Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Masina pana in 30.000 Euro

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
318 replies to this topic

#19
unknown_35

unknown_35

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,850
  • Înscris: 20.05.2013
Corolla Hatchback Exclusive hibrida cu motor de 2.0 . Nu stiu daca au motorul de 2.0 pt test, dar poti sa iti faci o idea daca e potrivita pt tine sau nu.

#20
C63AMG

C63AMG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 672
  • Înscris: 21.06.2012
Daca vrei o masina pentru cel putin 8 ani iti recomand Toyota Camry,Full hybrid.Mild hybrid-ul mi se pare o prostie.
https://www.olx.ro/d...ve-IDfy5Sl.html
https://www.autovit....5-ID7GS2Du.html
Una noua pleaca de la 35.684 euro echipare Dinamic.Dar astepti mult livrarea.Una din cele 2 de sus sunt cu livrare imediata.Au si km foarte putini,si reducere de 4.500-6.000e.
Toyota isi pastreaza binisor pretul in comparatie cu nemtoaicele.

Edited by C63AMG, 18 January 2022 - 13:27.


#21
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Intra la Suzuki pt Swace hibrid plug-in 1,8 benzina , automata , echiparea spirit care le are pe toate , cu rabla in jur de 23k euro. Daca nu iti place nu e nici un bai :)

#22
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Ford Focus Mild Hybrid intra bine in buget si nu o sa regreti.

#23
MariusEXxTREME

MariusEXxTREME

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 722
  • Înscris: 15.07.2020
O fi ea scumpa, dar mie imi place Skoda Octavia

#24
ClaudiuB10

ClaudiuB10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 04.09.2019
Proceed GT pentru motor (200+ cp),aspect si garantie (7 ani).

#25
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
De nou: Honda civic, E fiabil.  Toyota Corolla, tot nou.
BMW  nu gasesti inca la banii astia nou, dar e de luat in calcul la banii astia si un second hand BMW.
Tu decizi !

Edited by MembruAnonim, 18 January 2022 - 15:08.


#26
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 14.05.2012

View Postunknown_35, on 18 ianuarie 2022 - 13:18, said:

Corolla Hatchback Exclusive hibrida cu motor de 2.0 . Nu stiu daca au motorul de 2.0 pt test, dar poti sa iti faci o idea daca e potrivita pt tine sau nu.

Am reprezentanta prin apropiere, fac o vizita.

View PostC63AMG, on 18 ianuarie 2022 - 13:26, said:

Daca vrei o masina pentru cel putin 8 ani iti recomand Toyota Camry,Full hybrid.Mild hybrid-ul mi se pare o prostie.
https://www.olx.ro/d...ve-IDfy5Sl.html
https://www.autovit....5-ID7GS2Du.html
Una noua pleaca de la 35.684 euro echipare Dinamic.Dar astepti mult livrarea.Una din cele 2 de sus sunt cu livrare imediata.Au si km foarte putini,si reducere de 4.500-6.000e.
Toyota isi pastreaza binisor pretul in comparatie cu nemtoaicele.

Mi se pare cam mare, cand ma duc la reprezentanta la Toyota o sa vad daca au una la test.

View PostBaXXXon, on 18 ianuarie 2022 - 13:57, said:

Intra la Suzuki pt Swace hibrid plug-in 1,8 benzina , automata , echiparea spirit care le are pe toate , cu rabla in jur de 23k euro. Daca nu iti place nu e nici un bai Posted Image

O sa arunc o privire, dar nu e o Toyota rebranduita?

View Postbusiness11, on 18 ianuarie 2022 - 14:40, said:

Ford Focus Mild Hybrid intra bine in buget si nu o sa regreti.

O sa iau in considerare, doar ca au motoare in 3 cilindrii din cate stiu!

View PostMariusEXxTREME, on 18 ianuarie 2022 - 14:41, said:

O fi ea scumpa, dar mie imi place Skoda Octavia

Asa imi place Audi RS5, dar nu am suficienti rinichi ca sa mi-l permit!

View PostClaudiuB10, on 18 ianuarie 2022 - 14:46, said:

Proceed GT pentru motor (200+ cp),aspect si garantie (7 ani).

Asta pe hartie/vizual arata cel mai bine. Totusi cum sta cu consumul? Un coleg de mai sus vorbeste de rau la adresa cutiilor cu dublu ambreiaj de la Kia!

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2022 - 15:08, said:

De nou: Honda civic, E fiabil.  Toyota Corolla, tot nou.
BMW  nu gasesti inca la banii astia nou, dar e de luat in calcul la banii astia si un second hand BMW.
Tu decizi !

Nu am reprezentanta Honda dar iau in calcul. Citisem ceva cu uleiul si cu un radiator, nu pare asa fiabila. La Toyota o sa ma duc. Nu am bani  /  dorinta sa intretin un BMW SH. Prefer o excursie de banii aia.

#27
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 06.09.2004

View Postparanoiaaaa, on 18 ianuarie 2022 - 10:37, said:

Uite de de Mazda 3 am uitat, si arata senzatioanl. CX30 nu ma atrage asa de tare, nu stiu ce sa zic.
cx30 e o mazda 3 mai inaltata, depinde daca ai nevoie de asta sau nu. altfel, e doar chestie de gust, recunosc ca nici mie nu-mi plac pasajele din plastic de deasupra rotilor.

#28
Freaka-the-Disk

Freaka-the-Disk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2021

View PostMembruAnonim, on 18 ianuarie 2022 - 15:08, said:

BMW  nu gasesti inca la banii astia nou


dupa un "consult" rapid al BMW.ro rezulta cum ca cel mai ieftin Seria 1 este 26K Euro iar cel mai ieftin Seria 3 este +2K Euros shy of 30K.
o intrebare cat se poate de onesta: ai un BMW, este adevarat? sau ai avut unul...

#29
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postparanoiaaaa, on 18 ianuarie 2022 - 15:15, said:


O sa arunc o privire, dar nu e o Toyota rebranduita?

Seamana f bine dar pretul e mai bun . Chiar am vazut una in trafic azi, arata super exteriorul , interior nu stiu cum e .

#30
DeliriumSilence

DeliriumSilence

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 27.04.2021
VW GOLF 8

#31
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.01.2010
As alege doar intre Golf 8 si Mazda 3, astea mi se par cele mai bune compacte. Daca sunteti doar doua persoane, nu te intereseaza spatiul de pe bancheta si nici portbagajul, iar o masina lunga e de prisos.
Golf 8 poate fi configurat in multe feluri, iar motorul 1.5T 150CP e foarte bun si economic. Am medie 4.7% pe ultimii 9000km (pe modelul anterior), dar nu merg acceleratie-frana si repetare, si majoritar extraurban. Dar Mazda 3 imi place mai mult si la interior si la exterior si e mai accesibila :-) Pacat ca nu o poti configura cum vrei.

#32
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,184
  • Înscris: 26.06.2009
Golf 8 1.5 TSI are cutie DSG cu ambreiaje uscate; in principiu e o porcarie mai ales daca mergi cu ea mult in oras. Comparand cu Kia, care la fel nu are o cutie automata excelenta, dar macar are garantie 7 ani (fata de 4 la Golf).

Iar consumul ala de 4.7% (ca si eu am Golf-ul anterior) iese pe autostrada la 100-110 km/h in 2 oameni si bagaje putine. Adica conditii semi-ideale de condus. Nu cred ca are nimeni nervi sa mearga cu 110 km/h pe autostrada. Adica dai 30k euro pe masina ca sa mergi la consum?!? :-)

#33
paranoiaaaa

paranoiaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 14.05.2012

View PostBaXXXon, on 18 ianuarie 2022 - 15:50, said:

Seamana f bine dar pretul e mai bun . Chiar am vazut una in trafic azi, arata super exteriorul , interior nu stiu cum e .

Ma duc la Toyota si vad.

View PostDeliriumSilence, on 18 ianuarie 2022 - 16:26, said:

VW GOLF 8

O sa fac un TD si cu el, doar ca pare foarte scump. Nu stiu ce reduceri dau sau au dat vreodata.

View PostCumulus, on 18 ianuarie 2022 - 19:30, said:

As alege doar intre Golf 8 si Mazda 3, astea mi se par cele mai bune compacte. Daca sunteti doar doua persoane, nu te intereseaza spatiul de pe bancheta si nici portbagajul, iar o masina lunga e de prisos.
Golf 8 poate fi configurat in multe feluri, iar motorul 1.5T 150CP e foarte bun si economic. Am medie 4.7% pe ultimii 9000km (pe modelul anterior), dar nu merg acceleratie-frana si repetare, si majoritar extraurban. Dar Mazda 3 imi place mai mult si la interior si la exterior si e mai accesibila :-) Pacat ca nu o poti configura cum vrei.

La Golf o sa fie usor cu TD, la Mazda mult mai greu. Desii imi place mult cum arata.

View PostXman_ghio, on 18 ianuarie 2022 - 20:07, said:

Golf 8 1.5 TSI are cutie DSG cu ambreiaje uscate; in principiu e o porcarie mai ales daca mergi cu ea mult in oras. Comparand cu Kia, care la fel nu are o cutie automata excelenta, dar macar are garantie 7 ani (fata de 4 la Golf).

Iar consumul ala de 4.7% (ca si eu am Golf-ul anterior) iese pe autostrada la 100-110 km/h in 2 oameni si bagaje putine. Adica conditii semi-ideale de condus. Nu cred ca are nimeni nervi sa mearga cu 110 km/h pe autostrada. Adica dai 30k euro pe masina ca sa mergi la consum?!? :-)

Solutii multe nu prea sunt, ceva cu CVT sau cu un singur ambreiaj.

#34
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.01.2010

View PostXman_ghio, on 18 ianuarie 2022 - 20:07, said:

Golf 8 1.5 TSI are cutie DSG cu ambreiaje uscate; in principiu e o porcarie mai ales daca mergi cu ea mult in oras. Comparand cu Kia, care la fel nu are o cutie automata excelenta, dar macar are garantie 7 ani (fata de 4 la Golf).

Iar consumul ala de 4.7% (ca si eu am Golf-ul anterior) iese pe autostrada la 100-110 km/h in 2 oameni si bagaje putine. Adica conditii semi-ideale de condus. Nu cred ca are nimeni nervi sa mearga cu 110 km/h pe autostrada. Adica dai 30k euro pe masina ca sa mergi la consum?!? :-)

Nu am parte de autostrada, decat la unele din drumurile mai lungi, ca atare sunt conditii aproape ideale, corect.. Am facut o singura data un test de consum, cu 140km/h pe pilot automat intre Alba Iulia si Sibiu (autostrada e in urcare), consumul a fost de 6.4%, cutie manuala. Motorul e foarte bun, dar cutia Dsg nu m-a tentat nici pe mine, din motive de mers extraurban si fiabilitate discutabila.
Mazda 3 cu motorul mai puternic ar trebui sa fie ce trebuie, un aspirat cu aproape 200CP e placut in utilizare pe o compacta usoara, fara lag la accelerare, dar nu stiu nimic de cutia lor automata, am condus doar manuala si mi-a placut.

#35
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 08.08.2018
Cutia lor automata mi s-a parut excelenta.

#36
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,067
  • Înscris: 17.01.2012
după ce faci lista scurtă cu ce ți-au recomandat colegi, o scurtezi și mai mult alegând doar variantele full-hibrid!
a mare păcat să ai 30k de cheltuit și să nu treci la nivelul următor...

nu vezi cum tot scurtează ăștia termenele de electrificare a mapamondului, vrei nu vrei? :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate