Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

Samsung Galaxy S22 Ultra

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
3212 replies to this topic

#37
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011

 narcis1974, on 10 februarie 2022 - 15:50, said:



Ce scrie AndySoft, nu e oferta la abonament. Bine, el nici nu sustine asta.
E o precomanda obisnuita, unde, folosind voucherul GALAXYS22, primesti bonus 100 euro.
Abonamentul presupune altceva, negociere prin telefon sau in magazinul fizic, sau bineînteles... se poate si pe site.., mai scump :)

Greseala mea, acel + m a dus cu gandul la s22 plus.

#38
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Am încercat acel cod pentru S22 simplu și am primit eroarea ca nu s-ar putea folosi pentru acel produs.
Am ales varianta fără abonament.

Edited by CoolZone, 10 February 2022 - 17:18.


#39
nelutu79

nelutu79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,665
  • Înscris: 10.01.2007

 CoolZone, on 10 februarie 2022 - 17:17, said:

Am încercat acel cod pentru S22 simplu și am primit eroarea ca nu s-ar putea folosi pentru acel produs.
Am ales varianta fără abonament.
Trebuie abonament nou. Alegi cel mai mic abonament, cel de 8 euro, primesti o reducere la telefon + 100 euro cadou

#40
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 narcis1974, on 10 februarie 2022 - 15:50, said:



Ce scrie AndySoft, nu e oferta la abonament. Bine, el nici nu sustine asta.
E o precomanda obisnuita, unde, folosind voucherul GALAXYS22, primesti bonus 100 euro.
Abonamentul presupune altceva, negociere prin telefon sau in magazinul fizic, sau bineînteles... se poate si pe site.., mai scump :)
Scuzați confuzia, oferta este la o prelungire de perioada contractuala la un abonament de 6 euro, nu am modificat nimic la abonament am suficiente resurse ( chiar prea multe) . Am selectat prelungire abonament pe 24 luni , am folosit codul de voucher GALAXYS22 și am mai scazut câteva puncte pentru a ajunge la 3480 ron.
Ca fapt divers un prieten a facut aceeași precomanda cu modificare din 6 in 8 euro si a iesit 3270 ron S22 de 128 Gb .

#41
Johnao

Johnao

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 667
  • Înscris: 11.03.2021
Am comandat si eu azi la Orange, S22U Black 256 Gb, pret final fix 6.000 RON (6699 minus 100 EUR si niste puncte). Reinnoire abonament existent. Plata la livrare, ca cine stie ce mai vedem....

Oare telefonul mai vine cu folie preaplicata din fabrica? Ca aud tot felul de zvonuri si pe partea asta..... Este singura pe care o foloseam pana acum, pt ca e subtire, perfect aplicata si rezistenta suf la zgarieturi.

#42
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010

 Johnao, on 10 februarie 2022 - 18:57, said:

Am comandat si eu azi la Orange, S22U Black 256 Gb, pret final fix 6.000 RON (6699 minus 100 EUR si niste puncte). Reinnoire abonament existent. Plata la livrare, ca cine stie ce mai vedem....

Oare telefonul mai vine cu folie preaplicata din fabrica? Ca aud tot felul de zvonuri si pe partea asta..... Este singura pe care o foloseam pana acum, pt ca e subtire, perfect aplicata si rezistenta suf la zgarieturi.
Va rog luminati-ma si pe mine.
Care e "smecheria" cu reinnoire abonament Orange si pret bun la S22 Ultra?

Oferta pe pagina Orange de exemplu, spune:
"Lansează o precomandă și ai reducere 100 € folosind codul GALAXYS22. Cadou: o pereche de Galaxy Buds Pro. În plus, beneficiezi de Asigurare Premium gratuită 3 luni."
Aici in oferta, nu imi spune sa prelungesc abonamentul...

Daca el e 6700 lei  (rotunjit) si 100 de euro sunt 500 lei (rotunjit) , telefonul sta in 6200 lei si cu "niste" puncte ajungi la 6000 lei.
La 6000 lei de ce sa imi reinnoiesc abonamentul daca la banii astia il iau la liber si raman si cu castile si cu asigurarea + abonamentul care imi convine, nefiind obligat sa ma leg la cap pentru inca 24 luni, ca eu asa inteleg din reclama aia ...
Singura varianta care imi pare ok si as lua-o in calcul ar fi... luat in rate de pe Emag dupa ce scade pe la 5000 lei sau late cu abonament la Orange, dupa o negociere serioasa.

#43
RaySefo

RaySefo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,170
  • Înscris: 17.06.2010
Eu daca vreau sa il pre comand acum..am reducere 200 chf si imi dau Galaxy Buds Pro si nu trebuie sa platesc nimic in avans la telefon, doar lunar .
Dar nici macar nu-s curios, nu merita upgrade-ul de la S21U .

#44
Katos

Katos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 25.09.2017

 narcis1974, on 10 februarie 2022 - 20:26, said:

Singura varianta care imi pare ok si as lua-o in calcul ar fi... luat in rate de pe Emag dupa ce scade pe la 5000 lei sau late cu abonament la Orange, dupa o negociere serioasa.

Negocierea serioasa o initiezi inainte sa iti expire abonamentul banuiesc? Ca sa zici ca nu il mai prelungesti daca nu iti da noul telefon la pret mai bun? Sau cum se intampla asta in Romania?

Eeu nu sunt interesat de S22U, avand un S21U, dar la anul poate ma va tenta S23U. Abonamentul imi expira pe 15 ianuarie 2023 si problema e ca, daca si la anul Samsung va lansa noua serie ca acum, in februarie, nu apuc sa "negociez" inainte de expirarea abonamentului, din moment ce telefonul nu va fi lansat pana atunci.

Imi scapa mie ceva?

#45
narcis1974

narcis1974

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 13.10.2010
Ori cu 3 sau 6 luni inainte de ati expira abonamentul, sau poti fi in situatia mea si sa il ai expirat deja...
In cazul tau, daca ai abonament fara terminal sau alte gadget-uri cu care sa te tina legat, poti pleca maine din reteaua in care te afli acum.
Daca ai S21U si vrei sa pleci, ii intrebi cat mai ai de platit din rata la telefon/gadget, o achiti si pleci tot maine.

Acum nu te mai pot tine cu forta intr-o retea, bineinteles cat timp si tu procedezi cu fair play.

#46
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Am fost pe la Flanco și m-am jucat un pic cu S22, telefonul este f ok ca dimensiune fata de S10e care in am in momentul de fata . Totuși sunt puțin dezamăgit , am pus site by side cu S10e și am comparat puțin camera foto, sunetul și ecranul și navigarea prin meniuri in general.
- la ecran culorile sunt aproape identice pe YouTube rulând niște video gen Peru 8K culorile se  văd puțin mai aprinse pe S10e , contrastul parca e mai bun pe S10 , poate totuși e doar o diferenta de calibrare
- sunetul este aproape identic , un pic mai bine se aude pe S22 dar diferența este f mică
- camera am testat-o mai mult pe foto , am făcut poze din același unghi cu ambele telefoane , S22 se vede mai puțin mai clar , nu are așa mult noise când dai zoom in poze dar overall diferenta nu e foarte mare.
- la navigare prin meniuri , switch între aplicații nu mi s-a părut din nou ceva extraordinar ( ca si fealing îmi amintesc când am trecut de la S8 la S10e chiar s-a simțit un improvment)

Ca și o comparație aditionala pot spune ca sunetul , calitatea pozelor și a detaliilor este muuuult mai buna pe un iPhone 13 simplu care l-am avut 1 săptămâna dar l-am returnat pentru incompatibilități  legate de soft . La poze cel puțin era chiar wow fata de S10e , sunet f bun, baterie super ok .

Ca și concluzie ma așteptam ca și S22 sa aibă un WOW factor fata de S10e care îl dețin de 3 ani deja dar sunt puțin cam dezamăgit , repet acel wow factor l-am găsit la iPhone 13 dar păcat de iOS .

Edited by AndySoft, 10 February 2022 - 22:22.


#47
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
Pare ca le ai comparat cu ochii inchisi, numai de la 120hz si este diferenta mare, cum sa se miste la fel?
Sunet la fel? Nu cred.
Eu am comparat s21 plus cu 12 pro(camerele de pe 13), am descarcat pozele si le am vazut pe un monitor, nici vorba sa despre o calitate  muuult mai buna, ba chiar l a cam batut samsungul.
Nu sunt fanboy samsung, cred ca am avut mai multe modele de iphone.

Edited by silviu03, 10 February 2022 - 22:36.


#48
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Nici eu nu sunt fanboy IPhone am avut de la S7, S7edge, S8, S9 și acum S10e. Dar asta a fost feelingul meu , oricum am dat deja precomandă am zis să-mi împărtășesc părerea cu voi, poate ma înșel …bine ar fii :)

#49
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005
Camerele de pe 13 sunt camerele de pe 12pro max, nu 12 pro.

Edited by jericho, 10 February 2022 - 22:56.


#50
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010
Daca vreti sa comparati S22 simplu sau S22+ cu alte modele, aveti topic separat.
Aici discutam strict despre S22 Ultra si atat, fara S22 simplu sau S22+

Nu mai faceti offtopic aiurea.

#51
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,101
  • Înscris: 13.01.2013
sunt si eu curios ce tot puneti pe ale telefoane nu va ajung 128gb, cand tot contentul din lume e on line, s22 e un S21 ratat cu stylus, adica am ratat sa i punem aluia stylus ii punem acum  luam niste geamuri de la Qfort , ii punem tripane si il vindem ca wow, o sa vedeti in cateva luni ce best sale o sa fie, daca s21 a chitait asta o sa latre de ne cautare

Edited by xperia_ray, 11 February 2022 - 01:49.


#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 xperia_ray, on 11 februarie 2022 - 01:48, said:

sunt si eu curios ce tot puneti pe ale telefoane nu va ajung 128gb, cand tot contentul din lume e on line

Filmezi 4k.

#53
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,025
  • Înscris: 23.01.2010
Daca stii ca nu filmezi in 4K/8K si nu faci poze in format RAW, atunci este de ajuns 128GB.
Unii isi mai cumpara telefoane(pe langa camerele dedicate) si le folosesc pentru a face content de calitate iar asta necesita mult spatiu de stocare, uneori chiar si 512GB nu sunt suficienti ;)

#54
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 Mr_Hara, on 11 februarie 2022 - 01:21, said:

Daca vreti sa comparati S22 simplu sau S22+ cu alte modele, aveti topic separat.
Aici discutam strict despre S22 Ultra si atat, fara S22 simplu sau S22+

Nu mai faceti offtopic aiurea.
Care e topicul, ăla cu  vechi cu “ predicții …”

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate