Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Medic psihiatru in Arad

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Nicoleta-1ar

Nicoleta-1ar

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2022
Buna.

Rog recomandari din experienta pentru medic psihiatru (nu psiholog/ consiliere) in Arad, cu care ati avut rezultate bune. Ma intereseaza pentru depresie.
Consilier am, dar pe partea de medicamentatie, nu gasesc pe cineva care sa imi dea o combinatie care functioneaza real.

Multumesc

#2
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,218
  • Înscris: 13.03.2017
Ce inseamna medicamente care sa functioneze real ?
Pentru depresie nu exista decat antidepresive care nu rezolva problema dar te ajuta oarecum sa-i faci fata

#3
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Nu exista medicamente miraculoase. Sunt 2-3 combinatii pe care le prescriu toti psihiatrii vietii.
Doar cu xanax la nevoie nu reusesti? Eu nu m-as baga la altceva. Te fac zombie combinatiile medicilor.
Cauta Laurentiu Marga pe youtube. Are si cabinet,numai ca e cam scump omul.. Din ce se aude. E prin zona ta pe acolo. Arad sau Oradea.
  Cica te ''rezolva'' fara pastile.

Edited by mariovrs, 10 February 2022 - 17:54.


#4
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Chiar asa, de ce sa apelezi la "psihiatrii vietii" cand poti apela la unul cu scoala vietii? Si daca nu te rezolva Marga, sigur gasesti vreo experta in descantece. Mai nou lucreaza si online din cate am inteles.

#5
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
Dr. Iulia Latiu.

#6
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,007
  • Înscris: 09.12.2015

 Nicoleta-1ar, on 10 februarie 2022 - 16:24, said:

Buna. Rog recomandari din experienta pentru medic psihiatru (nu psiholog/ consiliere) in Arad, cu care ati avut rezultate bune. Ma intereseaza pentru depresie. Consilier am, dar pe partea de medicamentatie, nu gasesc pe cineva care sa imi dea o combinatie care functioneaza real. Multumesc!
:margareto:  Mergi la d-na medic primar Psihiatrie :give_rose:  dr. Resiga Posted Image

#7
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013

 Bob493, on 10 februarie 2022 - 19:48, said:

Chiar asa, de ce sa apelezi la "psihiatrii vietii" cand poti apela la unul cu scoala vietii? Si daca nu te rezolva Marga, sigur gasesti vreo experta in descantece. Mai nou lucreaza si online din cate am inteles.

Esti fan pastile? :)
Si da,99.99% din psihiatri sunt scriitori de retete. Asa ca..orice expert in descantece e de preferat.

#8
Nicoleta-1ar

Nicoleta-1ar

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2022

 Naijax, on 10 februarie 2022 - 16:52, said:

Ce inseamna medicamente care sa functioneze real ?
Pentru depresie nu exista decat antidepresive care nu rezolva problema dar te ajuta oarecum sa-i faci fata
Pai tocmai asta caut. Momentan nu au nici un efect. Ma gandeam ca nu e combinatia buna, poate alt medic are alta mai valabila.

#9
Nicoleta-1ar

Nicoleta-1ar

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.02.2022

 mariovrs, on 10 februarie 2022 - 17:51, said:

Nu exista medicamente miraculoase. Sunt 2-3 combinatii pe care le prescriu toti psihiatrii vietii.
Doar cu xanax la nevoie nu reusesti? Eu nu m-as baga la altceva. Te fac zombie combinatiile medicilor.
Cauta Laurentiu Marga pe youtube. Are si cabinet,numai ca e cam scump omul.. Din ce se aude. E prin zona ta pe acolo. Arad sau Oradea.
  Cica te ''rezolva'' fara pastile.
Nu merge doar Xanax... o sa caut, mersi.

#10
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 mariovrs, on 11 februarie 2022 - 06:37, said:



Esti fan pastile? :)
Si da,99.99% din psihiatri sunt scriitori de retete. Asa ca..orice expert in descantece e de preferat.

Doamna/domnișoara a spus deja ca nu e interesata de un psiholog, deci daca nu o intereseaza consiliere din partea unuia cu studii in domeniu, ma indoiesc ca e curioasa sa arunce cu bani intr-un sarlatan care iti 'blocheaza gandurile in 7 minute'.

#11
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
No..pai atunci sa intre in primul cabinet,unde scrie psihiatru pe usa. O sa-i prescrie una din combinatii. Nu merge,iti da alta.. Si tot asa.
De unde sa stie medicul respectiv ce combinatie merge la tine? Adica..nu ai ce cauta. Toti stiu aceleasi retete.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate