Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Recomandare camera video ieftina

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Salutare!

Sunt total depasit de tehnologia de azi, m-am uitat prin magazine si am vazut fel si fel de camere, sport, actiune, fel si fel de denumiri si nu stiu ce sa aleg. Caut o camera ieftina, pentru niste filmari statice personale (de ex sa filmez un ceas care isi misca limbile). Nu am nevoie de cine stie ce performante, stabilizari si alte nebunii dar vreau sa se vada clar nu cu purici daca se poate asa ceva. Va rog sa imi recomandati o camera video eventual si sh la un buget de maxim sa zicem 700 lei.

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
Pe ce suport vrei sa stochezi filmarea : caseta, card memorie , calculator ?
Daca pe pc merge o camera web sau camera supraveghere video ce are atasat card sdhc de 32-64-128

Edited by ldpe, 19 January 2022 - 09:12.


#3
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Format digital, vor fi prelucrate pe pc. Din cate stiu camerele de supraveghere se vad prost

Edited by maimutzica, 19 January 2022 - 09:15.


#4
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Ce telefon ai?

#5
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
De ce nu folosesti telefonul ?

#6
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,560
  • Înscris: 08.03.2017
"Nu am nevoie de cine stie ce performante
Caut o camera ieftina
purici cat cuprinde"
Hotareste-te - vrei calitate sau pret Posted Image

"vor fi prelucrate pe pc"
Orice prelucrare ulterioara este in dauna calitatii in domeniul video/foto cand vorbim de buget redus

Web cam sunt ieftine pentru scoala/facultate si super calitate dar si aici pretul dicteaza .

Edited by ldpe, 19 January 2022 - 09:21.


#7
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
As prefera o camera in locul telefonului deoarece risc sa ma sune cineva si imi strica filmarea, filmarile vor fi mai lungi. Stiu, nu am pretentii de imagine ca la ProTv la acest buget dar nici sa se vada cu patratele, purici si etc. Ma uitam de ex la Sony Handycam® HDR-CX240E, imi place cum se vede (din ce am vazut pe youtube) insa nu stiu daca merita. Se gaseste la jumate de pret pe olx

#8
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,092
  • Înscris: 30.04.2007

View Postmaimutzica, on 19 ianuarie 2022 - 09:32, said:

As prefera o camera in locul telefonului deoarece risc sa ma sune cineva si imi strica filmarea, filmarile vor fi mai lungi.

am facut time laps cu telefonul si de 35-40 de minute. am mers la risc, era dimineata cind in general eram "ceva mai cautat". pentru ce vrei tu sa faci, telefonul este cea mai eficienta metoda.

cit despre camere .. am avut niste legria pe mana... generatie noua. mi s-au parut infernale. mici, abea incap in mana (si nu sunt unul cu lopeti in loc de maini), daca esti utilizator de ochelari de aproape, lipsa viewfinderului o vei simti, este foarte incomod sa filmezi din mana, privind prin ecranul camerei, iar meniurile de pe touch screen ... alta minune, cupleaza de parca le patineaza ambreiajul. singurul mare avantaj este zoomul, dar exista nikon p1000 ... probabil si canonul are ceva, dar nu a trecut pe strada mea ;)

mai gindeste-te.

#9
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 25.01.2002
pentru telefon s-a inventat si "airplane mode" care odata activat, nu te mai suna nimeni...



#10
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
As recomanda si eu telefonul in acest caz, iti alegi anumite ore mai "linistite" sa filmezi sau, mod avion si aia e.

#11
VOC

VOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 840
  • Înscris: 24.11.2020

View Postmaimutzica, on 19 ianuarie 2022 - 09:02, said:

, pentru niste filmari statice personale (de ex sa filmez un ceas care isi misca limbile).

Pentru aşa ceva ar fi f bun o cameră cu functia Timelapse (face fotografii la un anumit interval de timp, pe care apoi le montează într-un film). GoPro si DJI are functia asta

#12
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Multumesc o sa ma mai gandesc la ce mi-ati spus voi.

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,994
  • Înscris: 07.11.2006
Uite-o aici:
https://www.f64.ro/s...cam-hdr-cx240/p
Micuta,dragura,full HD,usoara.

#14
rim80

rim80

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,171
  • Înscris: 06.04.2020
In acest domeniu ieftin e asociat adesea cu prost calitativ. Cauta totusi ceva mai performant ca sa nu regreti mai tarziu.

#15
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postmaimutzica, on 19 ianuarie 2022 - 09:02, said:

Caut o camera ieftina, pentru niste filmari statice personale (de ex sa filmez un ceas care isi misca limbile). Nu am nevoie de cine stie ce performante, stabilizari si alte nebunii dar vreau sa se vada clar nu cu purici daca se poate asa ceva.
Ce telefon aveti acum ?

In principiu in ziua de azi se folosesc foarte mult telefoanele "smart" cu accesoriile aferente.
Spre exemplu: https://altex.ro/tre...pd/TRPMEDIAPOD/

#16
maimutzica

maimutzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 02.10.2006
Realme 8

#17
elbjorn

elbjorn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 02.09.2016

View Postmaimutzica, on 19 ianuarie 2022 - 14:03, said:

Realme 8
Nu mai bine incercati o jucarie din asta decat sa investiti intr-o camera video ieftina ?

#18
DGecko

DGecko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 31.07.2012

View Postmaimutzica, on 19 ianuarie 2022 - 09:32, said:

As prefera o camera in locul telefonului deoarece risc sa ma sune cineva si imi strica filmarea, filmarile vor fi mai lungi.
Poti pune telefonul in mod avion si nu te mai deranjeaza nimeni sau unele telefoane au chiar si un mod "nu deranja"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate