Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Lipsa sunet, sau foarte distorsionat, in casti, pe panoul frontal alcor usb 2 high speed

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
mai ieftin ar fi sa cumpar 2 mini boxe pc dar alimentarea se face prin usb, ar fi bine dar trebuie cablu usb2 to usb2 si pot alimenta din sursa pc 650w inter tech, electronica veche, decat sa schimb panoul frontal alcor usb2 high speed cu iesire casti, 1 usb2 care e dusa priza si priza(sau cum ii zice)conectare carduri multi format

un sfat util ,..fara mistouri..va rog

daca boxe pc ar avea alimentarea prin intrarea in boxa mini usb, as folosi un incarcator de vonino jax x  @off topic (telefonu merge ok dar nu mai gasesc baterie de schimb)

sfaturi..

rog un moderator sa mute topicul in area adecvata..

Edited by miha90, 06 February 2022 - 14:13.


#2
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016
Verifica daca panoul frontal e conectat corect la placa de baza.

#3
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010

View Postred46, on 06 februarie 2022 - 14:13, said:

Verifica daca panoul frontal e conectat corect la placa de baza.

este nu am umblat, de fapt cred ca mufa de iesire sunet e defecta..

am sa fac o captura desktop,deci sunetul din so se aude perfect doar muzica si videoclipuri si you tube se aude forte prost
mediile sunt cazute nu se aude vocea si doar anumite melodii se aud ca din canal



https://www.emag.ro/...mpare-gallery-1
zic sa le cumpar pe acestea da nu zice daca are transformator cu 4 diode si condensator de filtraj
nu ma intereseaza muzica ,mai mult un joc mai vechi din 2010, sa am cat de cat sunet

Edited by miha90, 06 February 2022 - 14:24.


#4
ChemTeacher

ChemTeacher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,936
  • Înscris: 26.05.2007

View Postmiha90, on 06 februarie 2022 - 14:05, said:

mai ieftin ar fi sa cumpar 2 mini boxe pc dar alimentarea se face prin usb, ar fi bine dar trebuie cablu usb2 to usb2 si pot alimenta din sursa pc 650w inter tech, electronica veche, decat sa schimb panoul frontal alcor usb2 high speed cu iesire casti, 1 usb2 care e dusa priza si priza(sau cum ii zice)conectare carduri multi format

un sfat util ,..fara mistouri..va rog

daca boxe pc ar avea alimentarea prin intrarea in boxa mini usb, as folosi un incarcator de vonino jax x  @off topic (telefonu merge ok dar nu mai gasesc baterie de schimb)


N-am inteles nimic............dar incearca :
1. In jack front  - o pereche de casti
2. Boxe PC cu alimentare si date prin USB.

Edited by ChemTeacher, 06 February 2022 - 14:44.


#5
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 25.02.2020
https://www.auchan.r...ve,-3m/p/753316

Îl conectezi în spate. Capătul îl ții unde-i convenabil. 9 lei.

#6
celmaicalmuser

celmaicalmuser

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.01.2022

View Postmiha90, on 06 februarie 2022 - 14:18, said:


https://www.emag.ro/...mpare-gallery-1
zic sa le cumpar pe acestea da nu zice daca are transformator cu 4 diode si condensator de filtraj
nu ma intereseaza muzica ,mai mult un joc mai vechi din 2010, sa am cat de cat sunet
nu se mai foloseste transformator si punte diode , acum sunt cu sursa in comutatie , mult mai ieftine.

#7
miha90

miha90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 05.10.2010
https://www.emag.ro/...2/pd/D0DYMDMBM/ am luat astea si  merg ok, alimentare prin usb, sursa pc de 650 w inter tech ectronica veche(luata prin 2011),..rezolvat sunt multumit

deja au marit pretul cu 1 leu ,dadeam faliment daca le luam cu un leu in plus, hihihi

View PostBitterblue, on 06 februarie 2022 - 14:48, said:

https://www.auchan.r...ve,-3m/p/753316

Îl conectezi în spate. Capătul îl ții unde-i convenabil. 9 lei.

amandoua iesirile semnal sunet sunt duse(casti fata iesire semnal pt sistem) placa de baza gigabite chipset 945gcmx -s2, are sunet realtek A888 integrat, bun rau, o sa schimb poate odata panoul frontal, da nu mai gasesc asa ieftin sa aiba si porturi pt card reader multi format

Edited by miha90, 08 February 2022 - 20:29.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate