Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Evitati sa cumparati produse marca proprie Dr. Max

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
ipel

ipel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 11.03.2013
Poate ca ar trebui sa ne informam inainte de la cine cumparam produsele.

"Cine e compania cehă care controlează bucăți mari din piața farmaciilor și a jocurilor de noroc din România: legături cu fostele servicii secrete comuniste, plus scandaluri de spionaj.

Compania a anunțat că deschide în România peste 418 farmacii sub noul nume, în 93 de orașe din toată țara, după ce grupul din Cehia a cumpărat 43 de farmacii Belladonna. Anul trecut, Penta a mai cumpărat și A&D Pharma, din care fac parte farmaciile Sensiblu.

De asemenea, Penta Investments Group este acţionarul majoritar al Fortuna Entertainment Group, operator ceh de pariuri sportive şi jocuri de noroc care deține o cotă semnificatică din piața internă. În 2017 operatorul a preluat în România companiile Bet Active Concept, Bet Zone, Public Slots şi Slot Arena de la Fortbet Holdings. Fortuna Entertainment Group este cea mai mare companie care acționează în domeniul pariurilor și jocurilor sportive din Europa Centrală și de Est, cu peste 6.200 de angajați."

https://www.g4media....de-spionaj.html

Edited by ipel, 04 February 2022 - 10:49.


#20
florinellll

florinellll

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,067
  • Înscris: 02.09.2009

View Poststalker2142, on 03 februarie 2022 - 18:18, said:

Daca vrei vitamine ia Jamieson, sunt canadiene si produse serioase
Daca vrei vitamine consuma fructe

#21
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,523
  • Înscris: 15.06.2004
Unele vitamine nu se gasesc in fructe - un exemplu - D3.
Ptr ala trebuie sa stai la soare.

#22
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016
Au prețurile muuult peste celelalte farmacii. Nu mai calc intr-o farmacie DrMax in viața mea.

#23
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,694
  • Înscris: 29.10.2017

View Postflorinellll, on 04 februarie 2022 - 12:10, said:

Daca vrei vitamine consuma fructe

Ma refeream la vitamine ca supliment, pentru cine are dubii ca marca x nu ar contine ce scrie pe eticheta sau ca sunt slab dozate. Si dintr-un motiv anume doreste/i s-a recomandat sa consume asa ceva, marca asta (Jamieson) am identificat-o ca fiind legitima

Acum daca e recomandat sau nu consumul, cel putin eu n-as recomanda produse cu doze mari de vitamine si/sau minerale.
Dintre toate incercate am pastrat doar o cutie de Multi Complete, care contine cate o cantitate mica din majoritatea vitaminelor si mineralelor...dar nu iau zilnic, din cand in cand mai bag cate o pastila.

#24
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,393
  • Înscris: 28.09.2008
lol pe site-ul drmax apare acum Dr.Max Lotiune pentru frectie, 100ml
Stocul pentru acest produs este epuizat și nu se cunoaste o data exactă a livrării sale la depozit.

Zicea cineva ca asa imi trebuue ca am mers pe ieftineala.
Lotiunea asta are pret de 13.49 lei. La aprox pretul asta sunt si alte marci si tot la 100 ml.
De ce spun ca e apa de ploaie?
Pai efectul este identic daca dadeam cu apa.
Acum realizez ca ieseam mai castigat daca luam spirt la 500 ml la 5 lei.

Am ramas socat cand am vazut la tv ca se face reclama la diverse geluri antireumatice,..... marca proprie teleshop!!!!!
WTF e asta?
Adica si in industria farmaceutica e ca la orice alt produs din alt domeniu.
Suni la fabrica si ceri gel puterea calului, gheara diavolului, untul pamantului, ... si sa apara pe eticheta marca .....
Ca la televizoare, drujbe ieftine chinezesti. La interior 99% identice dar marci diferite.
Stiu ca a fost o stire la tv ca s-au verificat niste medicamente si aveau majoritatea in componenta 80% sare.


#25
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,401
  • Înscris: 15.11.2003

View Postborhot, on 04 februarie 2022 - 06:05, said:

Am patit-o si eu cu suplimentele Dr. Max. Am fost odata sa-mi cumpar magneziu de la Dr.Hart, iar pentru ca nu aveau in stoc, farmacista mi-a recomandat magneziu Dr. Max. Apa de ploaie.
Dr Max si Dr Hart sunt niste gunoaie de produse facute pe vapor si vandute doar intr-un anumit lant

#26
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostMunicipalwaste, on 04 februarie 2022 - 06:58, said:



Normal ca nici pozitiva. Suplimentele astea cu vitamine ajuta in cazuri extrem de rare, cand e o deficienta iar pastila chiar este ceea ce pretinde. In rest, rezultate zero si chiar negative in unele cazuri. Deficienta de vitamina C este o raritate extrema, iar dozele astea mari e demonstrat ca sunt inutile, desi medicii inca mai prescriu si oamenii iau chiar si fara reteta. Mai rau e cand iei B-uri in exces si incurajezi dezvoltarea unei tumori sau futi ficatul si rinichii degeaba
Cine ti-a zis ca se fute ficatul si rinichii de la B-uri?

View Postipel, on 04 februarie 2022 - 10:48, said:

Poate ca ar trebui sa ne informam inainte de la cine cumparam produsele.

"Cine e compania cehă care controlează bucăți mari din piața farmaciilor și a jocurilor de noroc din România: legături cu fostele servicii secrete comuniste, plus scandaluri de spionaj.

Compania a anunțat că deschide în România peste 418 farmacii sub noul nume, în 93 de orașe din toată țara, după ce grupul din Cehia a cumpărat 43 de farmacii Belladonna. Anul trecut, Penta a mai cumpărat și A&D Pharma, din care fac parte farmaciile Sensiblu.

De asemenea, Penta Investments Group este acționarul majoritar al Fortuna Entertainment Group, operator ceh de pariuri sportive și jocuri de noroc care deține o cotă semnificatică din piața internă. În 2017 operatorul a preluat în România companiile Bet Active Concept, Bet Zone, Public Slots și Slot Arena de la Fortbet Holdings. Fortuna Entertainment Group este cea mai mare companie care acționează în domeniul pariurilor și jocurilor sportive din Europa Centrală și de Est, cu peste 6.200 de angajați."

https://www.g4media....de-spionaj.html
Jesus Christ. De-asta isi permit astia tot felul de lucruri, de m-am speriat ce-am citit prin review-uri...

#27
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,773
  • Înscris: 17.08.2022

View Postmariusixy, on 03 februarie 2022 - 17:42, said:



Stiam de coruptie si produse contrafacute, dar nu ma asteptam ca si in industria farmaceutica sa fie asa haos.

Este. Este Haos.
Si mai ales unde reclama este mare
Unde doctorii primesc procente daca prescriu anume medicamente
Unde farmacistii iti baga sub nas fel de fel de inlocuitoare ieftine desi nu au dreptul sa schoimbe retea
Si mai ales cu acele "produse alimentare" care sunt universale si inutile.

Dr MAX asa zis ieftin este scump.
Nu e dee mirare ca a prins in europa de Est in special si a intrat pe piata doar de 2 ani.

#28
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ce articole sunt in presa, te doare capul, sa nu mai vorbim si de review-uri, ce patesc oamenii in farmacii. Si se mira unii ca romanul crede in conspiratii, ca si cum ar fi totul corect, doar sunt unii nebuni.
Pana sa se intereseze fiecare despre ce este vorba (si daca are cum), ramane cu impresia formata, caci simte pe pielea lui ce si cum...

Edited by Cr1spy, 08 December 2022 - 14:49.


#29
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009

View Postmariusixy, on 03 februarie 2022 - 17:42, said:

Stiam de coruptie si produse contrafacute, dar nu ma asteptam ca si in industria farmaceutica sa fie asa haos.
La Dr Max sunt actionari unii care au sali de joc prin Cehia.

#30
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Dr Max is destul de ieftini la comenzi on-line. In farmacii diferența de preț poate fi de peste 50%.
Pentru online au o politică anti Tei. Practic tot ce are și farmacia Tei, și ei, se ofertează cu un ban mai ieftin. Spre deosebire de Tei, ei au transport gratuit dacă ridici din farmacii sau de la o anumită valoare a comenzii.

#31
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 16.03.2007
si eu rupt drmaxu in doo. preturi mai mici decat in farmacii, chiar si decat farmaciatei la multe produse. livrare gratuita in farmacie indiferent de valoare, gratuita prin curier peste 200 lei, si rapida. nu ca farmaciatei care trimite comanda dupa 2-3 saptamani.

Edited by laffin, 08 December 2022 - 15:37.


#32
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View PostBloodRa, on 08 decembrie 2022 - 15:21, said:

Dr Max is destul de ieftini la comenzi on-line. In farmacii diferența de preț poate fi de peste 50%.
Pentru online au o politică anti Tei. Practic tot ce are și farmacia Tei, și ei, se ofertează cu un ban mai ieftin. Spre deosebire de Tei, ei au transport gratuit dacă ridici din farmacii sau de la o anumită valoare a comenzii.
Si Tei are la fel si numai cu anumite produse(nu neaparat valoare) ai transport gratuit. Nu au avantajul lantului de farmacii, adica daca esti din alt oras si nu din Bucuresti, nu ai de unde sa ridici din farmacie...
Eu medicamente nu comand pe net, ca am avut surprize cu termenele de expirare (scurte).

Edited by Cr1spy, 08 December 2022 - 15:57.


#33
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 09.05.2022
Mulțumesc pentru împărtășire, întotdeauna am avut suspiciuni, dar acum cu siguranță nu o voi cumpăra

#34
Vulpoiul-Jhon

Vulpoiul-Jhon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,454
  • Înscris: 01.03.2016

View PostBloodRa, on 08 decembrie 2022 - 15:21, said:

Dr Max is destul de ieftini la comenzi on-line. In farmacii diferența de preț poate fi de peste 50%.
Diferenta de pret am observat-o si eu. Tot online comand, cu livrare in farmacie. Dacă tot ajung in farmacie pentru a ridica comanda mă milogesc la farmacista sa-mi mai dea si d-astea care se dau doar cu retetă, un algocamin, o amoxacilină....

#35
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005

View PostFC72, on 03 februarie 2022 - 22:17, said:

Nu inteleg ce legatura are vitamina C cu limba, nu o inghiti? doar nu tii pe limba.Eu am luat in exces cand am avut covid la recomandarea medicului 2x1g pe zi, de la Secom niste pastile mari, cred ca am terminat tubul ala mare fara nici o reactie ...nici pozitiva.
Dupa 2 ani revin cu o observatie, acum nu cred ca acel consum in exces nu a avut nici o reactie, am facut pietre la rinichi si singura chestie suspecta ca si cauza ar fi acest consum exagerat.Pana acum un an nu am avut niciodata astfel de probleme deci nu era vreo predispozitie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate