Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

pictura in ulei

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
5 replies to this topic

#1
ghost86

ghost86

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 22.12.2021
Acasa, mama mea are niste picturi in ulei si doresc sa pot sa o fac cumva cunoscuta pe piata cu operele de arta pe care le-a facut.Doresc ca unele tablouri sa le pot vinde pt cei care iubesc arta daca se poate .

In Romania este vreo sansa ca cineva sa fie interesat de tablouri pictate in ulei sau doar in afara?Eu am incercat sa-i spun ca picturile in general in Romania nu prea au cautare,dar ea insista ca ar putea fi destui oameni interesati care iubesc asa ceva

Este greu de lansat pe piata romaneasca asa ceva?Ma gandesc ca primul pas pe care trebuie sa-l fac ca sa fie cumoscuta este sa ma duc la o galerie de arta sa le expun acolo nu?Mai departe nu stiu cum se procedeaza
Cineva care a trecut prin asa ceva imi poate spune daca merita zbuciumul si daca se poate castiga ceva din asa ceva?
Am atasat si cateva picturi de ale mamei mele.In realitate se vad mult mai bine decat in poze.

Pictura este in ulei pe panza

Edited by Naoto, 22 January 2022 - 13:30.
eliminat poze


#2
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018
îmi place cea cu DEX-ul

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,796
  • Înscris: 13.07.2011
Ca sa ajungi la galerie de arta trebuie sa ai si niste picturi bune. Sincer ea are niste talent, dar nu are technica. Adica inca se vede ca sunt facute intr-un stil foarte amator. Cu astfel de picturi nu vei ajunge nicaieri la vreo galerie de arta.

Pe langa asta ai sansa sa le vinzi online cel mai simplu.

Exista multe tutoriale ca sa inveti sa pictezi, poate ii arati ceva.

#4
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Intreaba la o galerie daca ti le primeste. Daca nu => oleics

Edited by BaXXXon, 22 January 2022 - 12:37.


#5
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Nu poti sa pui pozele drepte, ca sa nu ne sucim gatul cand ne uitam la ele?

#6
Naoto

Naoto

    Glasperlenspielmeister

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,864
  • Înscris: 15.12.2009
Topicul se închide: încalcă REGULILE secţiunii.

O singură menţiune, totuşi. Creaţiile proprii (poezie, pictură ş.a.) ale participanţilor nu se vor regăsi aici: pentru ele există bloguri ori site-uri de specialitate. Precum şi critici de artă, ceea ce nu-i cazul aici.

https://forum.softpe...aza-secthiunea/

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate