Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Sunteti femeie - v-ati casatori cu un partener bine facut fizic?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#37
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View PostTsunnnami, on 31 ianuarie 2022 - 09:29, said:


Trebuia ca subiectul sa fie la psihologie

Pe mine a inceput sa ma doar capul dupa ce-am citit!
Fasconal,foarte indicat.

#38
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008
Eu inca nu m-am decis intre "frumosa, desteapta si bogata" si "cum o fi, numa' sa aibe tzazte mari"

#39
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View Postiladi, on 31 ianuarie 2022 - 13:51, said:

Eu inca nu m-am decis intre "frumosa, desteapta si bogata" si "cum o fi, numa' sa aibe tzazte mari"
Poate gasesti una si pentru ceasca,el cauta una cu tate mari.

#40
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011

View Postemeral, on 31 ianuarie 2022 - 08:28, said:

Aici ești în eroare mare - NU toți care sunt cum zici tu ca bărbați trebuie să fie ca ăia.

Pot fi și alt tip de bărbați așa și să nu fie ce sunt ăia de mai sus.

Acum au cam toți bărbații burți de la 20 - 25 de ani, inclusiv și ăia de care spui că sunt bărbați cu condiție fizică.

Femeile NU mai au ce alege de vreo 15 ani.

Ăia 2 din videoclipul pus de tine sunt 2 distruși cum arată - unul gras și celălalt slab. Amândoi sunt pămpălăi și ca interlopi reali.
Da, e vorba de barbatii dusi la sala. Am zis ca pe multi se mai depune si grasime, dar nu stii ce e dedesubt.

Cati sunt care sunt bine lucrati, dar nu sunt asa? 5-10%? Posted Image Pricepi de ce nici nu se poate mult mai mult? Ca si la femei, de altfel. E foarte greu sa ai si un job competitiv, si familie (casa de tinut, copil - de obicei le tine femeia) si sa faci si mentinere fizica + machiaj si celelalte. Nu zic ca nu se poate, dar e foarte greu. Iar pe termen lung e aproape imposibil. Copilul plange noaptea, se imbolnaveste, trebuie dus la doctor, se imbolnaveste un parinte, se intampla ceva, apar oboseala, insomniile etc etc. Nu mai ai timp de sala, se vede si daca esti... instagramista! :D. Sigur, daca ai orar de 10 ore pe saptamana (profesor, invatator intr-o pozitie calduta - si poate nici acolo, sau ceva scriitor, blogger, pe la stat etc) atunci poate itii mai ramane timp si energie de toate astea, altfel...

Edited by aaaa4567, 31 January 2022 - 14:04.


#41
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View Postmaccip, on 31 ianuarie 2022 - 13:44, said:

Pai nici voi n-ati raspuns.
Posted Image

Pai n-am ce sa raspund ca am trecut de faza de adolescenta. Acum sunt lucruri mult mai importante decat fizicul. Plus ca pentru mine asta nu a fost niciodata un criteriu.

#42
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAlexEn, on 31 ianuarie 2022 - 14:14, said:

am trecut de faza de adolescenta. Acum sunt lucruri mult mai importante decat fizicul. Plus ca pentru mine asta nu a fost niciodata un criteriu.

Ai trecut de faza de adolescenta dar inca n-ai ajuns la faza de dureri de sale sau de genunchi. Sa vezi atunci ce criteriu important o sa fie. Ma rog se drege cu ceva palika si Sindolor*, da' parca tot nu e ca nou.

* imi aduc aminte cu mare nostalgie cand inca mai jucam tenis si te palea mirosul de diclofenac cand intrai pe teren

#43
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007

View Postiladi, on 31 ianuarie 2022 - 14:21, said:

dar inca n-ai ajuns la faza de dureri de sale sau de genunchi.

Ha! Esti in eroare!

#44
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011

View PostMembruAnonim, on 31 ianuarie 2022 - 04:53, said:

Nu cred ca primul lucru ar trebui sa fie  fizicul.  Acuma depide de om, daca si tu esti  sportiva, nu cred ca te va atrage un sedentar burtos care sta in fata calculatorului.  
Dar depide pe cine ti se pune pata, niciodata nu se stie!
In schimb mai important e sa te intelegi cu el decat fizicul!
Poate sa aiba si ceafa lata si burta,  daca tu te intelegi cu el e ok. Iar daca nu, poate sa fie si Novak Djokovic  tot nu are sens, doar sa pipai niste muschi !
Bineinteles ca te intelegi cu el, caci cei doi sunt la acelasi nivel intelectual. Tinand cont ca, statistic, in Romania sunt spre 50% analfabeti functional (la niveld e baza, aka nu stiu diferenta intre NaCl si NaOH etc), atunci e de inteles ca... nu numai ca nu te-ar deranja, ci chiar invers - te-ar deranja sa fie unul cu carte, caci... ce discutii sa ai cu el? El o da cu ceva chimie, fizica, tu o dai cu horoscoape, homeopatie etc. Va dati seama ce iese, nu? Posted Image

NB1: gradul ala de analfabetism e mult mai mare decat cel oficial (40-50% sau cat mai e), nu te poti numi om citit numai ca stii chimie la nivelul ala! Asa cum nu poti spune ca stii matematica daca stii sa aduni fractii sau aria trapezului. Poate esti bun la tine in sat... In fapt, cineva care stie stiinte numai la nivelul asta, tot la spalat de vase si cam atat e bun, dupa mine.
NB2: sunt oameni cu licenta care cred (sua, ma rog, discuta) horoscoape si altele de genul. Stiu ce fac la serviciu, aceleasi chestii repetitive, banale, de 15 ani si cam atat. Aia cu greu pot fi numiti oameni cu carte...

Edited by aaaa4567, 31 January 2022 - 14:45.


#45
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,522
  • Înscris: 18.10.2011

View Postiladi, on 31 ianuarie 2022 - 11:10, said:

Pai nu e deloc pe dos Posted Image



Nu e. Deloc. Initiatorul s-a ferit sa puna intrebarea in mod direct:

-  V-ati casotori cu o persoana de sex opus* bine dotata dar tolomaca?

* nu neaparat de sex opus, dar la noi inca nu e voie
Da. Tolomaca sau needucata, neculturalizata etc. Ca daca ai cap, dar l-ai folosit numai la scoala vietii...

#46
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010

View PostAlexEn, on 31 ianuarie 2022 - 11:46, said:

De curiozitate, a raspuns vreo femeie pe topicul asta? Posted Image
Daca ati raspunde, nu s-ar mai deschide subiecte de genu! Posted Image

Edited by mariuss24, 31 January 2022 - 16:00.


#47
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Am raspuns cat de cat.

#48
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Nu m-aș complica nici cu căsătorie, nici cu un bărbat foarte făcut fizic, nici nu sunt prea atrăgători în general.

#49
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,261
  • Înscris: 06.01.2007
Dar cu burta va plac?

#50
Cristi_E

Cristi_E

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,039
  • Înscris: 31.03.2015

View Postaaaa4567, on 31 ianuarie 2022 - 01:27, said:

v-ati casatori cu un partener bine facut?
Hai sa iti dau eu un sfat bun; uita de toata teoria asta a chibritului, uita de toate exemplele motivationale, uită de compratii din astea paguboase gen fizic vs intelect, uită de toate zicerile adunate de prin popor. Cel putin 80% din toti indivizii care se nasc in cadrul unei populatii, n-au probleme cu sexul opus. Iar cei care au probleme, au in special fie din cauza unei dismorfii accentuate, fie din cauza unor probleme psiho-comportamentale, cum ar fi anxietate grava, probleme din spectrul autist, tot felul de dizabilitati sociale, grave complexe de inferioritate etc.

Uita-te in jurul tău; toti cocalarii, toti prostalaii, toti taranoii, toti meltenii, toti santieristii, toti foamea-n gat se cupleaza fara mari probleme cu o persoana de sex opus sau deja sunt cuplati sau chiar casatoriti.

#51
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Nici cu burtă. Măcar la început.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ca tot v-am citit si pe voi,  cu riscu de a lua warn (unde apare unul dintre voi -ala mai negru - deobicei se lasa cu warn-uri)
Deci partial legat de topic:
-  De ce va puneti poze cu barbati daca sunteti femei?  Si altii de ce pun poze de profil aici fix de la sexul opus ?
Sunt atatea poze faine, de exemplu stema mea din GoT,   sau cum a pus  albastruindigo,  e super tare !

#53
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Fiindca sunt poze faine.
Hai sa revenim la subiect, ce zici?

#54
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 09.01.2007
Incerc sa-mi dau seama care-i scopul intrebarii aici. Adica ce vrei sa obtii?
In primul rand, cum au zis multi, sunt sanse mari ca oricine sa-si gaseasca o pereche. Tu zici ca aia mai ceafa-lata sunt mai prosti in general, de parca la femei nu se aplica. Si acolo avem femei destepte si femei mai putin destepte. Daca unele prefera fizicul in detrimentul inteligentei e alegerea lor.
In al 2-lea rand, practic un sport de contact de mult timp, eu sunt destul de planta, nu misc mare lucru, dar dintre cei mai realizati de pe la antrenamente, multi sunt si bine facuti si dezvoltati pe plan profesional. Vorbesc de diverse domenii, nu doar ca au resusit in sport. Si fiind si sportivi in adevaratul sens al cuvantului, se vede pe ei ca-s "facuti bine", nu doar la plaja. Ah, ca nu sunt foarte multi d-astia, procentual, e partea a doua, dar personal am cunoscut multe persoane la viata mea care excelau in mai multe domenii, inclusiv fizic/sportiv si intelectual.

Modul in care ai formulat intrebarea pare a fi ceva de genul: "de ce vreti prosti cu muschi"? Eh, viata nu-i corecta, exista si destepti cu muschi. Exista oameni care castiga bine de tot in IT (sa zicem) si te si pot face pachet daca vor. Asa ca te intreb pe tine acum, daca ai fi femeie, nu ai prefera pe cineva care-i in conditie foarte buna fizica, si destept si instarit? Evident, trebuie sa te vrea si el, asa ca trebuie sa ai ce oferi, dar asa cum ziceam mai sus, fiecare isi gaseste perechea.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate