Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
RC09 pentru camera A500s

Dren de fosa langa casa?

Panko lung

Analfabetism functional la relati...
 Declaratia Unica - dividende WINE

Plase ferestre, din nanofibra, an...

Batch defect de cartele metrou

350 lei pentru o plomba e mult sa...
 Incarcator Makita China

Boala pomi, sau insecte?

Ghiduri clinice Romania

Credit - persoane cu dizabilitati...
 Diferente dioptrii intre ochi

cod CAEN magazin online cu aproba...

Vocuher eMag peste pret comanda a...

Punct alb pe gingie

Huawei Nova 8i

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

Pololica

Pololica

Senior Member

• Grup: Senior Members
O perioada o sa o folosesc mai mult limitat sa vad cum se descurca pana ma lamuresc cum e. Totusi, aceleasi date colectate sunt si la Google, si la Apple (adica SUA). Sunt ferm convins ca au obloanele trase si nu se uita pe tranzactiile mele prin inteligenta artificiala.

Pololica

Pololica

Senior Member

O chestie pe care n-am inteles-o cu embargoul: Google nu are voie sa ofere serviciile catre Huawei, dar Huawei lucreaza cu Microsoft (Swiftkey pe telefon (si presupun, tablete), iar pe telefon se instaleaza Windows 10 cu posibilitate de upgrade la 11).

PS: chiar imi place Swiftkey mai mult decat cel GBoard (sau cum e denumita tastatura Google).

Pololica

Pololica

Senior Member

Facut hotspot azi. Laptopul conectat fara probleme, DAR imi ramane agatat pe Wifi-ul firmei. Viteza pare sa fie cea de net mobil (avem 100Mbps garantati, dar, pe sotspot, descart cu vreo 20-25Mbps, cat cat e viteza pe mobil)

Attached Files

Ares14

Ares14

Member

• Grup: Members
Se pot instala, cumva, fara a pierde garantia, serviciile GMS?
Am nevoie atat de Microsoft E-mail cat si de Gmail/Calendar/Contacte, G-pay.
Multumesc!

Edited by Ares14, 15 April 2022 - 22:17.

Pololica

Pololica

Senior Member

Microsoft email = adresa de hotmail/outlook/live/Microsoft? La fel, gmail ca adresa de mail? Sau te referi la Outlook? Asta din urma, Outlook, se poate instala din AppGallery (n-am înțeles aberația impusa de SUA: nu au voie cu Google, dar cu Microsoft da).

Aplicația standard de mail le recunoaște fără probleme.

Legat de instalarea aplicațiilor google: instalezi Gspace și vei avea un telefon virtual licențiat se google (la mine a fost un Mate 20 ca telefon virtual).

LE: folosesc Curve în loc de GPay (concurenta la revolt, sa zicem), dar cu avantajul de a folosi un card pentru toate celelalte (adică folosești Curve, și banii pot fi trași de pe orice card vrei. Doar sa setezi cardul de pe care vrei sa faci plata înainte).

Edited by Pololica, 16 April 2022 - 07:30.

Ares14

Ares14

Member

Orange Money (cere la mine G-pay), BT Pay si CEC bank app, Contactele Gmail, Google Calendar... la e-mail [email protected]
Astea imi sunt necesare.
Merg pe G-Space?

Multumesc de raspuns!

Pololica

Pololica

Senior Member

Da, sunt funcționale. Doar sa te aștepți la o viteza de 90-95% fata de viteza pe care ar avea-o pe un android cu google..

Ares14

Ares14

Member

Atunci in loc sa dau 2000 pe un samsung/motorola cu caracteristici sensibile apropiate, trec pe Huawei, la 60% din pret.
(in afara subiectului: laptopul cumparat luna trecuta, huawei merge impecabil, calitate/pret foarte bun)

Edited by Ares14, 17 April 2022 - 08:09.

Pololica

Pololica

Senior Member

Dacă îl vezi într-un magazin, ar fi bine să-l butonezi înainte. Chiar dacă vei cauta o aplicație în AppGallery, îți ca găsi și în alte magazine (ceea ce în Google Play nu se întâmplă) și sa nu te ia prin surprindere.

stephano

stephano

Active Member

Trece oare la emui 12?sau android 11?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate