Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Stilou pentru liceu - 200 ron.

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Eu am avut in toata scoala numai pixuri de 2 lei si nu am avut nici o problema
In schimb am observat ca aia cu stilouri aveau tot felul de probleme,le curgea,ramaneau fara cernea,traiau cu tot felul de griji

#20
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Stilou... hmm, m-am lasat repede, prin clasa a 4a. Sunt si stangaci, toata cerneala care nu se usca imi venea pe degete.

#21
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,218
  • Înscris: 05.06.2002
Pt stangaci stilourile sunt mare belea.

#22
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
nu, exista penite pt stangaci si un mod dedicat de a tine stiloul

#23
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,218
  • Înscris: 05.06.2002
Daca ei folosesc sau se pot adapta la acel mod de scriere, ca la stangaci am vazut ca tin stiloul in multe moduri.

#24
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016
Si eu am avut multe gunoie de stilouri la inceputul anilor 90, insa nu incape grad de comparatie cu un stilou decent.

#25
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,935
  • Înscris: 26.05.2007
Pilot V5 cu rezerve.

Edited by ChemTeacher, 10 February 2022 - 18:39.


#26
Cosmin858

Cosmin858

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.09.2019
Multumesc frumos tuturor de ajutor! O sa merg pe un Parker! Am vazut ca mai toata lumea are o parere buna despre ele.

#27
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,110
  • Înscris: 04.09.2013
Parker de departe. Cu mentiunea sa folosesti rezerve Parker.

#28
Cosmin858

Cosmin858

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.09.2019
Cand o sa ii dau comanda o sa caut rezerve tot de la parker sa cumpar sa am acolo. Multumesc inca o data tururor de ajutor!

#29
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 18.12.2021
Dau o avere pe rezerve pentru Pilot frixion  0,5 negru pentru ca se termina foarte repede  ,la cateva zile.Caut penite pentru vechile
stilouri chinezesti,care aveau penite de 12 K ,  am vreo 5  astfel de stilouri vechi ,fara penite, sau un stilou convenabil cu penita subtire si ascunsa  cu care sa scriu mult .Nu suport pixurile.Nu vreau  nici  un stilou scump pe care sa-l pierd.

#30
sergiu_psc

sergiu_psc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 880
  • Înscris: 08.01.2008
Mai găsești stilouri chinezești cu peniță de aur, dar sunt scumpe, 2-300 de lei.

#31
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004
Eu as zice sa alegi un Parker sau Pelikan, cred ca sunt (printre) cele mai bune de pe piata.

#32
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
asa-i ca nu ai incercat si altele?

#33
victoria52

victoria52

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 18.12.2021

View Postarg, on 12 februarie 2022 - 08:25, said:

asa-i ca nu ai incercat si altele?
am incercat Lamy , nu mi-a placut,  vreau neaparat  penita F , nu neaparat stilou cu penita de aur ,ci un stilou care sa  nu zgarie ,sa scrie subtire cat de cat
,sa nu fie prea scump,prefer cu cerneala(cele vechi chinezesti  cu pompita prin apasare aveau pe cerneala destula autonomie).Cam multe
pretentii de la un stilou.Neaparat sa nu-mi para rau daca il pierd.Pe un stilou  de rezerva, pe care sa-l folosesc acasa pot sa dau 200 lei.

#34
arg

arg

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,141
  • Înscris: 19.09.2005
mie imi plac ai alea de unica folosinta, au rezervorul foarte mare si se pot incarca usor.

#35
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 21.04.2009

View PostFrankie, on 12 februarie 2022 - 08:20, said:

Eu as zice sa alegi un Parker sau Pelikan, cred ca sunt (printre) cele mai bune de pe piata.
Parker sunt ok , au stilouri bunicele si destul de multe obtiuni la preturi, in schimb pentru un Pelikan trebuie sa scoti din buzunar, mai mult de 400 ron .
Totusi in afara de Parker sau Pelikan sunt foarte multe marci bune care au stilouri la preturi la fel de ok sau chiar si mai avantajoase : Sheaffer , Cross , Waterman , Faber-Castell , Lamy , Diplomat, Kaweco , Platinum, Sailor, Pilot .

#36
stefanionutmarius

stefanionutmarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 21.04.2009

View Postvictoria52, on 11 februarie 2022 - 09:20, said:

Dau o avere pe rezerve pentru Pilot frixion  0,5 negru pentru ca se termina foarte repede  ,la cateva zile.Caut penite pentru vechile
stilouri chinezesti,care aveau penite de 12 K ,  am vreo 5  astfel de stilouri vechi ,fara penite, sau un stilou convenabil cu penita subtire si ascunsa  cu care sa scriu mult .Nu suport pixurile.Nu vreau  nici  un stilou scump pe care sa-l pierd.
Penite tubulare de rezerva pentru stilourile cu penita ascunsa se gasesc, numai ca  nu prea se gasesc la noi in tara, mai trebuie sa determini ce dimensiune de penita ai nevoie la acele stilouri, in China sunt cam 3 tipuri de penite tubulare cu dimensiuni diferite.  

https://www.aliexpre...15266952047!rec

https://www.aliexpre...id=lvPGxgeBISfY

https://www.aliexpre...0024230090.html

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate