Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Routere nefolosite

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 02.07.2019
Un prieten are acasa 2 routere ce au fost folosite cu sim. Dupa reziliere a ramas cu ele. Se mai pot folosi cumva? De ex. cu o cartela prepaid digi sau orange? Ar merge doar modificat la APN sau nu?
Sau la ce ar mai putea fi folosite? Cred ca au fost folosite cu telekom si vodafone,nu stiu exact.
Acestea sant modelele:
https://www.dlink.co...1-4g-lte-router
https://www.emag.ro/...2/pd/DKQVBNBBM/

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,292
  • Înscris: 07.02.2003
Dlinkul e router normal cu suport LTE deci merge ca orice router normal, celalalt alb nu stiu sigur, nu cred ca are port de wan.

#3
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020
Din ce știu Vodafone oferă aceste modele de routere. Am avut un D-Link luat de la Vodafone fix același model și era liber de rețea, își puteai pune o cartela de la alt operator și era gata de utilizare, își lua automat APN-ul. Cel de la Huawei  dacă nu este codat îl vei putea folosi fără probleme, însă dacă este codat trimite un mail celor de la Vodafone și le spui să îți furnizeze codul de decodare, în mail să le furnizezi și seria IMEI și modelul routerului și îți vor trimite codul cu instrucțiunile de deblocare gratuit, după deblocare vei folosi ce sim dorești. Asta este în cazul care a fost luat de la Vodafone și nu este liber de rețea.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,484
  • Înscris: 30.08.2006
Huawei B310 e un modem 4G cu port lan si port de telefonie. Pune-i un sim  digi schimba apn-ul si vezi daca se conecteaza.

#5
Stecheru

Stecheru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 804
  • Înscris: 16.09.2007

View PostAlexiaz, on 20 ianuarie 2022 - 21:01, said:

Dupa reziliere a ramas cu ele.
Cred ca au fost folosite cu telekom si vodafone,nu stiu exact.
Vezi ca tocmai acum cateva zile citeam chiar aici pe forum cum unii se plang ca le-a venit somatie de plata ca n-au predat echipamentele desi aveau contracte reziliate de mai mult de 5 ani.
Eu zic sa verificati daca chiar "ati ramas cu ele" sau au uitat momentan sa vi le ceara inapoi.

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
corect, si mie mi-a adus aminte de topicul ala. nu va improprietariti pe ele, duceti-le la operator si cereti-i hartie de primire.

#7
Alexiaz

Alexiaz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 788
  • Înscris: 02.07.2019

View Postandreic, on 20 ianuarie 2022 - 21:17, said:

Dlinkul e router normal cu suport LTE deci merge ca orice router normal, celalalt alb nu stiu sigur, nu cred ca are port de wan.

Sa inteleg ca Dlinkul se poate folosii cu cablu de net si conexiune ppoe username si pass?

View PostFane, on 20 ianuarie 2022 - 22:27, said:

corect, si mie mi-a adus aminte de topicul ala. nu va improprietariti pe ele, duceti-le la operator si cereti-i hartie de primire.

Proprietarul le-a platit.

#8
Eusebyu23

Eusebyu23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 289
  • Înscris: 24.05.2020
Ambele se pot folosi  și cu conexiune PPPoE.

#9
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006

View Postandreic, on 20 ianuarie 2022 - 21:17, said:

Dlinkul e router normal cu suport LTE deci merge ca orice router normal, celalalt alb nu stiu sigur, nu cred ca are port de wan.

Portul LAN al lui Huawei B310 poate fi configurat drept port WAN, in acest caz clientii se pot conecta doar prin wireless.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate