Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Escrocul de pe Tinder

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019
Vad ca nu a postat nimeni despre acest film nou, si anume "Escrocul de pe Tinder".
Tocmai ce l-am vizionat.
Voua cum vi-i se pare?


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 baiatulsimplu2019, on 06 februarie 2022 - 22:31, said:

Voua cum vi-i se pare?

O sa mi-i se para abia dupa ce il vad. Despre ce este vorba?
Spune tu primul cum ti-i s-a parut.

Edited by MembruAnonim, 06 February 2022 - 22:38.


#3
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Credeam ca te-a pacalit cineva pe Tinder, intrasem sa mai citesc povesti lacrimogene.

#4
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016

 valirex, on 06 februarie 2022 - 22:55, said:

Credeam ca te-a pacalit cineva pe Tinder, intrasem sa mai citesc povesti lacrimogene.
SI eu la fel, asteptam sa vad ce promisiuni false a crezut OP dupa ce au facut nefacute. Plec dezamagit.

#5
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

 MembruAnonim, on 06 februarie 2022 - 22:37, said:



O sa mi-i se para abia dupa ce il vad. Despre ce este vorba?
Spune tu primul cum ti-i s-a parut.
🤭🤭[i]mi-i s-a parut super bun, desi, la inceput, pare plictisitor. Desi e documentar, e realizat mai bine decât un film.
E vorba despre un tip israelian, care, dupa ce se facea placut, cerea bani iubitelor sale. S-a ales cu milioane de dolari, si doar cu cateva luni de "racoare".

#6
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
De văzut .  

Este remarcabil nivelul de sofisticare în care excrocheria s-a dezvoltat .  
Filmul ar putea avea și valente didactice putând să Arate fiecărui om cat de vulnerabil poate fi atunci când se lasă condus de sentimente .

#7
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

 tomaso, on 06 februarie 2022 - 23:31, said:

De văzut .  

Este remarcabil nivelul de sofisticare în care excrocheria s-a dezvoltat .  
Filmul ar putea avea și valente didactice putând să Arate fiecărui om cat de vulnerabil poate fi atunci când se lasă condus de sentimente .
Totusi, e cam veche scheme. In urma cu 10-15 ani, povesteau unii baieti pe chat-uri cum ca, iai faceau cont cu profil de fata, si cereau coduri de reincarcare baietilor, iar majoritatea picau in plasa, atata de disperati erau dupa atentia unei fete.
Oricum, tipul din film, a scapat foarte ieftin. Legea, la fel ca la noi, de partea infractorului.

#8
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Bărbatul care a înșelat zeci de femei pe Tinder. A pretins că era un om de afaceri și s-a ales cu 7,4 milioane de lire sterline

De la a te prezenta drept agent secret la a pretinde că deții o companie de diamante sunt doar două dintre minciunile transmise de Simon Leviev femeilor pe care le-a întâlnit pe Tinder, înainte de a le înșela cu 7,4 milioane de lire sterline.

Spoiler

Edited by althea, 07 February 2022 - 07:58.
descrierea filmului se pune în spoiler, ca să fie vizibilă doar pentru cei ce vor s-o citească


#9
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,823
  • Înscris: 01.11.2005

 tomaso, on 06 februarie 2022 - 23:31, said:

De văzut .  

Este remarcabil nivelul de sofisticare în care excrocheria s-a dezvoltat .  
Filmul ar putea avea și valente didactice putând să Arate fiecărui om cat de vulnerabil poate fi atunci când se lasă condus de sentimente .
Am zis ca vreau sa-l vad si eu...si am uitat. Bine ca mi-ai adus aminte. Sper sa nu uit diseara

#10
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005
l-am vazut, e de vazut, nu e ceva wow decat daca esti genul de persoana care traieste intr-o bula a lui.. daca esti putin plimbat prin viata asta, un astfel de escroc/escroaca n-ar avea nicio sansa de izbanda in fata ta... adica unele chestii sunt chiar prosteli pe fata, trebuie sa fii tare naiv incat sa pui botul si sa nu iti dea de banuit nimic... imi pare rau de femeile alea escrocate dar e si vina lor... si pana la urma, ca sa glumim putin, e bine ca mai sunt si escroci d-astia sentimentali, ca prea erau numai escroace :)

#11
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,539
  • Înscris: 10.04.2009
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/_R3LWM_Vt70?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
Flat

Flat

    Bugetar Esențial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,875
  • Înscris: 23.06.2006

 jericho, on 07 februarie 2022 - 08:21, said:

l-am vazut, e de vazut, nu e ceva wow decat daca esti genul de persoana care traieste intr-o bula a lui.. daca esti putin plimbat prin viata asta, un astfel de escroc/escroaca n-ar avea nicio sansa de izbanda in fata ta... adica unele chestii sunt chiar prosteli pe fata, trebuie sa fii tare naiv incat sa pui botul si sa nu iti dea de banuit nimic... imi pare rau de femeile alea escrocate dar e si vina lor... si pana la urma, ca sa glumim putin, e bine ca mai sunt si escroci d-astia sentimentali, ca prea erau numai escroace Posted Image

exista de cel putin 20 de ani o escrocherie in București, poate și alte orașe, sunt acostați oameni în zone intens circulate (Unirii, Romana) de indivizi care îi atrag să facă ședințe foto pt reclame
recent o știre cum au prostit o babă să le dea câteva zeci de mii de euro cu promisiunea că o să o ducă la Paris sau Dubai să facă fotografii

#13
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,539
  • Înscris: 10.04.2009
^ da, am vazut stirea... si culmea prostiei e ca au intrebat-o daca ar mai crede astfel de bazaconii iar raspunsul a fost "da, de ce sa nu cred" :lol:

http://stiri.tvr.ro/...ris_899338.html


unele isi merita soarta sincer... adica sa mai pui botul la asa ceva acum... in anii '90 hai ca nu existau atatea mijloace de comunicare, dar acum ? :)

prost sa fi, noroc ca esti :lol:

ma uit si eu deseara la film, sa vad ce a reusit baiatul ala :D

#14
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

 baiatulsimplu2019, on 06 februarie 2022 - 23:12, said:

����[i]mi-i s-a parut super bun, desi, la inceput, pare plictisitor. Desi e documentar, e realizat mai bine decât un film.
E vorba despre un tip israelian, care, dupa ce se facea placut, cerea bani iubitelor sale. S-a ales cu milioane de dolari, si doar cu cateva luni de "racoare".
păi a apărut și la bucurești acum de-a luat-o pe una de 80 de ani s-o facă fotomodel

#15
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,418
  • Înscris: 24.02.2017

 valirex, on 06 februarie 2022 - 22:55, said:

Credeam ca te-a pacalit cineva pe Tinder, intrasem sa mai citesc povesti lacrimogene.


Eu am crezut ca e o tipa care a fost inselata. Acum vad ca defapt e un tip care vorbeste despre un serial/....   Total neinteresant.

#16
balauru69

balauru69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,869
  • Înscris: 27.08.2005
L-am vazut, interesant. Omul a pus la punct escrocheria in cele mai mici detalii. Si a facut doar 5 luni de parnaie ...

In fine, chestii de genul asta se intampla si pe meleagurile noastre, ce-i drept, nu cu sume asa mari. Dar stiu personal vreo 2 fatuci pacalite de "iubirea vietii".

Pe aceeasi tema mai e si "The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman", tot pe Netflix. DIn pacate, povestea e mult mai tragica.

#17
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,037
  • Înscris: 02.09.2005

 balauru69, on 07 februarie 2022 - 12:48, said:


Pe aceeasi tema mai e si "The Puppet Master: Hunting the Ultimate Conman", tot pe Netflix. DIn pacate, povestea e mult mai tragica.
aici e o caruta plina cu prosti, n-ai cum sa pierzi zeci de ani din viata crezand ca prietenul tau e agent secret si vrea sa te apere de IRA :)))

#18
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Ce cred eu e ca daca era o femeie care jupuia niste barbati de bani, era perfect normal. Pai au f***t si ei ceva si acuma se plang ca au pierdut banii.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate