Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Un nou producător auto în România?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#37
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003
Ce rahat de articol. Cica la Cluj! Pai e la 40 km de Cluj, ala nu mai e Cluj.

Autorul poate sa se impuste in c*** si apoi sa se arunce de pe cladirea TVR-ului. Imi pierd vremea cu ce debiteaza pe net.

View Postgiuliani, on 11 februarie 2022 - 14:08, said:



Nu-i vorba de luna de langa Campia Turzii, n-are cum. E Luna de langa Floresti.
E o Luna langa Campia Turzii. Am impresia ca aia ar fi.

#38
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021
1,5 km pătrați, un dreptunghi cu laturile de 1 per 1.5 km nu e chiar un mizilic...

#39
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBursul, on 11 februarie 2022 - 14:10, said:

Ce rahat de articol. Cica la Cluj! Pai e la 40 km de Cluj, ala nu mai e Cluj.

Autorul poate sa se impuste in c*** si apoi sa se arunce de pe cladirea TVR-ului. Imi pierd vremea cu ce debiteaza pe net.


E o Luna langa Campia Turzii. Am impresia ca aia ar fi.

Eu stiu de Luna aia, am trecut pe acolo saptamanal vreo 10 ani, dar aia e la 50km de Cluj, nu la 15 cum zice Tise. La 15km e Luna de sus de langa Floresti

#40
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003

View Postgiuliani, on 11 februarie 2022 - 14:12, said:


Eu stiu de Luna aia, am trecut pe acolo saptamanal vreo 10 ani, dar aia e la 50km de Cluj, nu la 15 cum zice Tise. La 15km e Luna de sus de langa Floresti
Asa am zis si eu, dar cei de-i locului uite ca zic altceva. Oricum autorul care are si un nume: Stefan Lica e un dobitoc!

#41
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View PostBursul, on 11 februarie 2022 - 14:13, said:

Asa am zis si eu, dar cei de-i locului uite ca zic altceva. Oricum autorul care are si un nume: Stefan Lica e un dobitoc!


Poate o fi la 15km de granita judetului Cluj :))

#42
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005

View Postgiuliani, on 11 februarie 2022 - 14:12, said:


Eu stiu de Luna aia, am trecut pe acolo saptamanal vreo 10 ani, dar aia e la 50km de Cluj, nu la 15 cum zice Tise. La 15km e Luna de sus de langa Floresti
Tetarom 5 e cuvântul cheie, nu Luna...  ăla nu poate fi decât într-un loc.

#43
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postmihaicozac, on 11 februarie 2022 - 14:18, said:

Tetarom 5 e cuvântul cheie, nu Luna...  ăla nu poate fi decât într-un loc.

Nici n-am gasit vreo informatie legata de Tetarom 5, stiam ca doar 3 tetaromuri sunt, asa ca am presupus ca-i un Parc Industrial nou situat in Luna aflata la 15km de Cj, adica aia din Floresti.

E si mai bine ca-i cea de la Turda :)

#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,524
  • Înscris: 30.10.2003

View Postgiuliani, on 11 februarie 2022 - 14:17, said:

Poate o fi la 15km de granita judetului Cluj Posted Image)
[ https://cdn.economedia.ro/wp-content/uploads/2022/02/tetarom-5-cluj-puz.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La Cluj. Sunt unii care atat stiu Cluj, Timisoara, Brasov, Constanta, Iasi. Tot ce e la departare de 200 km tine de unu din aceste orase. Posted Image Posted Image Posted Image


E bine ca au ales zona aia. Asa ar trebui dezvoltata Romania. Sa nu se mai aglomereze orasele si sa dea sanse si oraselor mici din jur.

Edited by Bursul, 11 February 2022 - 14:23.


#45
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Nu exista Tetarom 5.
Sunt doar 4. Deocamdata...

#46
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,891
  • Înscris: 14.08.2007
E Luna de langa Campia Turzii ... avantajul e ca vii usor pe autostrada si dinspre Alba si dinspre Mures, deci e usor sa aduci angajati din multe locuri. Iar aeroportul Cluj e si el relativ aproape ...

Problema (momentan) e ca nu ai autostrada terminata spre Oradea, dar tot poti merge spre vest pe autostrada pe la Sebes.

View PostYo-carman, on 11 februarie 2022 - 14:22, said:

Nu exista Tetarom 5.
Sunt doar 4. Deocamdata...
Proiectul in sine are cativa ani, pasii juridici/administrativi pentru infiiintare au fost facuti... doar ca nu au fost alocati bani pentru executie inca.

#47
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005
Aeroportul e aproape inutil pentru o fabrica auto. Toata filosofia auto se bazeaza pe livrare just in time pe calea cea mai ieftina posibil de la furnizori aflati in aceeasi zona geografica. Cu avionasul se aduc FOARTE rar cateva piese pentru major fuck ups.

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,891
  • Înscris: 14.08.2007

View Postsebulbus, on 11 februarie 2022 - 14:40, said:

Aeroportul e aproape inutil pentru o fabrica auto. Toata filosofia auto se bazeaza pe livrare just in time pe calea cea mai ieftina posibil de la furnizori aflati in aceeasi zona geografica. Cu avionasul se aduc FOARTE rar cateva piese pentru major fuck ups.
Insa directorii umbla cu avioane :D

#49
giuliani

giuliani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,153
  • Înscris: 18.05.2007

View Postsebulbus, on 11 februarie 2022 - 14:40, said:

Aeroportul e aproape inutil pentru o fabrica auto. Toata filosofia auto se bazeaza pe livrare just in time pe calea cea mai ieftina posibil de la furnizori aflati in aceeasi zona geografica. Cu avionasul se aduc FOARTE rar cateva piese pentru major fuck ups.

Intr-o firma de anvergura aia au loc gramada de intalniri, iar daca directorul filialei de la Luna are azi o intalnire la Stuttgart iar maine la un furnizor din Torino e nevoie de transport aerian.

Edited by giuliani, 11 February 2022 - 14:46.


#50
MiG29

MiG29

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 16.12.2002

View Postmihaicozac, on 11 februarie 2022 - 13:57, said:

Pe 150 de hectare nu prea e loc pt. o fabrică serioasă... doar parcările şi depozitele ocupă zeci de ha. Poate doar pt. motoare sau baterii. Şi mai au şi autostrada A3 în construcţie, prin curtea din spate.

Fabrica Stellantis de la Trnava are fix 150 de ha.
Ford la Craiova cam 140 de ha.
Skoda la Kvasiny pana in 100 de ha.
Cum nu e loc?

#51
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,957
  • Înscris: 03.12.2005

View Postgiuliani, on 11 februarie 2022 - 14:43, said:



Intr-o firma de anvergura aia au loc gramada de intalniri, iar daca directorul filialei de la Luna are azi o intalnire la Stuttgart iar maine la un furnizor din Torino e nevoie de transport aerian.

View Postutopium, on 11 februarie 2022 - 14:42, said:


Insa directorii umbla cu avioane :D

Uhm.. am fabrica la doi pasi si aeroportul sub fund. Sau voi credeati ca vorbesc de la tv? Numeri pe degetele de la o mana transporturile de urgente in 2-3 ani de care incerc sa imi aduc aminte dinainte de covid. Si pe cealalta mana zborurile exec-ilor dintr-un an.

Iar o fabrica nu se conduce si nu se opereaza de la distanta. Toti cei implicati se relocheaza la fata locului pana isi termina treaba. La fel si furnizarea de subansamble. Toate contractele sunt semnate cu minim doi ani inainte de lansarea productiei pentru ca si furnizorii au tooling de rezolvat.

#52
Turcalet

Turcalet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 26.12.2020

View PostAndreysc7, on 11 februarie 2022 - 12:29, said:

Ma intreb de ce nu s-au dus intr-un loc unde nu au acces rapid la autostrada Posted Image (ironic)
poate produc SUV care merge pe teren cu dificultati, si ar avea oportunitatea direct la iesire Posted Image

#53
Robert_Kiran

Robert_Kiran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 19.08.2007
Ok, deci terenul s-a stabilit unde e. Dar se știe oficial despre ce producător auto e vorba?

Edited by Robert_Kiran, 11 February 2022 - 15:54.


#54
Masutatsu-Oyama

Masutatsu-Oyama

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,911
  • Înscris: 08.02.2022
Este vorba despre zona Dezmir, foarte aproape de Incirlik.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate