Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Vulcan Rezidence Sebastian-Rahova

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
varzeanu

varzeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 586
  • Înscris: 21.01.2006
Mi se pare ca doi dezvoltatori se lupta intre ei si tu faci PR pentru unul dintre ei. Mai exact pentru ala care se bate cu NEPI si plateste articole in ziare :)

#20
Sockpedia

Sockpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.08.2021
E o zona obosita, vulcan si tot ce e pe acolo..

#21
Maus55

Maus55

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 28.03.2011
Este fix langa Carrefour Vulcan, care banuiesc ca are niste instalatii de aer conditionat etc destul de zgomotoase. Stiu ca cei de la Moghioros Park Residence se plangeau de zgomotul de la Auchan.

#22
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

 Sockpedia, on 27 ianuarie 2022 - 23:11, said:

E o zona obosita, vulcan si tot ce e pe acolo..
probabil vorbesti in necunostinta de cauza; toata zona respectiva (de o parte si de alta a Trafic Greu) este in plina dezvoltare la acest moment

#23
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,869
  • Înscris: 22.01.2007

 bogwol, on 28 ianuarie 2022 - 10:48, said:

probabil vorbesti in necunostinta de cauza; toata zona respectiva (de o parte si de alta a Trafic Greu) este in plina dezvoltare la acest moment
Asta e un lucru bun, dar din pacate o sa se aglomereze rau zona. Avem One Cotroceni, Ela Cotroceni, Vulcan Residence si Central Address Residence. Pe langa astea s-au apucat si in celealt capat de Novum Viilor https://www.novuminvest.ro/viilor

Edited by marele, 28 January 2022 - 10:57.


#24
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
zona obosita nu inseamna zona aglomerata, cel putin din punctul meu de vedere

#25
Sockpedia

Sockpedia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 16.08.2021
Aglomeratia genereaza stres si oboseala..


#26
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
sigur, dar nu aud aceleasi planegi si de spre Piata Victoriei, Kiseleff, Dorobanti, unde traficul este mult mai mare iar oamenii nu par mai obositi si mai stresati decat in alte parti ale Bucurestiului

#27
stefax21

stefax21

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.04.2008
Si eu sunt de acord cu voi ,o zona care va deveine pe zi ce trece mai mai aglomerata.
O zona in plina dezvoltare ( Oane Residence,Ela Cotroceni ,Vulcan Residence si in final Central Address Residence) fara sa luam in  considerare viitoarele lansari de proiecte care vor veni in aceasta perioada.
Considerati ca primariile de sector ar trebui sa solicite dezvolatorilor sa faca investiiti  benefice zonelor unde edifica (crearea de spatii verzi,zone de incarcat masini elecrice ,studii de trafic , trasportul la munca cu bicicletele,conexiuni prin pasaje subterane pietonale in zona statiilor de metrou...sau altele) ?

#28
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
referitor la acest ansamblu rezidential, a cumparat cineva sau a fost la vizionare?

#29
14mircea

14mircea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 380
  • Înscris: 03.01.2009
Un proiect care se va bucura de succes. Dezvoltator mare, apartamente de 3 camere cu 5% TVA din ce am vazut pe site,  zona comerciala in proximitate de unde iti pot face aprovizionarea cu cele necesare zilnic, un parc mic in apropiere.
Aglomerarea de blocuri vechi din zona le vs aduce ... clienti. In general cei familiarizati cu zona vor face upgrade tot acolo.

Edited by 14mircea, 02 February 2022 - 19:37.


#30
blexandru

blexandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.02.2018
apartament cu 4 camere - 75 mp utili???? Posted Image  wtf....

#31
bodoth

bodoth

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.06.2022
Buna seara colegi,
Aceasta este prima mea postare pe acest forum, deci va rog nu aruncati cu rosii si oua.
Ma bag si eu in seama in acest topic deoarece eu am fost decateva ori la biroul lor de vanzari, incercand sa ii trag de limba pe respectivii in speranta de a culege cat mai multe informatii.
De vizionat nu am vizionat inca nimic, dar mi s-a promis ca maine, Luni, 6 Iunie, imi vor arata tipul de apartament care ma intereseaza pe mine.
Sunt destul de incantat pentru acest ansamblu deoarece pretinde cateva aspecte pe care sincer la ce s-a construit in ultima vreme la preturi accesibile prin Pallady si Militari Residence.
Din informatiile pe care pot sa le impart pana la momentul de fata, pot sa va spun ca sunt "vandute" cam 50% din totalul de locuinte si aici zic vandute cu ghilimele de rigoare deoarece unul din agenti mi-a spus ca dezvoltatorul si-a oprit "cateva". Nu stiu exact ce inseamna asta.
Alt aspect pe care probabil multa lume nu il apreciaza este ca in momentul in care s-a semnat contractul si s-a achitat promisunea de cumparare, cei de la NEPI nu returneaza acest avans.
Mai revin maine cu informatii dupa ce ma conversez inca putin cu domnisoara de la birou.

Toate cele mai bune!

#32
Madalinacris

Madalinacris

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.09.2022
Știe cineva ce planuri de dezvoltare sunt pentru zona din jurul Vulcan Residence? Am văzut că e ras totul în jur. Sper să se facă ceva și pentru domeniul public, mai cu seamă noi căi de acces spre centru

#33
Elisabet

Elisabet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 10.11.2014

 bodoth, on 06 iunie 2022 - 01:33, said:

Buna seara colegi,
Aceasta este prima mea postare pe acest forum, deci va rog nu aruncati cu rosii si oua.
Ma bag si eu in seama in acest topic deoarece eu am fost decateva ori la biroul lor de vanzari, incercand sa ii trag de limba pe respectivii in speranta de a culege cat mai multe informatii.
De vizionat nu am vizionat inca nimic, dar mi s-a promis ca maine, Luni, 6 Iunie, imi vor arata tipul de apartament care ma intereseaza pe mine.
Sunt destul de incantat pentru acest ansamblu deoarece pretinde cateva aspecte pe care sincer la ce s-a construit in ultima vreme la preturi accesibile prin Pallady si Militari Residence.
Din informatiile pe care pot sa le impart pana la momentul de fata, pot sa va spun ca sunt "vandute" cam 50% din totalul de locuinte si aici zic vandute cu ghilimele de rigoare deoarece unul din agenti mi-a spus ca dezvoltatorul si-a oprit "cateva". Nu stiu exact ce inseamna asta.
Alt aspect pe care probabil multa lume nu il apreciaza este ca in momentul in care s-a semnat contractul si s-a achitat promisunea de cumparare, cei de la NEPI nu returneaza acest avans.
Mai revin maine cu informatii dupa ce ma conversez inca putin cu domnisoara de la birou.

Toate cele mai bune!

Salut! Mai ai ceva noutati in legatura cu Vulcan Residence? Sunt si eu interesata de un apartament cu 2 camere de la ei. Daca ai reusit sa te vezi cu agentii lor si ai ceva insights, please share! Multumesc :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate