Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Masina de spalat vase cu apa inauntru.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 21.04.2009
Buna, saptamana trecuta am comandat o masina de spalat vase de pe ideall, si astazi am vrut sa o montam si am constatat ca exista apa inauntru, mai exact, in interior se vedea ca au fost picaturi si s-a uscat, au ramas urmele tipice de apa, in bazinul jos unde este sita/filtru mai exista putina apa, in locul unde se baga sare la fel, putina apa, pe furtunul de alimentare a mai curs apa, asa ca ma intreb? sa-mi fii luat teapa cu un produs resigilat? am vrut sa-i sun astazi dar evident ca nu lucreaza, ramane decat luni sa sun, m-am gandit initial poate se fac niste probe inainte sa o trimita,dar ma indoiesc, pana sa-i sun, pentru ca eu nu accept un produs resigilat la pret intreg, intreb aici e normal? sau mi-am luat tzeaka.

#2
Adi blondu

Adi blondu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,724
  • Înscris: 05.01.2007
Sunt probate in fabrica.E ok.

#3
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,064
  • Înscris: 06.01.2007
Daca masina merge, nu-ti bate capul.

#4
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
E apa rămasă de la testele de etanșeitate din fabrică. Dacă nu mă înșel, inclusiv în carte e menționat acest detaliu...

Edited by crislacor, 23 January 2022 - 00:18.


#5
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 21.04.2009
Am mai cumparat si alte produse, cum ar fi masina de spalat rufe, uscator, dar nu am intalnit asa ceva, sa aiba apa, probabil aveti dreptate, stau mai linistit acuma.

Edited by Calypsso, 23 January 2022 - 00:19.


#6
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
În uscător nu, dar în mașina de spălat rufe sigur au fost urme de apă...:)

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Da, mai sunt si masini de spalat vase  sau  de spalat rufe  care nu sunt testate deloc - (se mai practica sa testeze  1-2 alese random  dintr-un lot intreg, ca sa salveze timp si costuri),
  sau unele asa de mult au stat in depozit de sa evaporat  si ultimele stropi.

La prima folosire trebuie sa speli in gol si la multe grade sa o dezinfectezi + faci si tu rodajul - parca asa scria in manualul atast.
Apoi  vezi daca merge bine, nu e problema.  
Sa folosesti cu sanatate !

Edited by MembruAnonim, 23 January 2022 - 00:52.


#8
arisel

arisel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.12.2008

View Postcrislacor, on 23 ianuarie 2022 - 00:14, said:

E apa rămasă de la testele de etanșeitate din fabrică. Dacă nu mă înșel, inclusiv în carte e menționat acest detaliu...
Corect! Cumparatorul ar trebui sa fie foarte multumit, pentru ca produsul cumparat a trecut toate testele din fabrica...

#9
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,374
  • Înscris: 16.03.2007
si a mea tot asa a venit, e de la teste.

#10
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
Cand am primit bosh ul, la fel a fost, un prieten si a luat candy, la fel a fost. Cand am primit beko, era uscata uscata, deja intrasem in panica….zic na, asta nu a fost testata la sfarsit de asamblare, sa vezi ca va avea o problema….bineanteles ca a avut o mica problema, nu functionau niste taste. Am chemat service ul si s a rezolvat pe loc in 5 min

Deci…da, e normal ca are apa in ea si e foarte bine, unele firme le testeaza la end of line si bine fac. Altii merg pe incredere dar pe linia de asamblare mai pot aparea erori de montaj , daca nu le testezi ,  nu ai cum sa iti dai seama ce problema e cu ea inainte sa o ambalezi.

#11
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,930
  • Înscris: 21.04.2009
Multumesc, m-am calmat, de-acum incolo stiu, eu nu m-am lovit de chestia asta niciodata, am sa o pastrez Posted Image

Edited by Calypsso, 23 January 2022 - 19:40.


#12
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,180
  • Înscris: 08.12.2006
pai...pune-ti altfel intrebarea...cand ai primit o ...era impachetata cosrespnzator, adica pe abalaj nu erau urme de lovitori, ambalajul era intact si folia nedesfacuta, nu banda adeziva pe ea...adica era sigilata de la fabrica...???? Daca da...nu ai ce probleme sa iti pui din punct de vedere folosire anterioara

Edited by cuculea, 23 January 2022 - 19:51.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate