Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

MSRufe slim in corp inferior soldat. Se poate inchide complet usa soldatului?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
ienicer

ienicer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.01.2008
Buna ziua,
Pentru mobila de bucatarie la comanda as dori sa pun masina de spalat rufe (MSR) slim (neincorporabila) in partea inferioara a unui corp soldat/jandarm si partea superioara a corpului soldat/jandarm sa ramana pentru depozitare (polite). Ambele parti cu usi batante. Corpul soldat este in linie cu blatul de lucru de 60 cm (poza de mai jos).

Intrebare:
In acest caz, se poate inchide complet usa din partea inferioara a corpului soldat (sa ascunda MSR slim) si sa fie in linie cu restul de usi ale corpurilor inferioare (la 1.5 -2 cm in interior fata de buza blatului de lucru)?
Presupun ca latimea corpului soldat va trebui sa fie de 65-66 cm pentru a fi loc pentru balamale si a lasa 1.5 cm stanga si dreapta pentru loc vibratii masina.

Legat de inchidere completa usa a corpului inferior soldat unde este MSR, ma gandesc ca nu ar fi o problema pentru ca o masina de spalat vase incorporabila are adancime=55 cm si usa mobilei MSV este in linie cu restul de corpuri (usi corp chiuveta de exemplu). Iar MSR slim sunt si la 46-47 cm. Daca se poate inchide usa corpului mobilei MSVincorporabila care are 55 cm adancime, nu vad problema sa nu se poate inchide si la un MSR_slim de 46-47 cm.

O problema pe care o vad este ca sertarul de detergent/balsam al MSR sa fie acoperit de blatul de lucru de 60 cm. Dar in acest caz MSR_slim nu o voi impinge pana aproape de perete ci astfel incat sertarul de detergent sa fie accesibil 2-3 cm (nu complet) si sa se poata inchida si usa inferioara a corpului soldat.

Attached Files


Edited by ienicer, 17 January 2022 - 13:22.


#2
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
da, e cam la limita, dar incape. eu asa o am montata. in plus, la mine latimea corpului este standard, 60 de cm, am deasupra plita. la modelul pe care l-am ales din pacate nu mai am acces la sertarul de detergent, dar mi-am asumat asta, folosim capsule care se pun direct in masina. la mine problema vine si de la faptul ca am impins masina in spate cat s-a putut ca sa incapa in corpul de 60 si sa ramana spatiu pt balamale in fata.

#3
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 16.10.2007
Vezi sa ai suficient spatiu sa lasi usa la masina si sertarul de detergent usor deschis, pt aerisire.

#4
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
la chestia asta nu m-am gandit niciodata, cred ca sertarul de detergent nu l-am mai deschis de cand am instalat masina. are totusi cativa cm in care il pot deschide, e necesar sa fac asta regulat?

#5
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 16.10.2007
Eu scot sertarul dupa fiecare spalare si vars apa din el. Ramane cam multa.
E bine sa se ventileze si sa stea uscata. Eu o folosesc odata pe saptamana, acum daca merge in fiecare zi (cum sunt cele ce si usuca si la 4 persoane merge in fiecare zi cate 10 ore) poate nu mai are timp sa se usuce.

E vorba ca o sa capete un miros cu timpul (se stie ca la intuneric si umiditate se dezvolta diverse pe acolo).

Edited by TheWarrior, 17 January 2022 - 13:47.


#6
TheWarrior

TheWarrior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 16.10.2007

View Postienicer, on 17 ianuarie 2022 - 13:20, said:

Intrebare:
In acest caz, se poate inchide complet usa din partea inferioara a corpului soldat (sa ascunda MSR slim) si sa fie in linie cu restul de usi ale corpurilor inferioare (la 1.5 -2 cm in interior fata de buza blatului de lucru)?
Presupun ca latimea corpului soldat va trebui sa fie de 65-66 cm pentru a fi loc pentru balamale si a lasa 1.5 cm stanga si dreapta pentru loc vibratii masina.
Masina slim am si eu, e sub blat.
Retin ca in spate a  ramas spatiu mare ca am aliniat frontul masinii la blat, in linie cu celelate corpuri.
Cu tot reglajul picioarelor, tot o ia la fuga intr-o parte, se lipeste de un corp.
Am pus si silicon la picioarele din fata, degeaba, am lasat-o asa ca nu ma deranjeaza.
Exista niste covorase ce merg sub masina am vazut.

Edited by TheWarrior, 17 January 2022 - 14:29.


#7
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,707
  • Înscris: 01.12.2018

View Postienicer, on 17 ianuarie 2022 - 13:20, said:

blatul de lucru de 60 cm.
Care nu este obligatoriu sa fie fix, rigid.
Poate sa fie indepartat si repus in pozitie, cu minim de efort.

#8
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.03.2005
in cazul in care nu ai deja masina, vei fi surprins de ce numesc producatorii slim si ce inseamna de fapt 46-47 cm in viata reala. La un Gorenje inseamna cam 55 cu hublou cu tot.

#9
ienicer

ienicer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.01.2008
De luat in seama: la masinile de spalat rufe (incarcare frontala), dimensiunile de pe site-ul produsului nu contin si dimensiunea usii masinii care iese putin in afara. Daca masina e slim de adancime 45 cm cu tot cu usa ei (inchisa) poate fi 52.5 cm. Exemplu aici: https://imgur.com/a/aj0awGZ . Din manualul de instalare al masinii/Fisa de specificatii.
[ https://imgur.com/a/aj0awGZ - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

View Postpownee13, on 17 ianuarie 2022 - 14:26, said:

in cazul in care nu ai deja masina, vei fi surprins de ce numesc producatorii slim si ce inseamna de fapt 46-47 cm in viata reala. La un Gorenje inseamna cam 55 cu hublou cu tot.
Multumesc pownee13 pentru observatie.

#10
ienicer

ienicer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.01.2008
Mi-am dat seama ca am omis o virgula care da alt sens frazei. Am adaugat-o acum.

View Postienicer, on 17 ianuarie 2022 - 14:49, said:

Daca masina e slim de adancime 45 cm, cu tot cu usa ei (inchisa)/hubloul, adancimea poate ajunge la 52.5 cm. Exemplu aici: https://imgur.com/a/aj0awGZ . Din manualul de instalare al masinii/Fisa de specificatii.


#11
ienicer

ienicer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 31.01.2008
Mi-am mai dat seama de un lucru. In cazul meu (MSR slim in partea de jos a corpului soldat) nu trebuie sa imi fac griji de deschiderea sertarului de detergent pentru ca deasupra MSR nu am blat de lucru de 60 cm adancime ci polita (probabil fixa) de la corpul soldat Posted Image . Si pot face aceasta polita mai putin adanca astfel incat sa fie loc si pentru adaugat detergent (pulbere/lichid).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate