Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Durere fesa stanga

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 23.02.2007
Clar problema e legata de nervul sciatic, daca fac exercitii de kinoterapie incepe sa ma lase si daca stau 10-15 minute intins in pat incepe sa apara durerea usor :D

#20
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 23.12.2007
masa de inversie, acatat cu picioarele in sus, se intinde si se aseaza usor la loc, sau metoda de la Dan Seracu, asezat pe scaun departezi picioarele si te lasi intre ele cit poti de mult , se reaseaza nervul la loc...

#21
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
masa de inversie, intinderea este gravitationala sau exista un mecanism care te "tortureaza" usor ?

#22
marco68

marco68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 23.12.2007
Gravitationala, propriile tale kg te tortureaza , dar nu e recomandat sa inversezi la maxim din prima, treptat doar.Interzis  la cei cu tensiune , oculara

#23
FREESH

FREESH

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,886
  • Înscris: 23.02.2007
Am inceput cu exercitii de sciatica, se simte o imbunatatire, durerea apare cand ma intind in pat sau merg mai mult pe jos,cand stau pe scaun nu se simte.

#24
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Experiența mea.
Am sciatică de vreo șase ani șapte. Cu mare sensibilitate la frig când vine sezonul rece îmi vine să plec în Australia.
Anul trecut din întâmplare găsit pe net ceva cu Micul fermier și cremă de brusture unde spunea cum se prepară.
M am dus la țară în mai am pus mâna pe cazma, dezgropat vreo două rădăcini de Brusturi(legenda este că rădăcina e cea mai puternică) și de restul frunze, pus la foc într o oală cu apă scăzută cât mai puțină. Căutați rețeta pe YouTube, omul spune cum se face.
Stors bine/maxim frunzele și rădăcina, amestecat cu ceară și parcă cu încă ceva și făcut una bucată cremă destul de lichidă care a încăput în două borcănele de 400 și încă unul de 800.
M a tot durut până prin august septembrie 2023, și m am decis să o folosesc și pe asta deși încercasem înainte grămadă.
Dat seara înainte de culcare cam o linguriță pe șale și după aceea a luat sul de folie alimentară și făcut shaorma din mine de la jumătatea feselor până sub piept. E bine să ai pe cineva să îți țină de folie sau folosești o ușă de la un dulap.
După trei săptămâni o lună nu mai am nimic și deja afară sunt temperaturi de 0°. Rar mai simt o jenă la plecarea dinspre coloana a nervului.
Să vă fie de folos!

PS. Cred că se găsește și la farmacie sau naturiste crema cu pricina, eu am folosit producție proprie.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate