Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Filmele de groaza: le mai urmariti cu placere?

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
costeld69

costeld69

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,721
  • Înscris: 07.02.2011
L.E. - despre Archive 81
Subiectul ca idee este un pic interesant,
iar coloana sonora mai amplifica pe ici-colo suspansul.
Dar toate puse la un loc n-au rezultat ceva care sa reflecte o nota buna si comentariile pro.
Probabil l-au propulsat doar reclama si cateva secvente mai reusite.
...
In general cred ca apetitul tuturor e mai scazut pentru filmele de groaza deci si productia pe acest segment e mai redusa.
Iar in ultima perioada cam toata productia de filme si seriale a cam lasat de dorit.
Avand in vedere trecerea timpului si vremurile in care traim,
e posibil unii dintre noi sa prefere mai mult comedie, acctiune, SF, poate si drama.

Edited by costeld69, 20 January 2022 - 09:28.


#38
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

View Postcosteld69, on 20 ianuarie 2022 - 08:53, said:

Corect.
Te umple groaza pentru timpul pierdut.

Poate unora la place :)

#39
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Pe mine ma apuca groaza cand vad ca lumea se uita la un serial anulat sau nefinalizat.

#40
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Treci peste.

#41
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,434
  • Înscris: 05.07.2018
Nu pot. Sunt cinefil si am drepturi.

Mi-am amintit de un film de groaza si vi-l recomand: Fear of the Dark. Pe mine m-a speriat la vremea respectiva, dar eram copil.

#42
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007
Esti cinefil suveran? :lol:

#43
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Imi aduc aminte de 2 faze.Prima .Eram la cinema in perioada liceului si rula Predator (1987) .Nu mai scoatea nimeni in sala nici o vorba.Toti erau ingroziti.Colegul meu de banca cu care am ramas prieten foarte bun imi spunea ca el nu mai rezista sa se uite la film,atat era de ingrozit,statea pe scaun cu ochii inchisi.Filmul care m-a ingrozit pe mine cel mai tare este Aliens 2 fiind si primul film ce l-am vazut din celebra serie.Am fost atat de ingrozit de el incat nu mai ieseam din casa dupa ce se innopta nici mort.Diferenta :am revizionat cu mare placere Aliens Mission of Punish cu fiumiu si lui i s-a parut amuzant Posted Image .Imi plac filmele de groaza ,in special SF ,dar din nefericire nu am mai vazut nici unul de foarte mult timp sa-mi placa si sa nu fiu dezamagit de efecte speciale,etc.
Pot spune ca sunt fun seria de filme ce au legatura intre ele: Alien,Predator,Alien vs Predator,Prometheus.

Edited by PiticVerde, 20 January 2022 - 17:11.


#44
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
M-a pus necuratul sa ma duc la film la Dracula. Aproape ca am avut o noapte alba dupa film.

#45
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.09.2021

View PostPiticVerde, on 20 ianuarie 2022 - 17:03, said:

Imi aduc aminte de 2 faze.Prima .Eram la cinema in perioada liceului si rula Predator (1987) .Nu mai scoatea nimeni in sala nici o vorba.Toti erau ingroziti.Colegul meu de banca cu care am ramas prieten foarte bun imi spunea ca el nu mai rezista sa se uite la film,atat era de ingrozit,statea pe scaun cu ochii inchisi.Filmul care m-a ingrozit pe mine cel mai tare este Aliens 2 fiind si primul film ce l-am vazut din celebra serie.Am fost atat de ingrozit de el incat nu mai ieseam din casa dupa ce se innopta nici mort.Diferenta :am revizionat cu mare placere Aliens Mission of Punish cu fiumiu si lui i s-a parut amuzant Posted Image .Imi plac filmele de groaza ,in special SF ,dar din nefericire nu am mai vazut nici unul de foarte mult timp sa-mi placa si sa nu fiu dezamagit de efecte speciale,etc.
Pot spune ca sunt fun seria de filme ce au legatura intre ele: Alien,Predator,Alien vs Predator,Prometheus.

Dacă-ți place genul horror/sf bănuiesc că ai văzut Event Horizon (1997) Dacă nu, pune mâna de te uită, e un clasic al genului! https://www.imdb.com...f_=nv_sr_srsg_0

#46
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 02.06.2021
Mai facut curios, mai ales ca in ultimul timp nu am mai vazut ceva horror. Slab, mai mult un thriller decat horror. Am vazut in tineretile mele filme chiar horror, asta e doar o poveste lunga, care probabil putea fi impachetata in 2-3 episoade.

#47
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016
Ahhh ca nu mai stiu, nu mai stiu cum sa numea filmul ...
Stimabila mea consoarta nu a mai coborat vreme buna in pivnita si nici in garaj nu mai ducea bicicleta daca se intuneca.O duce in hol, in hol pa stimabila mocheta chiar daca era vreme rea, radeam cu asta mica de ne prapadeam deoarece cateva zile dupa ce am vazut filmul o apuca pa maica-sa sughitul chiar la ora cand am vazut filmul, sa fie ala cu englezoaica aceea superba, stimabila care a jucat in remake/ul acela dupa Mumia ... nu este minunatia aceea de Sofia Boutella, cealalta stimabila.Bingo: Annabelle Wallis & Madison.M a l i g n a n t, asta este!

#48
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,440
  • Înscris: 02.09.2016

View PostPiticVerde, on 20 ianuarie 2022 - 17:03, said:

Imi aduc aminte de 2 faze.Prima .Eram la cinema in perioada liceului si rula Predator (1987) .Nu mai scoatea nimeni in sala nici o vorba.Toti erau ingroziti.Colegul meu de banca cu care am ramas prieten foarte bun imi spunea ca el nu mai rezista sa se uite la film,atat era de ingrozit,statea pe scaun cu ochii inchisi.Filmul care m-a ingrozit pe mine cel mai tare este Aliens 2 fiind si primul film ce l-am vazut din celebra serie.Am fost atat de ingrozit de el incat nu mai ieseam din casa dupa ce se innopta nici mort.Diferenta :am revizionat cu mare placere Aliens Mission of Punish cu fiumiu si lui i s-a parut amuzant Posted Image .Imi plac filmele de groaza ,in special SF ,dar din nefericire nu am mai vazut nici unul de foarte mult timp sa-mi placa si sa nu fiu dezamagit de efecte speciale,etc.
Pot spune ca sunt fun seria de filme ce au legatura intre ele: Alien,Predator,Alien vs Predator,Prometheus.

Posted Image
Alien 1979
Aliens 1986
Alien 1992
Alien: Resurrection 1997
AVP: Alien vs Predator 2004
Aliens vs Predator - Requiem 2007
Prometheus  2012
Alien: Covenant  2017
Alien 5 News & Updates: Everything We Know (Will It Ever Happen)?
Un al cincilea film din franciza Alien a fost aproape de a se întâmpla de câteva ori. Va fi făcut vreodată Alien 5 și ce fel de film ar putea fi?
,,,..Deși Disney nu are în prezent date de lansare confirmate pentru viitoarele filme Alien, un nou serial TV Alien va fi lansat pe FX cândva în 2023. Acest spectacol fiind primul mare proiect Alien care a fost produs de când Disney a achiziționat Fox, este probabil ca compania să aștepte care sunt reactiile dupa un posibil serial înainte de a se  angaja pe deplin cu privire la datele de lansare pentru orice film nou. ..''
sursa: screenrant.com

Predator1987
Predator 21990
AVP: Alien vs Predator2004
Aliens vs Predator - Requiem 2007
Predators    2010
The Predator 2018
Prey 2022
Prey este un viitor film (?) de groază, acțiune științifico-fantastică regizat de Dan Trachtenberg. Este a cincea tranșă din franciza Predator. Va fi un prequel pentru celelalte filme din franciză și va prezenta un Predator și prima sa călătorie pe Pământ. Filmul va fi lansat pe Hulu în 2022.
Povestea originii Predatorului ,,in/in the world of the Comanche Nation,, acum 300 de ani. Naru, o femeie războinică pricepută, luptă pentru a-și proteja tribul împotriva unuia dintre primii prădători foarte evoluați care au aterizat pe Pământ.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate