Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Sfat achizitie moto

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
De fun merge un supermoto.

#20
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postunderb, on 05 februarie 2022 - 11:55, said:

In cazul in care nu cobori de pe ea si astepti la umbra sa se faca verde la semafor, o sa te ia pe tine salvarea inainte sa pateasca motorul ceva.
:)    :)

Edited by sanddy1964, 05 February 2022 - 12:41.


#21
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,893
  • Înscris: 09.12.2004

View Postsanddy1964, on 05 februarie 2022 - 09:00, said:

Am peste 100.000km cu moto dar clar imi trebuie 2000km ca sa ma acomodez cu comenzile si traficul. In 2-3 luni poate reusesc.
Las-o jos ca macane Posted Image . In 2000km uiti ca ai facut pauza, asta daca nu-ti spui uneori in sinea ta ca esti prost ca ai facut pauza.
Si eu mi-am luat motocicleta dupa o pauza substantiala si zau daca nu mi s-au reactivat comenzile in turele date intr-un weekend friguros, asa vreo 3-4 ore pe zi.
Iar la virsta asta, poti sa iei ce capacitate doresti, mai sint cazuri care au facut scoala la 50 si si-au luat utilaje de 1000 cmc. La virsta asta, multi avem altfel de muci in cap.

Io m-am scapat de un naked sport din cauza pozitiei de jocheu a picioarelor si mai mult de 2 ore ma cam intepeneam. Acu cu chopper, alta viata Posted Image

View Postsanddy1964, on 04 februarie 2022 - 19:40, said:

Am permis de zeci de ani, nu e o problema conducerea si nu o iau pentru viteza dar caut ceva care sa ma coafeze dpdv al fizicului.( 100kg+, 172cm).si sa nu imi fie rusine la stop langa alti bikeri.
Mic si gras egal chopper (io am 180 si kilele tot pe acolo)
Aia cu rusinea sa-ti zica ce a facut fratili tau prin 94: eram cu mobra unui prieten, mobra la propriu, Hoinar, revopsita, ghidon intors, facuta sport :lol: si nu stiu de ce nu prea tinea ralantiul fara sa fie ajutata din maneta. Ei si pe Mosilor, dau peste trei italieni, fiecare cu alt soi de utilaj: unul cu sportiva, altul cu un chopper si inca unul cu alta toroapa. Aia relaxati, eu tot timpul cu vitezistul in fata la semafoare si la Eminescu si la Obor, Ziduri Mosi, Teiul Doamnei si tot asa pina la Doamna Ghica. Vitezistul era la fiecare semafor cu ochii ba pe mine ba pe motor ca nu intelegea el de ce o tot accelerez pina cind la utlimul semafor (cine naiba stia ce e Metrom si scris cum era scris...), cind acceleram ca sa nu moara, ii fac semn cu mina stinga sa ne dam. Pai si cind se face verde, pleaca al meu ca din pusca si dupa ce i-a dat a doua ma cauta din priviri, iar tovarasii lui  rideau cu gura pina la urechi, ca eu am facut stinga nu inainte de a le da un salut de drum bun pe mai departe.

Edited by Evergreen, 10 February 2022 - 22:20.


#22
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostEvergreen, on 10 februarie 2022 - 22:33, said:

Io m-am scapat de un naked sport din cauza pozitiei de jocheu
Mic si gras egal chopper (io am 180 si kilele tot pe acolo)
Am ramas la 2 variante:  CB1100 si YAMAHA FZ08 N, ambele din 2017.
Nu sunt gras, sunt ...plinutz!  :P  :)

#23
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,714
  • Înscris: 17.12.2019
sanddy1964, căutând în ultima vreme să-mi cumpăr ceva dualsport am văzut mai de aproape kawasaki versys și mi s-a părut interesantă deși nu era ceea ce-mi doream. E o combinație de motor și roți pentru stradă și ciclistica de advancer. Eu ași fi luat-o dacă i s-ar fi putut pune ceva anvelope cu care să ieși de pe asfalt (vorbesc totuși de primul model). Poate nu ar strica să te uiți și la ea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate