Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Sunteti femeie - v-ati casatori cu un partener bine facut fizic?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#19
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View Postaaaa4567, on 31 ianuarie 2022 - 01:27, said:

Discutia e previzibila - sunteti femeie (tanara de obicei) si va bate gandul sa luati un partener potent fizic. Acum nu zic de cei care mai fac sport ca tot omul de 2-3 ori pe saptamana (o bicicleta, un schi, o sala) ci de cei care fac sau au facut sport serios, sau/si fac munci fizice. Cat sa se vada, zic, si imbracati fiind. Posted Image Oameni care se ocupa /s-au ocupat (aproape) full time de chestia asta, iar asta se vede:
- prima chestie: sunt oameni dezvoltat fizic, care va pot pune de obicei la pamant prin forta bruta, sau prin niste manevre invatate la sala etc (diverse specii de lupte etc)
- fiind lucrati fizic cu miile de ore (oricine stie ca doar din cateva ore pe saptamana la sala nu obtii totusi mare lucru), de obicei, nu prea sunt cititi, cultivati, nu prea fac vreo munca intelectuala. Nu obligatoriu, dar de obicei asa este...

Am mai auzit si chestia asta de la oameni care au avut de muncit si fizic si intelectual (de exemplu, studenti care lucrau cu carca, part time etc) si spuneau ca e foarte greu, ca aceasta combinatie ii termina, si ca au avut de ales: ori una, ori alta. Si eu am incercat si mi se pare nefezabil: pur si simplu, dupa munca fizica serioasa facuta ziua, seara cand mai poti citi, studia, te ia somnul, esti prea obosit etc.

Ca sa lamuresc... stiti voi, ma refer la tipul de ceafa lata de prin serviciile de paza, fosti sportivi, batausi de cartier, sau oameni care lucreaza la camp, in padure, pe santiere, pe nave, unde se cere sa ai conditie fizica si o tot exersezi - https://youtu.be/owzcAHs8t-s?t=486 (stiu ca de unii e mai mult aspectul etc); prezente sau foste (ca daca nu mai faci sala, se mai schimba fizionomia, mai pui ceva grasime etc); baietii aia impunatori, pe care, cand ii vezi, stii ca nu e bine sa ii deranjezi, zic... - Nu stiu sa spun exact, dar multi au tatuaje, vorbesc colorat, sunt clientii barurilor, jocurilor de noroc, au anumite anturaje dubioase, colorate, d-astea...

Experiente proprii (sotii, frati, chestii din familie etc) - asta m-ar interesa, mai ales, sau ale unor psihoogi. Sunt asemenea oameni mai predispusi la violente, la acte antisociale, sau nu? Nu exista tendinta ca, odata de dispui de o arma alba (forta fizica bruta + ceva manevre) sa o si folosesti abuziv? De exemplu, sa cedezi nervos cand cineva iti coupa abuziv locul de parcare, sau in trafic, sau la o coada la farmacie etc etc- nu sunt sanse ca la n ocazii asemeena conflicte sa degenereze? Sau sa foloseasca asemenea capacitati ca sa se impuna in familie (sa ii stiti de frica) ("bai, femeie, ti-am spus sa nu mai vii dupa 8, sa nu ma vii, punct!" - iti tranteste o usa, un pahar si pe jos si stii instinctiv ca ce urmeaza ar fi violenta, daca nu il... asculti Posted Image) Astea mi se par zone de tranzitie, potential periculoase...

Clasificarea e didactica, nu inseamna ca un om cu munca de birou, cu carte, e neaparat emaciat, dar totusi, sa fim seriosi...

Trebuia ca subiectul sa fie la psihologie

Pe mine a inceput sa ma doar capul dupa ce-am citit!

#20
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,780
  • Înscris: 12.01.2018
nu vrea nicio femeie să te ia de-ți pui atâtea întrebări pe diferite arii?

cati ani ai?

#21
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

View Postaaaa4567, on 31 ianuarie 2022 - 01:27, said:

Sunt asemenea oameni mai predispusi la violente, la acte antisociale, sau nu? Nu exista tendinta ca, odata de dispui de o arma alba (forta fizica bruta + ceva manevre) sa o si folosesti abuziv? De exemplu, sa cedezi nervos cand cineva iti coupa abuziv locul de parcare, sau in trafic, sau la o coada la farmacie etc etc- nu sunt sanse ca la n ocazii asemeena conflicte sa degenereze? ...

Asta e o prostie.

Un om care are pistol la el și e și beat mort NU îl scoate niciodată.

#22
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,850
  • Înscris: 20.10.2015

View PostEMPP, on 31 ianuarie 2022 - 09:33, said:

nu vrea nicio femeie să te ia de-ți pui atâtea întrebări pe diferite arii?

cati ani ai?

60
Imi dau si io cu parerea

#23
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Toti ne mai si enervam,  si daca esti intelectual si gras  si daca ai ceafa lata si sportiv!
Dar nu asta face diferenta,  ci  sa zic asa:  fiecare femeie isi alege pe ce pune buzele!

Daca la femeie i sa pus pata, poate sa fie ala si Steven Hawking (care era de admirat pentru intelect dar in rest ...) ,  ea daca vrea ii face si 3 copii si asta este!
Altii baieti de treaba, inteligenti si agreabili fizic, nu gasesc in veci femeia care sa puna botul ...

Edited by MembruAnonim, 31 January 2022 - 10:02.


#24
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008

View Postaaaa4567, on 31 ianuarie 2022 - 01:27, said:

Discutia e previzibila - sunteti femeie (tanara de obicei) si va bate gandul sa luati un partener potent fizic.

Se poate extinde subiectul si daca esti barbat, nu neaparat tanar si este batut de gandul de a lua partener o femeie potenta fizic?

#25
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,563
  • Înscris: 15.06.2004
Initiator, sa inteleg ca stai prost cu banii si vrei sa compensezi cu ceva ?

Ca daca ai bani nu conteaza cum arati.

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postiladi, on 31 ianuarie 2022 - 10:23, said:

Se poate extinde subiectul si daca esti barbat, nu neaparat tanar si este batut de gandul de a lua partener o femeie potenta fizic?

Cred ca raspunsul este categoric Da!

Numai ca problema se pune altfel: deobicei barbatii trebuie sa vina cu initiativa (sa aiba curaj) apoi  femeile accepta sau nu.
Ultima decizie deci aia finala pana la urma este a femeii.  Si cand o ceri in casatorie, tot la fel e, barbatul cere / femeia accepta sau nu.
Asa e societatea facuta!   De aia, Iladi,  nu are prea mult sens sa punem pe dos problema ...

Plus intrebarea nu e cea mai bine pusa:
"Sunteti femeie - v-ati casatori cu un partener bine facut fizic?"  

Cine nu ar accepta? Chiar si invers. si noi am vrea o femeie placuta fizic, cum si ele vor  un barbat aratos sau cel putin decent ...
Asta e ca si cum ai intreba:  iti plac lucrurile frumoase?  R: Daaa!  (it's no brainer cum zic americanii )

Edited by MembruAnonim, 31 January 2022 - 11:08.


#27
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008

View PostMembruAnonim, on 31 ianuarie 2022 - 11:05, said:

De aia, Iladi,  nu are prea mult sens sa punem pe dos problema ...

Pai nu e deloc pe dos Posted Image

View PostMembruAnonim, on 31 ianuarie 2022 - 11:07, said:

Plus intrebarea nu e cea mai bine pusa:


Nu e. Deloc. Initiatorul s-a ferit sa puna intrebarea in mod direct:

-  V-ati casotori cu o persoana de sex opus* bine dotata dar tolomaca?

* nu neaparat de sex opus, dar la noi inca nu e voie

Edited by iladi, 31 January 2022 - 11:11.


#28
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ok, Iladi, asa e, daca schimbi intrebarea  e total altceva, alt subiect alt topic. Posted Image

#29
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007
De curiozitate, a raspuns vreo femeie pe topicul asta? :lol:

#30
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,190
  • Înscris: 08.01.2021

View PostMembruAnonim, on 31 ianuarie 2022 - 10:02, said:


Daca la femeie i sa pus pata, poate sa fie ala si Steven Hawking (care era de admirat pentru intelect dar in rest ...) ,  ea daca vrea ii face si 3 copii si asta este!


Hawking n-a avut doar nevasta, ci și amanta când era deja în scaunul cu rotile. Deci orice e posibil.
Păcat ca amanta lui nu întra pe SP, bănuiesc ca ar avea chestii interesante de povestit. Despre gauri negre și nu numai :D

Edited by KiloW, 31 January 2022 - 11:54.


#31
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu vorbesc de Hawking cand inca nu avea atatia bani, era doar student la faculta si incepea sa se degradeze fizic.
Sotia pe atunci si-a gasit.  

Dupa cand ai trecut de o anumita suma de bani, ai super casa, servitori, bineinteles gasesti lejer.

Edited by MembruAnonim, 31 January 2022 - 11:58.


#32
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,427
  • Înscris: 29.04.2008

View PostAlexEn, on 31 ianuarie 2022 - 11:46, said:

De curiozitate, a raspuns vreo femeie pe topicul asta? Posted Image

Sigur

#33
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,190
  • Înscris: 08.01.2021
Hawking a făcut o parte dintre copii din scaunul cu rotile. Nu știu sigur dacă seamănă cu el sau cu vecinul de la 4 însă bănuiesc ca dacă era ceva PREA ciudat la mijloc - gen imaculata concepție - ar fi urmat un divorț.
Mai ales ca nu părea sa aibă probleme să-și găsească gagici nici din scaunul ala.

Hawking s-a și căsătorit cu amanta. Dacă era vorba doar de o tranzacție sex - bani nu cred ca o lua cu acte (și poate și cu popa deși era cam agnostic).

Edited by KiloW, 31 January 2022 - 12:14.


#34
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,019
  • Înscris: 07.11.2006

View PostPhobos, on 31 ianuarie 2022 - 01:54, said:

Dar de ce ai deschis asta la psihiatrie? Posted Image

Nimeni nu-i perfect.
Incearca si el un remediu Posted Image

#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,961
  • Înscris: 18.12.2007

View Postiladi, on 31 ianuarie 2022 - 12:00, said:


Sigur

In afar de mine si de tine adica.

#36
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,253
  • Înscris: 06.01.2007
Pai nici voi n-ati raspuns.
:D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate