Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Freeze la mișcare

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
psychs

psychs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 259
  • Înscris: 16.04.2014
Vă salut!

Încep prin a zice că nu mă pricep la partea hardware, nu mă pricep la mai nimic legat de electronică/electrică. Iar la laptop, maxim ce știu să fac pe partea de hard e să desfac laptopul și să-l curăț de praf, fără a schimba pasta sau ceva.

Scriu aici pentru că mă gândesc că sunt mulți oameni pricepuți și îmi pot oferi un sfat.

Am un Asus X552L (cel puțin așa scrie pe spatele lui), e bătrân, are 9 ani. Pe partea de soft merge foarte bine. I-am adaugat niște rami în plus, un ssd, merge birici pentru vârsta lui. În caz că sunt necesare aceste informații, deși cred că e vorba doar de hard, eu le las: win10, 8GB ram, i5 gen 4, 2.5ghz.

Problema e următoarea: îl folosesc preponderent în pat, pe picioare (știu că nu e ok din cauza prafului și a supraîncălzirii). De ceva timp, când îl ridic de pe picioare, să-i schimb poziția sau să-mi schimb poziția, daca îl mut într-un fel anume (nu stiu sa mi dau seama care este pozitia lui in care face asta), se blocheaza, freeze total. Daca i dau shutdown din buton isi revine. Am observat ca daca apas pe laptop aproape de ecran dupa tastatura isi revine, in unele situatii, sau daca il apas putin mai tare pe picioare inapoi, isi revine, iar in unele cazuri dupa ce fac asta, nu mai functioneaza wifi -ul. Nu gaseste nicio retea, nimic. Dupa un restart, isi revine. Care poate fi cauza? Să fie niste conexuni pe placa de baza care nu sunt ok? Urmeaza sa-l duc si la un service, dar voiam sa fac un mic research inainte.
Poate fi modulul de wifi? Să nu mai stea bine la locul lui?

Multumesc mult!

#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,553
  • Înscris: 06.03.2016
Da, e posibil sa se fi dezlipit ceva de pe placa de baza.

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,857
  • Înscris: 06.01.2008
Se poate sa fi atins sau desfacut din greseala ceva cand ai umblat la memoria ram sau cand ai pus SSD-ul. Sau poate chiar e undeva la ele un contact imperfect, astea pot da freeze.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate