Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

Poti ramane fara C.I. - Proiect de act normativ

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
89 replies to this topic

#19
StefanRO

StefanRO

    Hai noroc straine

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,756
  • Înscris: 06.03.2018
Pai uite la mine in oras aparem undeva la 15000 de locuitori.. dar cred ca din 15000 undeva la 5000 sunt Moldoveni (Republica Moldova) care nu locuiesc aici dar au buletin... cred ca stau 200 intr-un apartement...

Edited by StefanRO, 21 January 2022 - 22:25.


#20
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Si?

#21
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,721
  • Înscris: 01.12.2018
Nu-i coser.
Mexicanii ilegali din state incalca si ei regulamentul.

Edited by tioopedi, 21 January 2022 - 22:34.


#22
Winc

Winc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 718
  • Înscris: 10.09.2018

View Postsorin147, on 21 ianuarie 2022 - 22:02, said:

Si cum vor face? Vin de 2-3 ori sa vada daca sunt la adresa din buletin si, daca nu ma gasesc, il anuleaza? Daca sunt la munca in alea 3 dati?
Si, daca nu vin neanuntati, atunci, cand vin anuntati, va fi si persoana/persoanele care sunt in "plus".  Am rezolvat problema, nu? Posted Image

In cazul nostru particular - Nu suntem in relatii Ok cu verisoara respectiva, nu mai tinem legatura cu ea de ani de zile (poveste lunga - ar vrea proprietatea totala si in acte si ne-a propus sa ii vindem partea noastra cu pret modic dar am refuzat). Prin urmare nu ne va anunta in cazul unui eventual control, dar conform legislatiei in vigoare - ne-am putut face C.I. pe acea adresa cu actele de mostenire cota parte.

Edited by Winc, 21 January 2022 - 22:35.


#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
Ca fapt divers, si pana acum se faceau verificari. Io am fugit de armata vreo 13 ani, asa ca aveam adresa in acte oriunde numai unde stateam nu.
Cu toate astea la un moment dat m-a gasit politia, o poveste cu niste valuta falsa.
Atunci am aflat ca exista la politie si o baza de date cu nume si adrese reale, de care aveau grija in special sectoristii.

#24
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,549
  • Înscris: 07.02.2003

View PostFriskey, on 21 ianuarie 2022 - 21:54, said:

Foarte greu de aplicat legea asta asta daca devine lege. Nu au personal care sa umble din casa in casa sa verifice daca toti cetatenii stau sau nu la dresa respectiva.
Si daca verisoara spune ca nu stai acolo? Poate ca are dusmanie, poate ca are probleme mentale, poate ca e senila, poate ca politaiul vine sa te verifice doar cand esti plecat, etc.
Pai nu trebuie sa verifice pe fiecare, legea e facuta sa arda pe cei prinsi deja, adica sa existe suportul legal de retragere a actului emis pe domiciliu ireal.

View PostWinc, on 21 ianuarie 2022 - 21:34, said:

ADIO și cu zeci de persoane la aceeași adresă (proiect)
Asta e buna.

Edited by andreic, 21 January 2022 - 22:51.


#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Si cum ii prinzi?

#26
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

View Postsorin147, on 21 ianuarie 2022 - 22:02, said:

Si cum vor face? Vin de 2-3 ori sa vada daca sunt la adresa din buletin si, daca nu ma gasesc, il anuleaza? Daca sunt la munca in alea 3 dati?
Si, daca nu vin neanuntati, atunci, cand vin anuntati, va fi si persoana/persoanele care sunt in "plus".  Am rezolvat problema, nu? Posted Image
Nu... trebuie sa le arati colectia de discuri si 3 perechi de ciorapi.

#27
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,694
  • Înscris: 23.04.2007

View PostPacolino7, on 21 ianuarie 2022 - 22:19, said:

Planul Noua Ordine Mondiala se pare ca isi urmeaza cursul .
Deci "Planul Noua Ordine Mondiala" e cu vizite la domiciliu ... nu cu "cipuri 5G"  Posted Image

PS - atunci de cea dracu au mai bagat treaba cu covidu' si vaccinarea ?

#28
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
Vine Garcea acasa sa ma caute?

#29
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
Militienimea(MAI si care or mai fi) NU trebuie sa aiba dreptul sa depuna propuneri de legi! Nu sunt abilitati de nimeni sa o faca si sunt in grav conflict de interese!

#30
odastramosilor

odastramosilor

    resemnat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,725
  • Înscris: 29.02.2004
astia fac tot posibilul sa-mi urce AURul in top 50+1 daca ma-ntelegeti :)

View Postadrian_r5, on 21 ianuarie 2022 - 23:08, said:

Deci "Planul Noua Ordine Mondiala" e cu vizite la domiciliu ... nu cu "cipuri 5G"  Posted Image

PS - atunci de cea dracu au mai bagat treaba cu covidu' si vaccinarea ?
prin 5G te verifica mai usor, doar nu crezi ca umbla 100 000 militieni din usa-n usa la 7 000 000 gospodarii....
Nu?

#31
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014
Așa mai scăpăm de copiii navetiștilor din rezidențialele de la porumb care vin la școli în orașele mari. Să meargă la școala unde au domiciliul real.
Deci, propunerea asta legislativă face bine pe multe planuri.

#32
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021

View Postslai, on 21 ianuarie 2022 - 22:35, said:

Ca fapt divers, si pana acum se faceau verificari. Io am fugit de armata vreo 13 ani, asa ca aveam adresa in acte oriunde numai unde stateam nu.
Cu toate astea la un moment dat m-a gasit politia, o poveste cu niste valuta falsa.
Atunci am aflat ca exista la politie si o baza de date cu nume si adrese reale, de care aveau grija in special sectoristii.
Alea-s alte povesti. Nu verifica nimeni daca locuiesti la adresa din buletin. Nu mai zic ca treaba merge cam one way pentru majoritatea celor din chirie, abia aici trebuie schimbata legea, sa nu mai fie chiriasii la mana proprietarilor, sa-si schimbe domiciliul mult mai lejer.

#33
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,694
  • Înscris: 23.04.2007

View Postodastramosilor, on 21 ianuarie 2022 - 23:25, said:

prin 5G te verifica mai usor, doar nu crezi ca umbla 100 000 militieni din usa-n usa la 7 000 000 gospodarii....
Am inteles ... deci vine militianu' in fata blocului ... precum cititoru' de contoare de la Aquatim ... si citeste toate "cipurile 5G' din bloc.

... lucru' dracu' in casa popii  ... adica  Posted Image  si  Posted Image

Edited by adrian_r5, 21 January 2022 - 23:35.


#34
Drumroll

Drumroll

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 16.07.2021
O varianta ar fi elminarea conceptului de domiciliu si actele aferente care-s o birocratie stupida, adresa s-ar putea dovedi cu facturi/corespondenta de la abonari de diverse servicii.

#35
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postodastramosilor, on 21 ianuarie 2022 - 23:25, said:

astia fac tot posibilul sa-mi urce AURul in top 50+1 daca ma-ntelegeti Posted Image
Mda. Probabil ca asta e si scopul.

#36
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View PostDrumroll, on 21 ianuarie 2022 - 23:34, said:

O varianta ar fi elminarea conceptului de domiciliu si actele aferente care-s o birocratie stupida, adresa s-ar putea dovedi cu facturi/corespondenta de la abonari de diverse servicii.
Si ce te faci cu aia care n-au facturi pe numele lor ?
Vrei alta adresa = flotant .
Domiciliul trebuie sa existe altfel cum dau de tine, oficialii.
Iar chestia asta cu 200 persoane care figureaza pe acelasi apartament , sa fie treaba pana la capat sa plateasca toti 200, cheltuielile de bloc .

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate