de parcare diferă de la o zi la alta.

Adica dupa ce-o parcati unde gasiti liber, intrati in casa si orientati camera spre acel loc. E un pic de efort. Cautati una care sa permita salvarea de pozitii, v-ar ajuta.

#6
GlassT

GlassT

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 02.09.2020
Va multumesc pentru opinii,o sa le testez pe ambele.O zi buna sa aveti !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate