Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 

Sfat achizitie bicicleta de sosea SH

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Balckis12

Balckis12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.12.2021
Va salut, de ceva vreme ma uit de o bicicleta de sosea, si as avea nevoie de ceva sfaturi in privinta unei achizitii. Momentan locuiesc in Olanda, iar o bicicleta de asfalt, ar fii super pentru pistele de biciclete de aici ( totul este plat si gropi mai deloc). Am gasit 2 modele care imi sunt ok ca si dimensiune, insa as avea nevoie si de o parere de la voi. Prima ar fii un F. Moser  111, Cadru, furca din carbon, si echipare Shimano Ultegra, din 2013 , Iar cea de-a doua ar fii Giant Defy cu echipare Shimano Sora  si furca de carbon. Ambele arata ok, insa Moser, are cadrul din carbon.
Astept parerile voastre mai jos.

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
In speranta ca vei folosi bicicleta la ture pe sosea in regim sportiv (nu pentru naveta) recomand sa o iei pe aia care intra in bugetul tau, iti este potrivita ca marime si se afla in stare tehnica mai buna.
Altfel, oricine va spune ca Moserul de carbon cu Ultegra e mai bun decat Giant de aluminiu cu Sora....

#3
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011

 crocko.dilul, on 22 ianuarie 2022 - 09:49, said:

In speranta ca vei folosi bicicleta la ture pe sosea in regim sportiv (nu pentru naveta) recomand sa o iei pe aia care intra in bugetul tau, iti este potrivita ca marime si se afla in stare tehnica mai buna.
Altfel, oricine va spune ca Moserul de carbon cu Ultegra e mai bun decat Giant de aluminiu cu Sora....

cam ce a zis crocodilul :))
da-te cu ambele vezi care iti place mai mult

#4
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Parca stiam ca Ultegra este peste Sora iar daca mai pui si cadrul din carbon... Oricum, vezi pe care stai mai bine.

#5
Balckis12

Balckis12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.12.2021
Va mulțumesc! Mâine am sa merg sa o vad si dacă e ok o cumpar.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Moser arata a bicicleta normala !  Plus are si carbon.
La  Giant  nu imi place triunghiul din spate care e sudat mai jos.  Arata aiurea!

#7
sirgoofy

sirgoofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,024
  • Înscris: 06.09.2008
era dragut daca ziceai inaltimea ta si postai foto cu fiecare model... succes

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Pai cadrurile is pe marimi.  Sigur isi alege marimea potrivita de cadru, avand ca input inaltimea lui + lungimea picioarelor.
completare:  si Giant face biciclete bune, dar asta arata cam aiurea cu acel cadru.  Acuma a castigat Moser.

#9
Balckis12

Balckis12

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.12.2021
Hello, https://ibb.co/vmzpstJ aceasta este bicicleta. Inaltimea mea este 1,72, iar marimea cadrului este 53. Giantul a picat, este prea departe pentru de mine.

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ok ok,  arata bine, insa am omis ca e sh.  Trebuie sa te uiti bine, in ce stare sunt  butucii,  rulmenti,  schimbatoare, pinioane.
Cauciucurile oricum sunt consumabile, dar restul  nu cred ca ai vrea sa schimbi  in viitorul apropiat.
Si trebuie incercat oricum, sa nu fie cadrul prea mare.
Bafta !

Edited by MembruAnonim, 23 January 2022 - 22:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate