Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Obi-Wan Kenobi (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
95 replies to this topic

#19
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthellmarvel, on 04 mai 2022 - 17:54, said:

Sincer? Not impressed. E tot un teaser si nu arata nimic nou fata de celalalt, decit ca reuseste s-o faca pe negresa aia si mai antipatica. Si care-i treaba cu "Like you trained his father", de ce i-ar cere parerea Kenobi lui ala, si de ce ar spune ala asta, cind el habar n-are de unde sa aiba despre relatia lui Kenobi cu Vader?

Si decit sa tot bage respiratia lui Vader pe post de "OMG I can't wait", mai bine ar mai fi introdus un Jedi, ca altfel, cu cine tot vorbeste acolo sa se ascunda?


Trailerul arată, de asemenea, noi aspecte ale mai multor membri ai distribuției, inclusiv Joel Edgerton care se întoarce în rolul lui Owen Lars, unchiul lui Luke Skywalker. În timp ce se află pe Tatooine, Owen îi spune lui Obi-Wan să lase familia în pace, la care Obi-Wan îi răspunde „Când va veni timpul, trebuie să fie antrenat”, referindu-se la viitorul său protejat Luke. Owen replică cu: „ cum l-ai antrenat pe tatăl lui?”, reactie acida față de Obi-Wan, care și-a văzut ultima oară padawanul Anakin Skywalker distrus pe Mustafar.

Spoiler


#20
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010
@adisluc
Owen Lars N-ARE DE UNDE SAU DE CE sa stie ca Obi-Wan l-a antrenat pe Anakin, si inca si mai putin sa stie ca Anakin e acuma Vader (cum se deduce din intrebarea aia idioata). Treaba asta teoretic n-are de unde s-o stie nici chiar Obi-Wan.

Rolul teaserelor e sa CREEZE ASTEPTARI de la produsul final, or pina acuma, in afara de o noua confruntare intre Kenobi si Vader, au creat asteptari NEGATIVE: l-au facut pe Primul Inchizitor gras si cu capul rotund, mai mult ca sigur negresa puternica si independenta o sa fie principalul antagonist si Obi-Wan pare doar povestitor. Si au mai bagat si ciupitura cu "like you trained his father" de parca era treaba aluia ce fac Jedi-i.

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Pai de unde stii ca nu are de ce ?

Crezi ca Obi Wan nu i-a zis nimic cand l-a adus pe Luke ca sa il creasca ?

Plus ca mai e o chestie - in unele carti non-canon legate de Star Wars, Owen e dat ca fiind fratele lui Obi-Wan.

#22
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010
Canon e doar ce e filmat/animat, restul poate fi modificat cum ii taie capul pe cei in charge cu primele formate.

La ce i-ar fi folosit sa-i spuna treaba aia, il vezi pe Kenobi palavragiu? Poate sa-i spuna si ca i-a taiat mîinile si picioarele si l-a lasat sa arda de viu pe Mustafar? Si asa au dat un sut in gura "canonului" cu noua intilnire dintre el si Vader (sper sa nu se intimple, dar Duel of the Fates a fost in primul teaser) pentru ca in primul Star Wars Vader spune CLAR ca "I was but an apprentice the last time we met".

Edited by hellmarvel, 05 May 2022 - 12:01.


#23
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016

View Posthellmarvel, on 04 mai 2022 - 21:14, said:

@adisluc
Owen Lars N-ARE DE UNDE SAU DE CE sa stie ca Obi-Wan l-a antrenat pe Anakin, si inca si mai putin sa stie ca Anakin e acuma Vader (cum se deduce din intrebarea aia idioata). Treaba asta teoretic n-are de unde s-o stie nici chiar Obi-Wan.
....

View Posthellmarvel, on 05 mai 2022 - 11:58, said:

Canon e doar ce e filmat/animat, restul poate fi modificat cum ii taie capul pe cei in charge cu primele formate.
...

Nu trebuie sa te necajesti asa tare! nu, nu si nu.
Au aparut cateva randuri si in Gazzetta de Tatooine ... zice ca (nu sa intelege prea bine din cauza la umezeala si presiune, s-au mai sters din slove dar intr-o traducere aproximativa se relefiaza faptul ca cei doi par sa fie neamuri, cunostinte vechi astfel incat sa descurca dumnealor! A fost si o mica discutie, minora si ieczotica la Radio Racnetul Tatooine dar si acolo la fel: neamurile si vecinii ...
PA scurt au concluzionat si acestia: no problemo.
Cum spune o vorba veche tatooinezeasca: unde este forta multa, iexista si minte cat sa poate.

#24
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007
Apropos de ce-i canon si ce nu: era o faza pe facebook cu o chestie, in prequel cand Obi Wan se lupta (si-l sparge) pe generalu' Grievous ii zice "esti mai mic decat ma asteptam!". Pentru nimicu' asta de scena Dave Filoni o fentat 6 sezone de Clone Wars in care astia doi sa nu se intalneasca, si nu i-a fost usor! :D Cat despre serial, abia astept!

#25
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,419
  • Înscris: 02.09.2016
AMR 5

Ewan McGregor looks back on his first moments stepping into the role of Obi-Wan Kenobi. Start streaming the limited series May 27 only on Disney+.
19.05.2022  sursa Star Wars youtube.com

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZHEDtlCcnrs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), Moses Ingram (Inquisitor Reva), and director Deborah Chow preview the Disney+ Star Wars series, premiering May 27.
21.05.2022  sursa: TVLine youtube.com

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NnTxjQT2krc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Ewan McGregor, Hayden Christensen and Moses Ingram each answer the same seven questions about Star Wars. Anakin Skywalker (Christensen), Obi-Wan Kenobi (McGregor), and Reva (Ingram) will star in the Disney+ new miniseries Obi-Wan Kenobi premiering on May 27th
18.05.2022  sursa: Vanity Fair  youtube.com

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kWpCRYBq6kM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#26
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010
Hnn-ng-gnhhhh, am zis eu ca n-au cum sa buseasca seria asta (si ce-am mai zis despre primul inchizitior, dialoguri timpite sint par la ceas), dar de-un timp incoace imi creste o gîlma in stomac ca daca era o cale s-o dea cu mucii in fasole, EXACT PE-AIA AU ALES-O: serialul asta e de fapt despre negresa, cu un redemption arc, iar Kenobi si Vader sint doar pe post de condimente.

Sper sa ma insel, si ce-am mai auzit sa nu fie adevarat.

#27
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Vedem, mai e un pic...

#28
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,883
  • Înscris: 12.03.2010
Vazut (ce e de vazut pina acum). Dialogurile au ramas timpite, dar desfasurarea actiunii (asa, ca la clasa a 6-a) e interesanta, chiar daca e lenta, cel putin in primul episod.

Din pacate, se consolideaza varianta ca negresa sa fure tot oxigenul serialului, plus, au dat canonul cu dintii de coltul mesei de "numai" 2 ori in 2 episoade
Spoiler


#29
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,848
  • Înscris: 27.09.2008
Nu-mi place tenta aia verde din film...

#30
c6t9

c6t9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,941
  • Înscris: 20.01.2004

View Posthellmarvel, on 23 mai 2022 - 04:56, said:

Hnn-ng-gnhhhh, am zis eu ca n-au cum sa buseasca seria asta (si ce-am mai zis despre primul inchizitior, dialoguri timpite sint par la ceas), dar de-un timp incoace imi creste o gîlma in stomac ca daca era o cale s-o dea cu mucii in fasole, EXACT PE-AIA AU ALES-O: serialul asta e de fapt despre negresa, cu un redemption arc, iar Kenobi si Vader sint doar pe post de condimente.

Sper sa ma insel, si ce-am mai auzit sa nu fie adevarat.

Bingo. N-au știut cum să facă să bage în univers un personaj feminin puternic de culoare trans. Au bifat cu ea tot ce se poate.

#31
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 29.12.2016
Slab. Mai slab decat Boba Fett. Pacat...

#32
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,593
  • Înscris: 14.10.2004
Vai de capul meu ce porcărie sinistră.
Deci nu ai cum sa faci așa ceva, nu ai cum și să mai și speri că vor da năvală românii să se aboneze.
Nu nenică, in veci nu mă abonez.

Și "zburătoarea" aia penibilă. Deci mor când văd actorii de culoare cu bășinile lor in cap. Privirea aia superioara.
🤮

Edited by xymzar, 27 May 2022 - 21:52.


#33
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,374
  • Înscris: 15.11.2005
pe unde vedeti kathleen kennedy, cam aia e situatia...
deci am ras de ma durut cand obi dezgroapa cutia din nisip... ma nene, ok, e jedy si nu are nevoie de gps dar era ingropata cutia la 30 de cm...in desert, muhahahahhahaha
Destul de penibil in rest, am reusit sa vad doar primul episod, sa vedem ce urmeaza, nu am mari asteptari...

#34
botelucian

botelucian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,216
  • Înscris: 23.03.2007
Slabut, mai bine se descurca fanii sa faca ceva "nou". Clar merge pe linia de partid, dar totul pare fortat si fara o miza reala si ieftin foarte ieftin vorbind de disney si firme ce se vor mari. Desigur o domnita e "za best ever".

Vreau sa vad lupte de genul asta
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/to2SMng4u1k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Vader trebuie sa fie Baba Cloanta cel mai rau si temut si chiar sper sa il prezinte asa

#35
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,363
  • Înscris: 15.06.2004
Mda..
Primul episod - e trailerul lungit la maxim. Prima tentativa de actune e abia dupa 20 de minute de plictiseala.
Al doilea nici n-a inceput bine ca s-a si terminat. A fost macar mai concentrat, nu m-am plictisit, dar parca m-am uitat la scenariul din The Mandalorian cu alte caractere.

#36
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,723
  • Înscris: 10.12.2006
Boba Fett a fost destul de bun, ca n-a urmat reteta cu scenariu mediocru si personaj dragut, ca Mandalorianul si in cazul de fata Leia.
Plictisitor si intr-un final stupid cum rezolva aia problema in echipa, adica daca asa se transeaza conflictele la ei cred ca Inchizitoarea era casapita demult dupa genul de atitudine pe care il prezenta superiorilor.
Acu' poate are ceva afacere cu Vader, nu stiu ce sa zic. Dar Disney nu prea produce plot-uri atat de complexe.

Si ala care e senator si nu anunta autoritatile cand i-e rapita fiica... wtf was that?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate