Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Legile lui Murphy? Orice placeri ai avea, ele sunt sau devin interzise.

  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,450
  • Înscris: 02.09.2006
omul are un job foarte banos si cu mult timp liber, crezi ca va accepeta sa lucreze dupa program si pe post de subordonat?

#20
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Nu, ideea e să aibă puțină inițiativă și independența. Dacă ar fi strict banii făcuți de dânsul, ce îi mai poate spune/reproșa maică-sa?

Edited by Vlad_22, 29 January 2022 - 19:44.


#21
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Bre nea Ceasca, mie mi-e mila rau de tine. Toate comploteaza impotriva ta. Chiar nu stiu cum o s-o scoti la capat, mai ales cu fotovoltaicele si lampile cu mercur. Singura speranta e sa se faca voia Gretutzei si sa vina si la noi furtuni si inundatii ca lumea, sa fii si tu fericit, macar cateva zile pe an.

#22
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Casuta, cabana de la Miesti este strict dorinta maica-mii, dupa vanzarea casei batranesti de la Spineni. Daca tot va fi ceva la Miesti, o sa montez o camera Tapo acolo, doar ca e ceva de durata, la rude am incercat si nu a mers.

Da, acum mi s-a mai stricat inopinat si pompa de canalizare.

Cu ajutorul lampii cu mercur vad daca functioneaza pompa. Aseara m-am alarmat si am deschis caminul pompei. Nefunctionala si plina de apa.

#23
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Noroc ca pe piata exista si Hidroelectrica cu pret bun pe persoana fizica. Asa pot ramane cu alimentare 100% din retea si chiar imi pot permite mai multe lampi/mai mult timp lampile aprinse.

Shaorma e buna dar scumpa, conforma cu pretul gazului. 21 lei.

#24
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.04.2006
Cred ca intr-o viata anteriora ai fost Hitler altfel este imposibil sa ai atatea ghinioane .

#25
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Corect. Posted Image

Personal nu cred in reincarnare. Dar for fun, fie.

#26
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Libertatea, iarasi o iubire a mea (libertatea dusa pana la extrem, chiar de fara munca, fara stres, nimeni sa nu ma intrebe nimic si mai ales sa nu fiu tras la raspundere, inghet instant cand vad politisti, jandarmi sau militari) este amenintata, cel putin la nivel de clickbait sau worst case scenario, de vreo incorporare fortata in armata ca urmare a izbucnirii unui eventual razboi mondial sau in care sa fie implicata Romania.

Sper sa fie o prostie si sa nu se adevereasca, observ ca orice topic in legatura cu asta e imediat inchis, ceea ce ar fi un lucru bun.

Dar de mic m-am temut maxim de serviciul militar obligatoriu. Si stiu multe din armata chiar daca nu am facut asa ceva.

Si am zis, oare nu e o idee buna ca puscariasii sa fie luati la razboi? Ei oricum deja sunt pedepsiti si nu mai au confort sau libertate.

#27
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Tu vei fi trimis in prima linie a frontului.
Distrugi dusmanul cu lampilea alea cu mercur, plutoniu si alte nenoriciri din tabelul lui Mendeleev.
Daca nu mai ai lampi, ii gazezi cu damfuri de shaorma. Ai sanse sa ajungi general!

PS: cati km sunt de la Miesti la Sutesti?

View PostNeaceasca85, on 25 ianuarie 2022 - 13:31, said:


- fetele cu sani mari, o prezenta exotica in cercurile mele, rarisime, si cand sunt, evident nu ma plac si nu pot lega relatie cu ele, soarta imi tot trantea tipe "plate", doar ele ma placeau

adica nu poti lega relatii nici cu fetele, nici cu sanii mari...

#28
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Pai trebuie luat prin Dragasani ca sa ajungi la Sutesti, Lalosu, Susani si ce mai e pe acolo. Din Susani era cea mai mare iubire platonica a mea, maica-sa era de acolo si acolo a facut clasele 1-4. Tot de acolo e si Adela Popescu. Avea melodia Bun Ramas cu DJ Project in 2012.

#29
Yo-carman

Yo-carman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 20.01.2022
Am inteles ca @djl are sanii mari. Poate va imprieteniti...

#30
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Man tits am si eu, dar asta e o consecinta a kilelor in plus.

Nu am Facebook dar Youtube a devenit bun la toate: stiri, tzatze, orice. Posted Image Nu prea mai am nevoie de pozele lui tfmercedez pe SL de cand cu #Big Girls pe Youtube.

#31
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Neaceasca, tu esti un fel de Don Quijote al zilelor noastre. Numai ca tu nu te lupti doar cu morile de vant, ci si cu fotovoltaicele :P

#32
Neaceasca85

Neaceasca85

    UE se va scinda pana in 2040

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,383
  • Înscris: 14.10.2008
Marti parca am ras de eoliene ca au fost pe 0 sau chiar pe minus. Imi scria unul pe Whatsapp de asta, dar eu am asteptat seara ca sa intru pe Transelectrica sa vad sistemul fara ambele jucarii. Posted Image

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate