Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 

Bambus in gradina?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,411
  • Înscris: 29.04.2008

 brainwashed, on 12 februarie 2022 - 12:59, said:

Dar nu trebuie bariera in sol mai degraba decat peste sol? Din ce am citit trebuie blocat aproximativ 70cm in jos de la nivelul solului.

Eu am facuta o cuva din gabion care e umpluta cu pamant si captusita cu geotextil.

#20
MindArchitect

MindArchitect

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,861
  • Înscris: 30.11.2021

 brainwashed, on 12 februarie 2022 - 12:59, said:


Sigur ca pot face, dar nu inteleg finalitatea. Izolez si..ce? Vopsesc verde? Prind ceva de el?
In primul rand ziceai de izolare fonica.

bilti - Tu acolo ai facut ceva pe post de privacy wall. Este bine ca ai activitatea cu intretinerea lui dar fata de poza initiala, parca era mai fain mai simplu.
Puteai foarte usor sa montezi pe langa gard privacy wall, paravan de lemn.

#21
cristi_pad

cristi_pad

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.04.2020
Și eu doresc anul acesta sa îmi fac o mica liziera de bambus. Am optat pentru semințe. Am momentan bambus nigra și aurea, însă doresc și bambus rosu. Deja am pregătit locul. Am săpat n șanț în pământ și îl voi adânci pana la aproximativ 80cm (perete din beton), iar partea interioara va fi oblica pentru a dirija rizomii spre suprafață. Deasupra pământului voi înălța zidul ch 10 cm.

#22
Tonic Water

Tonic Water

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,339
  • Înscris: 09.07.2005
Foloseste plante cataratoare nu bambus. pune-le pe paravane de lemn si intercaleazale sa dea bine la ochi. Sunt multe soiuri si poti avea flori tot timpul anului pana la inceputul iernii. Clematite, hortensii cataratoare,caprifoi, iasomie

#23
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Am plantat si eu un bambus acum o saptamana. Luat la ghiveci.
Cam in cat timp se face de 4 metri? Si cum se poate inmulti? Scot un pui si il mut in alta parte?

#24
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
pai depinde de soi, mai ai eticheta?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate