Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Imprimanta Canon TR4500 probleme printare.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
ConstantineRO

ConstantineRO

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.02.2022
Salutare,

Sunt nou pe site (aprox 20 min :D) si este prima postare.

Am problema cu o imprimanta Canon TR4500. Totul a mers perfect pana acum cateva zile cand mi s-a blocat o hartie in imprimanta. De "destept" ce sunt am apucat de hartie si am tras de ea, s-a rup si am dat iar print (a doua sclipire de desteptaciune), bineinteles ca si a doua hartie s-a blocat. Am urmat acelasi procedeu de tras de hartie si rupt. Apoi am urmat instructiunile de scoatere a hartiei din imprimanta ce imi aparusera pe lapop. Am scos bucatile de hartie bocat, am dat print dar de atunci nu mai printeaza cum trebuie. Imi lipsesc sectiunii intregi in continutul printat, sau cate o sectiune care nu este alineata cu restul continutului.

Daca e nevoie pot sa atasez exemplu de un print.

Puteti sa imi dati cateva sfaturi?

PS. am incercat dn driver-ul imprimantei "Cleaning", "Deep Cleaning" si "Print Head Alignment", dar fara sucess.

Multumesc,
CR

#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,347
  • Înscris: 01.12.2001
O duci la un service.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ai rupt/dereglat/slabit ceva role/mecanisme pe acolo. Trebuie desfacuta si vazut ce s-a intamplat.

Edited by MembruAnonim, 02 February 2022 - 21:39.


#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,790
  • Înscris: 30.08.2006
Foaia nu este deplasata corect. A mai ramas resturi de hartie prin interior.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cand a inceput sa prinda hartiile mai cronic.
La mine au trebuit schimbate rotitele alea mici ( nu stiu cum se cheama),   dar dupa cam 200 top-uri de hartie 100.000   se uzeaza si alea. Am platit 150 ron manopera + piese.

Si da, e o procedura cum sa scoti hartia.
Apoi incerci sa alimentezi cu putine coli deodata. Aliniezi distantierele alea sa tina fix hartia,  dar 1mm  mai lejer sa nu stranga totusi.
  Daca tot nu mere service. si schimbi  rotitele alea...

Edited by MembruAnonim, 03 February 2022 - 07:58.


#6
swayzak_master

swayzak_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 21.08.2007
se numesc rollers si deplaseaza foaia in timpul imprimarii. daca aveai si fuser ca la laserjet era mult mai costisitoare operatiunea. du-te la depanat si desfa-o.

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 swayzak_master, on 03 februarie 2022 - 07:58, said:

se numesc rollers si deplaseaza foaia in timpul imprimarii. daca aveai si fuser ca la laserjet era mult mai costisitoare operatiunea. du-te la depanat si desfa-o.

Mersi adrian, aia e ! Rollers, si e un samsung  1640  parca, dar a fost ok pretul si mere beton de atunci !

Edited by MembruAnonim, 03 February 2022 - 21:41.


#8
ConstantineRO

ConstantineRO

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.02.2022
Multumesc tututor pentru sfaturi. Pare sa isi fi revenit singura, in proportie de ~ 90%, nu par sa mai lipseasca sectiuni si aliniera mai este foarte putin dereglata. Daca vad ca nu isi revine in totalitate o sa merg la un service. In perioada asta o folosesc pentru a printa pagini de colorat copiilor si sunt multumiti :).

Multumesc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate