Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Xiaomi Note 10s - partajare fisiere prin WTSP blocate

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
DDir

DDir

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2022
Salutare!

Am cumparat recent un Xiaomi Redmi 10s si am intampinat o problema care imi macina nervii de vreo 3 zile.
Nu reusesc sa ii dau de capat. Nu stiu daca vreunul dintre voi s-a confruntat cu acelasi lucru, insa am sa va spun pe scurt, poate ma ajuta careva.
Atunci cand intru in managerul de fisiere si vreau sa dau share prin wtsp la orice fel de fisier: poza, video, pdf...etc, imi apare un mesaj de genul:  "Aplicatiile personale nu pot deschide acest continut."
Si asta se intampla numai cu wtsp-ul, pentru ca daca vreau sa partajez pe Messenger sau Signal, merge fara probleme.
Pe wtsp merge sa trimit fisierul doar daca intru in apliactia wtsp si atasez de acolo fisierul, dar e enervant...as vrea sa mearga normal si din fisiere.

Daca are cineva idee, dati-mi si mie un hint ca imi vine sa ma arunc de pe sifonier.

Multumesc!

PS: Am atasat mesajul care ma streseaza.

#2
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,734
  • Înscris: 30.08.2006
Pentru ca Whatsapp nu are permisiuni de accesare a fisierelor.
https://faq.whatsapp...ssions/?lang=ro
"Despre permisiunile pentru WhatsApp
Atunci când folosiți pentru prima dată funcțiile WhatsApp care au nevoie de acces la informații sau la aplicații de pe telefonul dumneavoastră Android, vi se va afișa un ecran care vă va cere să‑i acordați aplicației permisiunile respective. Dezactivarea permisiunilor poate duce la probleme legate de anumite funcții WhatsApp.
Dacă aveți WhatsApp deja instalat, puteți modifica permisiunile aplicației din setările telefonului. Accesați Setările telefonului, apoi atingeți Aplicații și notificări > WhatsApp > Permisiuni."

Edited by Leo2006, 05 February 2022 - 20:33.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate