Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Agent imobiliar neserios

- - - - -
  • Please log in to reply
122 replies to this topic

#109
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostkNN, on 20 ianuarie 2022 - 18:29, said:

Curios daca gasim si alti afaceristi de succes pe Softpedia. Usor cu flexu' asta ieftin ca te dai altceva decat ai dori sa creada cititorii despre tine Posted Image)))

Afaceri de succes???
Unde vezi tu asta
:lol:
Auzi la el, afaceri de succes, €100,000? Pai ala de da €100,000 pe o masina si sta la vila de o juma de milion ii poti spune afaceri de succes.
Nu draga, astia-s castigati din salariu

View PostkNN, on 20 ianuarie 2022 - 18:29, said:

Si io-s curios cum ai tinut tu 100k in mana la o tranzactie imobiliara (cum te lauzi mai sus) cand la notar poti sa dai maxim 10k eur cash, restul se face prin banca.

Transfer bancar, €100,000 in mana e o figura de stil, dar fara importanta.
E acelasi lucru, important e ca nu am credit, asta am vrut sa arat.

#110
Ca Castelul Bran

Ca Castelul Bran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 15.01.2007
Ai dat 100 000 pe o casa din anul 1905, parca ..... E in Bucuresti sau in alt oras? In Buc, posibil sa mai investesti inca pe atita pt a o aduce la o stare de siguranta (seismica). Dar...poate situatia este cu mult mai buna decit lasa de inteles anul constructie, si atunci poti sa uiti ce am scris.

#111
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCa Castelul Bran, on 20 ianuarie 2022 - 23:09, said:

Ai dat 100 000 pe o casa din anul 1905, parca ..... E in Bucuresti sau in alt oras? In Buc, posibil sa mai investesti inca pe atita pt a o aduce la o stare de siguranta (seismica). Dar...poate situatia este cu mult mai buna decit lasa de inteles anul constructie, si atunci poti sa uiti ce am scris.

Unde citisi suflete ca e din 1905?
Nu fratzica, e din 85 si e apartament si da, am bagat ceva bani si multa, multa munca (aproape 4 luni
Da, Bucuresti, bloc 4 etaje, etaj 1

#112
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostTsunnnami, on 20 ianuarie 2022 - 13:20, said:

Aici infata calculatorului toti sunteti zmei, dar vreau sa stiu cati dintre voi au stat cu cash in fata de €100,000 sa faca o tranzactie. Probabil ca -100.

Din cate stiu, e interzis sa faci tranzactii cash peste o anumita valoare (cateva mii euro parca), pentru sume mai mari fiind obligat sa faci prin cont. Deci da, putini au vazut cash 100.000 euro

#113
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Postbogwol, on 21 ianuarie 2022 - 09:01, said:

Din cate stiu, e interzis sa faci tranzactii cash peste o anumita valoare (cateva mii euro parca), pentru sume mai mari fiind obligat sa faci prin cont. Deci da, putini au vazut cash 100.000 euro
Am raspuns, ca doar nu eram nebun sa merg cu cash-ul la notar:

View PostTsunnnami, on 20 ianuarie 2022 - 19:50, said:

Transfer bancar, €100,000 in mana e o figura de stil, dar fara importanta.
E acelasi lucru, important e ca nu am credit, asta am vrut sa arat.


#114
Ca Castelul Bran

Ca Castelul Bran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,360
  • Înscris: 15.01.2007

View PostTsunnnami, on 21 ianuarie 2022 - 06:59, said:



Unde citisi suflete ca e din 1905?
Nu fratzica, e din 85 si e apartament si da, am bagat ceva bani si multa, multa munca (aproape 4 luni
Da, Bucuresti, bloc 4 etaje, etaj 1
Te.am (s)confundat cu initiatorul topicului.... amindoi vorbeati de 100.000 👍😆👍😆

#115
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostCa Castelul Bran, on 21 ianuarie 2022 - 11:44, said:

Te.am (s)confundat cu initiatorul topicului.... amindoi vorbeati de 100.000 ��������

:lol:
Mama ce m-ai jignit, :lol:

#116
emeral

emeral

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,492
  • Înscris: 16.09.2021

View PostTsunnnami, on 21 ianuarie 2022 - 14:29, said:

Posted Image
Mama ce m-ai jignit, Posted Image

Cine știe ce vilă la preț de pomană cumpără inițiatoarea cu 100.000 de euro.

Dacă e din 1905 casa și e în stare bună și azi să fi ferm convins că mai ține 100 de ani casa aia.

Sigur nu e în București și în provincie e destul 100.000 de euro să iei și vilă cu etaj din 1905.

Edited by emeral, 21 January 2022 - 14:45.


#117
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005
ce atatea comentarii (7 pagini pana acum) pt o gagica (agentul imobiliar) care a incercat si ea sa dea o teapa....

#118
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si acest utilizator pare Troll,  10 posturi nu mai intra sa ne raspunda !
Si nici alta activitate nu are ...

#119
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View PostMembruAnonim, on 21 ianuarie 2022 - 14:50, said:

Si acest utilizator pare Troll,  10 posturi nu mai intra sa ne raspunda !
Si nici alta activitate nu are ...

Lucreaza la casa...

#120
tytysor

tytysor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,509
  • Înscris: 02.09.2006

View PostTsunnnami, on 20 ianuarie 2022 - 15:10, said:


Istoria lor.
Daca ar tragea in piept clientii, ar disparea
E suficient pentru mine sa scad riscul

Apoi, in cazul meu, vanzatorul avea deja contract
tu inca nu ai inteles ca agentia nu-ti vinde nimic, nu raspunde si nu-ti garanteaza nimic? daca ai fost cu adevarat plecat din tara, ai grija ca se pare ca esti inconjurat de un anturaj care te dezinformeaza sau face misto de tine! sau poate mai rau!

#121
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,857
  • Înscris: 20.10.2015

View Posttytysor, on 21 ianuarie 2022 - 21:41, said:

tu inca nu ai inteles ca agentia nu-ti vinde nimic, nu raspunde si nu-ti garanteaza nimic? daca ai fost cu adevarat plecat din tara, ai grija ca se pare ca esti inconjurat de un anturaj care te dezinformeaza sau face misto de tine! sau poate mai rau!

Bro, asta NU  e o afacere pentru mine.
Da, ma simt mai protejat, ma simt mai bine ca nu-mi pierd timpul sa vad puzderie de ligheane de case
In cazul meu, vanzatorul a avut contract cu agentia, deci nu prea mai aveam ce face.
Altfel, a durat mult sa cumpar apartamentul, si cat de suparat am fost eu pe ei (pe vanzator), nu am gasit altceva in zona.

#122
Oigen

Oigen

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,177
  • Înscris: 21.09.2018
pentru cine n-are timp de pierdut agentia are rostul ei. eu cand am vandut apartamentul am facut contract cu o agenta in care aveam incredere, i-am dat cheile si i-am zis sa ma sune cand programeaza notarul, asta e suma pe care o vreau. in rest ea s-a ocupat de tot - pus anunturi, plimbat excursionistii pe la apartament, etc. pentru mine timpul ala a fost mai pretios decat comisionul platit si a meritat. pentru altii poate ca timpul nu valoreaza prea mult, si-atunci nu mai merita.

#123
the_blue_raven

the_blue_raven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,129
  • Înscris: 03.12.2021
Nu as plati fara contract semnat. Pe urma poate sa zica altceva, ca ii mai datorezi 4 la suta si tot asa

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate