Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Sunteti femeie - v-ati casatori cu un partener bine facut fizic?

* - - - - 4 votes
  • Please log in to reply
92 replies to this topic

#1
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,494
  • Înscris: 18.10.2011
Discutia e previzibila - sunteti femeie (tanara de obicei) si va bate gandul sa luati un partener potent fizic. Acum nu zic de cei care mai fac sport ca tot omul de 2-3 ori pe saptamana (o bicicleta, un schi, o sala) ci de cei care fac sau au facut sport serios, sau/si fac munci fizice. Cat sa se vada, zic, si imbracati fiind. :) Oameni care se ocupa /s-au ocupat (aproape) full time de chestia asta, iar asta se vede:
- prima chestie: sunt oameni dezvoltat fizic, care va pot pune de obicei la pamant prin forta bruta, sau prin niste manevre invatate la sala etc (diverse specii de lupte etc)
- fiind lucrati fizic cu miile de ore (oricine stie ca doar din cateva ore pe saptamana la sala nu obtii totusi mare lucru), de obicei, nu prea sunt cititi, cultivati, nu prea fac vreo munca intelectuala. Nu obligatoriu, dar de obicei asa este...

Am mai auzit si chestia asta de la oameni care au avut de muncit si fizic si intelectual (de exemplu, studenti care lucrau cu carca, part time etc) si spuneau ca e foarte greu, ca aceasta combinatie ii termina, si ca au avut de ales: ori una, ori alta. Si eu am incercat si mi se pare nefezabil: pur si simplu, dupa munca fizica serioasa facuta ziua, seara cand mai poti citi, studia, te ia somnul, esti prea obosit etc.

Ca sa lamuresc... stiti voi, ma refer la tipul de ceafa lata de prin serviciile de paza, fosti sportivi, batausi de cartier, sau oameni care lucreaza la camp, in padure, pe santiere, pe nave, unde se cere sa ai conditie fizica si o tot exersezi - https://youtu.be/owzcAHs8t-s?t=486 (stiu ca de unii e mai mult aspectul etc); prezente sau foste (ca daca nu mai faci sala, se mai schimba fizionomia, mai pui ceva grasime etc); baietii aia impunatori, pe care, cand ii vezi, stii ca nu e bine sa ii deranjezi, zic... - Nu stiu sa spun exact, dar multi au tatuaje, vorbesc colorat, sunt clientii barurilor, jocurilor de noroc, au anumite anturaje dubioase, colorate, d-astea...

Experiente proprii (sotii, frati, chestii din familie etc) - asta m-ar interesa, mai ales, sau ale unor psihoogi. Sunt asemenea oameni mai predispusi la violente, la acte antisociale, sau nu? Nu exista tendinta ca, odata de dispui de o arma alba (forta fizica bruta + ceva manevre) sa o si folosesti abuziv? De exemplu, sa cedezi nervos cand cineva iti coupa abuziv locul de parcare, sau in trafic, sau la o coada la farmacie etc etc- nu sunt sanse ca la n ocazii asemeena conflicte sa degenereze? Sau sa foloseasca asemenea capacitati ca sa se impuna in familie (sa ii stiti de frica) ("bai, femeie, ti-am spus sa nu mai vii dupa 8, sa nu ma vii, punct!" - iti tranteste o usa, un pahar si pe jos si stii instinctiv ca ce urmeaza ar fi violenta, daca nu il... asculti ;)) Astea mi se par zone de tranzitie, potential periculoase...

Clasificarea e didactica, nu inseamna ca un om cu munca de birou, cu carte, e neaparat emaciat, dar totusi, sa fim seriosi...

#2
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,014
  • Înscris: 23.09.2005
Dar de ce ai deschis asta la psihiatrie? :D

#3
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,744
  • Înscris: 30.07.2006
Multor femei le plac acesti oameni, dar cate recunosc?

#4
aaaa4567

aaaa4567

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,494
  • Înscris: 18.10.2011

View PostPhobos, on 31 ianuarie 2022 - 01:54, said:

Dar de ce ai deschis asta la psihiatrie? Posted Image
OK, rog un admin sa mute unde crede de cuviinta. Mai deschisesem ceva, e si de psihologie si ma gandeam ca intra multi psihologi etc. Nu stiu... :)

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu cred ca primul lucru ar trebui sa fie  fizicul.  Acuma depide de om, daca si tu esti  sportiva, nu cred ca te va atrage un sedentar burtos care sta in fata calculatorului.  
Dar depide pe cine ti se pune pata, niciodata nu se stie!
In schimb mai important e sa te intelegi cu el decat fizicul!
Poate sa aiba si ceafa lata si burta,  daca tu te intelegi cu el e ok.    Iar daca nu, poate sa fie si Novak Djokovic  tot nu are sens, doar sa pipai niste muschi !

#6
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

View Postaaaa4567, on 31 ianuarie 2022 - 01:27, said:

Ca sa lamuresc... stiti voi, ma refer la tipul de ceafa lata de prin serviciile de paza, fosti sportivi, batausi de cartier, sau oameni care lucreaza la camp, in padure, pe santiere, pe nave, unde se cere sa ai conditie fizica si o tot exersezi -

Aici ești în eroare mare - NU toți care sunt cum zici tu ca bărbați trebuie să fie ca ăia.

Pot fi și alt tip de bărbați așa și să nu fie ce sunt ăia de mai sus.

Acum au cam toți bărbații burți de la 20 - 25 de ani, inclusiv și ăia de care spui că sunt bărbați cu condiție fizică.

Femeile NU mai au ce alege de vreo 15 ani.

Ăia 2 din videoclipul pus de tine sunt 2 distruși cum arată - unul gras și celălalt slab. Amândoi sunt pămpălăi și ca interlopi reali.

Edited by emeral, 31 January 2022 - 08:35.


#7
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 16.04.2007
Sa vezi acu' avalansa de raspumsuri din partea femeilor.. uneori ma gandesc ca forumul asta este un fel de "Sausage Party" Posted Image

#8
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,260
  • Înscris: 06.07.2007

View Postemeral, on 31 ianuarie 2022 - 08:28, said:



Acum au cam toți bărbații burți de la 20 - 25 de ani, inclusiv și ăia de care spui că sunt bărbați cu condiție fizică.

Femeile NU mai au ce alege de vreo 15 ani.

Care femei? Alea care in marea majoritate au celulita, vergeturi , cur mare si tâțe lasate?
Sau alea cu buze de te uiti la ele si nu stii ce au acolo, buze sau chifle?
Cand ai pretentii, te uiti mai intai cum arati si tu...greutate, tencuiala pe față etc...

Edited by dan1980_25, 31 January 2022 - 08:42.


#9
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

Quote

Sa vezi acu' avalansa de raspumsuri din partea femeilor.. uneori ma gandesc ca forumul asta este un fel de "Sausage Party
Ha Posted Image

ook, femeile impart barbatii in smecheri si fraieri... interesanti si plictisitori...bad boy sau nice guy, etc, intelegeti ideea.
Asta de cele mai multe ori NU se bazeaza pe caracteristici fizice, sigur cunoasteti cum stiu si eu baieti vai de capul lor dpdv fizic (si chiar financiar) ce au parte de (multe) femei frumoase.

Sigur, sunt unii barbati ce au succes cu fizicul, dar aici factorii sunt de obicei frumusetea feţei + inaltimea, stiu eu un (semi)analfabet ce umbla doar cu superbe fiindca arata a model... el.

Deci cei care n-au succes la femei dar cred ca daca baga sala brusc se transforma in Brad Pitt, NU merge treaba asa.
Vei fi un baiat/ barbat cu ceva muschi dar TOT neinteresant pt femei !!
Ori ai factorul X ori nu-l ai... nu-l poti obtine la sala, la biblioteca, ... nicaieri.

Edited by sirgoofy, 31 January 2022 - 08:49.


#10
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Gresit - cateva ore pe saptamana de exercitiu este suficient - 2-3 ajung.
Initiatorul este complexat de ei de aceea a venit cu faptul ca au intelect mic.
La facultate am avut colegi (la UBB la sfarsit de ani '90 - cand inca se intra pe examene dure concurenta 6-7 pe un loc - si nu Spiru Haret de azi unde ca sa intri trebuie sa stii doar sa deschizi usa Posted Image ) care faceau fitness si colege care faceau body building.
Au facut toti cu suucces si au terminat.
Despre colege ce faceau exercitii aratau SUPERB - am si umblat dupa una fara succes. Barbatii la fel - ei bine fast forward unul din ei este director de scoala de cca 10 ani. Sotia lui una din colegele ce faceau fitness arata in contiuare super.
Sa fiu femeie nici nu m-as uita dupa unul daca nu este in forma - ca macar ala pune mana pe lopata daca este nevoie - intelectul este ceva abstract - la ce bun daca nu se descurca in societate.

#11
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008

View PostAztecWarrior, on 31 ianuarie 2022 - 08:44, said:

...Sa fiu femeie nici nu m-as uita dupa unul daca nu este in forma...
Daca ai fii femeie te-ai uita dupa barbatii care te excita. Posted Image
Si in cazul femeilor asta nu inseamna obligatoriu muschii, de fapt acest aspect e destul de jos in lista.

Edited by sirgoofy, 31 January 2022 - 08:54.


#12
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

View Postsirgoofy, on 31 ianuarie 2022 - 08:42, said:

... dar aici factorii sunt de obicei frumusetea feţei + inaltimea, stiu eu un (semi)analfabet ce umbla doar cu superbe fiindca arata a model... el.
Exact, este genetic, de regula trasaturile placute, o fata simetrica, asta indica o genetica buna. Si inaltimea. In sensul asta se pot face mici ajustari, cum ar veni tunsoarea, hainele, talia. Chiar daca esti marunt poti fi slabut si chiar daca te imbraci in blugi si sport hainele pot fi bine ajustate si de culoarea care te prinde. La fel, o tunsoare buna sau barba iti poate ascunde asimetria fetei. Muschii nu se vad, figura da.
In liceu aveam un amic care avea cam 1.60 m si umbla cu cardul de fete dupa el doar din cauza ca semana rau de tot cu Jon Bon Jovi.

Edited by spooky51, 31 January 2022 - 09:00.


#13
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,723
  • Înscris: 08.10.2004
tare asta cu intelecutl e ceva abstract...se vede maestre se vede :))))

#14
dem3ntor

dem3ntor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 16.04.2007
DIn propia experienta: aproape chel, statura medie, dar tare in papagal...
Daca trec peste faza de aspect si ajung la 'vrajeala' treaba este gata, obtin si a 2-a si  a-3-a intalnire ...

Papagalul se duce la vulpe acasa, bate la usa. Deschide vulpea:
– Vulpeo, hai sa ne fu—!
– Nici vorba, sunt virgina, fata cuminte si finuta etc. Si ii inchide usa.
A doua zi papagalul nu se lasa, iar se duce la vulpe.
– Vulpito, hai sa ne fu—.
Vulpea iar il refuza.
La fel si ziua urmatoare. Pleaca ofticat papagalul si pe drum se intalneshte cu porcul.
– Unde te duci porcule
– Vreau s-o f– Pe vulpe.
– Degeaba, nu se lasa.
– Fii atent aici, zice porcul.
Bate la usa, iese vulpea…
– Hai sa ne fu—
– Bine. Intra porcul si o fu– Pe vulpe
MORALA: Degeaba esti papagal, ca sa fu– o femeie trebuie sa fii porc.

#15
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
Apropo, ca sunt nevorbit Posted Image,

ATENTIE MARE daca esti barbat  peste 30... 35 de ani !!
Daca in trecut femeile te considerau invizibil dar acum incepi sa le atragi (un pic) ochiul femeilor de o varsta cu tine poti sa respiri adanc, NU ai devenit brusc macho si atractiv Posted Image
Se intampla  fiindca acele femei NU mai pot atrage barbatii care le plac, .... iar acum isi cauta un fraier sponsor barbat/sot care sa le faca viata usoara de acum inainte.
In aceasta categorie de femei sunt inclusiv foste prostituate... deci MARE atentie sa nu picati de fraieri Posted Image
Stiu si aici exemplu cu unu ce a luat o fosta prostituata dar e deprimant...

Edited by sirgoofy, 31 January 2022 - 09:18.


#16
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Dar de ce ar pica de fraier unul gras schiop chel si cu bube care oricum nu si-ar gasi nimic in veci , macar asa are si el sansa de a intemeia o familie , ce conteaza kilometrajul ? O speli si e ca noua ....

#17
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,989
  • Înscris: 06.09.2008
ma amuza ideea asta, sunt unii ce zic:
- Nu iau domne haine SH, telefon sh, ma respect !
Deci nu vrei lucruri la mana a doua, ok... dar femeie la mana a 27-a ?
- Sigur
Posted Image

Ziceam sa nu faci o relatie cu ea, daca vrei sa dai si tu la ..., ok.
Dar sa te indragostesti de o .... femeie usoara mi se pare super penibil si trist.

Edited by sirgoofy, 31 January 2022 - 09:31.


#18
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdem3ntor, on 31 ianuarie 2022 - 09:02, said:

MORALA: Degeaba esti papagal, ca sa fu– o femeie trebuie sa fii porc.


View PostBaXXXon, on 31 ianuarie 2022 - 09:19, said:

Dar de ce ar pica de fraier unul gras schiop chel si cu bube care oricum nu si-ar gasi nimic in veci , macar asa are si el sansa de a intemeia o familie , ce conteaza kilometrajul ? O speli si e ca noua ....

Asta e sectiunea de misto si de bancuri?  Cine poate confirma? Ca zic si eu cateva atunci!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate