Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Functie cu char* return

Windows 11 pe DELL Optiplex 9020 ...

Agențiile de turism/voiaj de pe v...

Sate cu apa curenta, canalizare s...
 Antena satelit DIGi prin fibra op...

Recomandare imprimanta

Masina spalat indesit wisl 85 nu ...

Modificare frecventa rami ddr4
 Ramon(2023)

Probleme internet (ping,packetloss)

Refinanțare cu ipoteca !

Adictia la medicamente opioide.
 reziliere contract

E normal sa aiba viteza mai mica ...

Kaufland - Pareri / Sugestii / Re...

Ce fel de calorifere/radiatoare s...

Achizitionare RCA din vama?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

aleatorul

aleatorul

New Member

• Grup: Members
Salutari!

Vreau sa ma duc la Istanbul si am descoperit ca Turcia e barata de pe cartea verde. Am sunat la societatea de asigurari si ei nu ofera extensie pt. Turcia. (Masina cu nr.. de Germania.) Mi-au recomandat sa cumpar asigurare din vama.

Exista asa ceva la vama Malko Tarnovo / Derekoy ?

Am gasit ceva prin review-uri despre vama Ipsala/Alexandroupoli, cum ca e o ghereta care vinde asigurari, lasi pasaportul la granicer garantie pana cumperi asigurarea.
Posibil si la Kapitan Andreevo/Kapikule.
Dar as ocoli destul de mult daca e doar la vamile astea.

Sef-chenko

Sef-chenko

Senior Member

• Grup: Senior Members
Bad post.

Trebuia sa incepi cu masina de Germania, desi presupun ca se paote face online si asa. Posted Image

Edited by Sef-chenko, 29 January 2022 - 22:16.

eumorocanosul

eumorocanosul

Active Member

View Postaleatorul, on 29 ianuarie 2022 - 21:42, said:

Salutari!

Vreau sa ma duc la Istanbul si am descoperit ca Turcia e barata de pe cartea verde. Am sunat la societatea de asigurari si ei nu ofera extensie pt. Turcia. (Masina cu nr.. de Germania.) Mi-au recomandat sa cumpar asigurare din vama.

Am gasit ceva prin review-uri despre vama Ipsala/Alexandroupoli, cum ca e o ghereta care vinde asigurari, lasi pasaportul la granicer garantie pana cumperi asigurarea.

La Derekoy nu știu pentru ca nu am trecut niciodată pe acolo însă la Hamzabeyli era.
Un prieten, în 2019,a plecat în vacanță fără sa verifice RCA. Am găsit în vama turca un ghișeu și a plătit vreo 30 de euro pentru o lună.

adisz

adisz

Targu Mures

View Postaleatorul, on 29 ianuarie 2022 - 21:42, said:

Salutari!

Inteleg ca masina este inmatriculata in Germania.
Nu exista in toata Germania aia firma de asigurari care sa aiba inclusa Turcia?

aleatorul

aleatorul

New Member

View Posteumorocanosul, on 30 ianuarie 2022 - 05:51, said:

La Derekoy nu știu pentru ca nu am trecut niciodată pe acolo însă la Hamzabeyli era.
Un prieten, în 2019,a plecat în vacanță fără sa verifice RCA. Am găsit în vama turca un ghișeu și a plătit vreo 30 de euro pentru o lună.

Multumesc.

View Postadisz, on 30 ianuarie 2022 - 10:38, said:

Inteleg ca masina este inmatriculata in Germania.
Nu exista in toata Germania aia firma de asigurari care sa aiba inclusa Turcia?

Probabil exista. Cam complicat insa sa renunt la polita de asigurare cu 2 saptamani inainte si sa-mi fac alta.

adisz

adisz

Targu Mures

Pai nu renunti deloc la prima.
Iti faci doar inca una pentru perioada dorita.
Si data viitoare cand vei incheia politia vei avea in vedere sa ti-o inchei pentru toate tarile.

aleatorul

aleatorul

New Member

In caz ca poate intereseaza pe cineva:
Am gasit in vama la Derekoy un ghiseu de asigurari. Am platit 900 TL pt. o luna (pe mai putin nu se putea).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate