Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Dispariția României!

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
catalina1

catalina1

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 62,876
  • Înscris: 21.04.2011

View PostSpeedDemon, on 25 ianuarie 2022 - 22:51, said:

Pai cand a fost Romania asa grozava? In perioada interbelica a fost Romania cat de cat ok ultima oara. In perioada ceausista eram vai de capul nostru si unii creduli credeau aberatiile regimului.
Niciodată nu a fost mai bine ca acum.

Nu, nici macar în perioada interbelica.

#20
meuser

meuser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 10.03.2016

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:58, said:

Oameni buni,cine nu cunoaște istoria,riscă să o repete!noi suntem pe acest pământ de foarte mult timp,poate nu mereu a fost bine,dar cu toate aceste greutăți,niciodată nu am fost sub ocupație decât niște perioade de timp,și nu în întregime.Ce este șocant este ca peste 80% din țară este vândută,declarația îi aparține ministrului de externe german.In aceste condiții,mai putem ieși la lumină?
De ce drak istorie vorbesti amice?Ai venit sa ventilezi aici demagogie si nationalism , sa vezi ce injuraturi ai sa-ti iei.
80% din tara e amanetata de psd  care tot creste si mareste  de toate,  da chef in bugetarime si asistati sociali dar nu face nimic de munca , tu sigur ai votat cu psd dar acum te-a lovit amnezia , te-ai dat cu nationalistii ,daci liberi inventati din istoria lu cesca
Ministrul german si analfabetul functionalPosted Image

#21
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,499
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCris007, on 25 ianuarie 2022 - 22:51, said:

Dacă am deveni al 51lea stat american, ar fi ceva.

N-ai dori asta. Uite-te la Puerto Rico

#22
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Cat timp slugile oligarhilor mondiali vor conduce tara asta si se vor multumi cu firimiturile pe care le arunca aia de la masa lor, nu va fi bine.
Am si eu o intrebare, e vreun ordin venit din afara pe care sa nu-l fi urmat slugoii astia orbeste?

Oricum suntem datori vanduti, ce sa mai facem...

#23
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 02.04.2009

View PostRangerBoy, on 25 ianuarie 2022 - 23:43, said:

Am si eu o intrebare, e vreun ordin venit din afara pe care sa nu-l fi urmat slugoii astia orbeste?
Da, ăla să nu interzică partidele neofasciste. Sau care iau în râs Holocaustul. Sau care visează naționalizări ca-n Venezuela, Cuba sau Belarus.

#24
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,718
  • Înscris: 12.01.2018

View Posthorhescu, on 25 ianuarie 2022 - 22:50, said:

Ce am fost odinioara?
tineri ficiori

#25
Bitterblue

Bitterblue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 398
  • Înscris: 25.02.2020
S-o fi molipsit de la Franța. Și aia o să dispară—o promite unul dintre candidații la prezidențiale. Evident, el e singurul care poate împiedica tragedia.

#26
florinpopa1

florinpopa1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 16.05.2021

View Postsmoke, on 25 ianuarie 2022 - 23:05, said:

vreau si eu ce ai fumat !
Probabil s-a imbatat cu bere. :)

Romania nu va disparea.

#27
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:37, said:

vom mai putea fi ce a ce am fost odinioară?

Adica ce? Coada europei, saracii europei?

Citeste putin despre Romania si situatia economica din ultimile 6+ secole.
https://www.goodread...jelor-economice

Cartea asta e un inceput bun. Romania nu a fost niciodata vreo stea, a fost mereu coada europei.

#28
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
In prezent e bine , normal ca e loc de < si mai bine >, ce va tot plangeti ?!
Daca vi se pare ca e rau , puneti mana si munciti nu piedeti vremea bocind pe forumuri.

#29
Ghita_Bizonu

Ghita_Bizonu

    Confectionez manusi din pielea clientului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,827
  • Înscris: 16.10.2012

View PostLex404, on 25 ianuarie 2022 - 23:55, said:


Adica ce? Coada europei, saracii europei?

Citeste putin despre Romania si situatia economica din ultimile 6+ secole.
https://www.goodread...jelor-economice

Cartea asta e un inceput bun. Romania nu a fost niciodata vreo stea, a fost mereu coada europei.

Buna carte . Buna rau.

Insa am ceva mai usor de citit : Seculara Inapoere a Romaniei pe vremea. forumgratuit la Istoria dupa Bizonu'

#30
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,178
  • Înscris: 13.01.2011

View Postun_el, on 25 ianuarie 2022 - 22:43, said:

Care Romanie? :lol:

Cînd ,,odinioară "?!  :roflmao:

#31
dev2000

dev2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 27.09.2016

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:58, said:

Oameni buni,cine nu cunoaște istoria,riscă să o repete!noi suntem pe acest pământ de foarte mult timp,poate nu mereu a fost bine,dar cu toate aceste greutăți,niciodată nu am fost sub ocupație decât niște perioade de timp,și nu în întregime.Ce este șocant este ca peste 80% din țară este vândută,declarația îi aparține ministrului de externe german.In aceste condiții,mai putem ieși la lumină?

Este ca la Radio Erevan - nu era masina, ci bicicleta, si nu i s-a dat, i s-a luat. Romania (sau entitatile statale care mai tarziu au intrat in componenta ei, daca tot vorbim de sute de ani) a fost in marea majoritate a timpului sub o forma sau alta de stapanire externa. Din punct de vedere economic, niciodata nu a stat mai bine ca acum. Mai pune mana pe o carte daca tot te framanta probleme d-astea serioase

Edited by dev2000, 26 January 2022 - 10:05.


#32
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Lumea se va mai deștepta în următorii ani, cred. Bine, acum depinde.
Uneori, avem și darul de a ne plânge, lamenta din orice, că noi o ducem cel mai "rău", că asta, că ailaltă, că UE ne pune bețe în roate și alte bazaconii. Nu o ducem nici pe departe chiar așa rău pe cât media și alte mijloace propagă zilnic.

Edited by Vlad_22, 27 January 2022 - 00:15.


#33
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,621
  • Înscris: 01.10.2002
Romania in sine ca stat nu e in pericol, dar se depopuleaza. In 50 de ani ar putea fi un stat fara cetateni...

Teren agricol...

#34
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,918
  • Înscris: 24.11.2006

View Postchriss, on 25 ianuarie 2022 - 22:58, said:

Oameni buni,cine nu cunoaște istoria,riscă să o repete!noi suntem pe acest pământ de foarte mult timp,poate nu mereu a fost bine,dar cu toate aceste greutăți,niciodată nu am fost sub ocupație decât niște perioade de timp,și nu în întregime.Ce este șocant este ca peste 80% din țară este vândută,declarația îi aparține ministrului de externe german.In aceste condiții,mai putem ieși la lumină?

Vad ca-ti razbate patriotismu' prin toti porii. Ma lesi? Ce ai facut tu CONCRET pentru tara asta ca sa nu se destrame? In afara de a plati taxe si impozite plus spagile aferente daca ajungi intr-o institutie publica. Zi-mi, da' CONCRET! Ce tot o arzi cu istoria? Stii ce vorbesti? Romania intotdeauna a fost vaca de muls, din cele mai vechi timpuri pana acum, toti au profitat, profita si vor profita. Daca nu te-ai prins Romania in momentul de fata nu exista ca si tara, sa-ti fie clar! A fost nevoie, si vorbesc de alte vremuri, ca Romania sa-si "importe" conducatorii, asta daca tot vrei sa faci referire la istorie, daca nu se intampla asa probabil ca nici acum nu aveam putinul pe care il avem, putin care deja e arvunit pentru multi ani strainilor.
Care ministru german si ce declaratii? Un link, ceva? Faci afirmatii complet gratuite! Am fost sub ocupatie doar niste perioade surte. Asa, si? Au avut grija sa ia atunci ce a fost de luat dupa aceea ramanandu-le tot noi datori, cu dobanda aferenta.
Sa nu uit: ce a facut Romania pentru tine, din nou, CONCRET! Fara fraze lacrimogene, te rog, nu dau doi bani pe ele. Cred ca nu observi ca au cam inceput sa se care din tara si persoanele de varsta 40+. Ce-ti zice lucrul asta? Mi se pare mie ori a inceput sa le fie lehamite si cauta o viata cat de cat normala?

Edited by un_el, 28 January 2022 - 12:17.


#35
pro-civilizatie

pro-civilizatie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,012
  • Înscris: 19.02.2011
E un lucru bun daca Romania dispare
Eu zic sa împachetăm și să plecăm toți în America de Sud. Continentul cu cea mai bună climă

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate