Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Aplicatie de navigatie pt windows

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Când mai toți spun asta, legat de modulul GPS, vii dumitale și spui că nu e așa, că asta, ca aia... La multe laptop-uri, nici nu cred dacă e specificat ceva de acest modul, dacă îl iau sau nu integrat. Dpmdv, este inutil pe un laptop, dar în fine. Nu mergi cu el în drumeție, in brațe și nu îl pui pe bord, drept GPS, printre altele.

Ai telefon, ia o tabletă și folosește pe post de GPS. Mi se pare că te scarpini cu piciorul stâng la urechea dreaptă. Telefoanele au senzori GPS mult mai buni decât ce zici tu că ai, chipurile, pe laptop-uri le tale.

Edited by Vlad_22, 06 February 2022 - 23:28.


#20
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007

View Postmorogan, on 06 februarie 2022 - 19:41, said:

Acum trebuie sa ma justific in fata ta ce achizitii am facut in firma mea? Ma ocup e de hw de prin 1993, cam stiu ce si cum se mananca. Cand vii si imi exemplifici cu un MSI de 2000lei vs calculatoare de peste 2000-3000e cred ca ti-am inteles frustrarea.
Esti oricum offtopic, intrebarea era despre o aplicatie nu despre hw.

PS Eu nu caut articole, eu CUMPAR LAPTOPURI si FOLOSESC LAPTOPURI, pe banii mei.

PS Acum scriu de pe un MacbookPro cu GPS, late 2021
Nu ai niciun receiver GPS in Mecul tau 2021. Daca avea era specificat pe undeva. Am un X1 carbon de 1 an si ceva vechime si nu are niciun GPS receiver.

#21
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,344
  • Înscris: 08.01.2009
Cata cearta pt. nimic ; modulele GPS in laptop-uri vin de obicei incluse in modulele de conectivitate WWAN/celulara .
Acest tip de modul nu prea este prezent deloc in variantele comercializate clientilor normali (sunt extraoptiuni destul de scumpe si nu ar fi prea multi doritori deci ar reprezenta o cheltuiala inutila mentinerea unui asemenea SKU pt. producatori ) insa este destul de des prezent in modelele enterprise de laptop-uri ( HP Elitebook/ProBook, Dell Latitude/Vostro , Lenovo P/T series , etc.) pt. ca firmele deduc cheltuielile si isi permit variante mai scumpe pe medie comparate cu plublicul larg si exista use case-uri legitime pt. asemenea module (reprezentatii din teren indiferent ca sunt de la vanzari/tehnic care au nevoie de conectivitate tot timpul fara a depinde mereu de telefon ) .
Atasate poze cu modulele pe care le am in cele 2 laptop-uri prezente in casa in mom acesta .
In ultima vreme au inceput sa apara si in zona consumer module WWAN in special in tablete/2 in 1 care sunt de asemenea gandite pt. mobilitate maxima .

Attached Files



#22
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,168
  • Înscris: 29.01.2008
1. Instalezi Android 11 cu Android Studio:
https://websetnet.ne...android-studio/
2. Descarci o aplicație gps (F-droid, Apkpure etc) și o instalezi pe Androidul virtual.

Altă variantă: instalezi direct o aplicație pe Windows: https://windowsrepor...8-gps-apps/?amp
A fost suficient un minut de căutare cu Google. Ceva mai puțin decât deschiderea unui topic nou pe SP forum. Nu am testat nimic din cele sugerate, deoarece nu am laptop cu senzor gps, iar testul nu e posibil pe calculator sau laptop fără senzor gps.

Edited by alin2pas, 07 February 2022 - 11:39.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate