Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Liceu la Bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Lakrema

Lakrema

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.01.2022
Imi doresc sa merg la Liceul de Arte Plastice "Nicolae Tonitza", problema e ca acest liceu e la Bucuresti, iar eu nu locuiesc prin apropiere.

Am note bune la matematica si la limba romana, fac meditatii odata pe saptamana. La desen fac meditatii la un centru din oras de 3 ori pe saptamana, lunea, joia si sambata intram online. Multi mi au spus ca am sanse sa intru la Tonitza pentru ca muncesc si chiar imi doresc sa invat.

Problema e transportul. Ai mei nu vor sa ma lase nici sa fac naveta(ca e un drum lung si imi nenorocesc ficatul si o sa ma nenorocesc pe mine), dar nici nu vor sa ma lase sa stau in gazda la o prietena de a mamei.
Exista si un liceu la noi in oras, tot de arte, dar imi doresc sa merg la Bucuresti. Am si o prietena acolo care face si ea naveta, acelasi drum. Stiu ca par rasfatata si ca nu se intelege nimeni cu mine, dar nu am ce sa fac, sunt incapatanata.

Exista vreo solutie sa ii conving? Ce as putea sa fac? Transportul cu trenul e gratis, deci problema banilor din punctul asta de vedere nu e o problema.

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Asta e tare:  "si imi nenorocesc ficatul si o sa ma nenorocesc pe mine"   De ce planifici sa bei alcohoale?
Incearca sa convingi parintii ca esti serioasa, altceva nu poti face!

Oricum, sa stii ca liceul nu conteaza asa de mult, daca ai pasiunea asta, poti termina si sectia de biologie, romana sau informatica.
Mai important e  dupa liceu unde mergi la facultate! Arte daca asta vrei...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate