Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#721
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,504
  • Înscris: 30.08.2017
Mă îndoiesc că guvernul american face excepții, în special pe tema vaccinarii. Eventual poate elimina complet regula vaccinării... eu chiar sunt surprins că încă o mai țin, nu prea ii mai văd sensul.

#722
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Poate intra prin Mexic. Nu cred ca au terminat americanii zidul ala al lui Trump.Posted Image

#723
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016
Da, inca e necesara vaccinarea pentru nerezidenti, dar mica sansa sa o scoata fiind pentru nerezeidenti care oricum nu voteaza. Nu e nimic de cistigat din scoarea regulii, numai de pierdut.

#724
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
O pot scoate și ei pentru o lună :lol:

#725
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postgeorge_alexandru, on 21 iulie 2022 - 21:53, said:

Mă îndoiesc că guvernul american face excepții, în special pe tema vaccinarii. Eventual poate elimina complet regula vaccinării... eu chiar sunt surprins că încă o mai țin, nu prea ii mai văd sensul.
Pai cum? deja se zice la TV ca in Europa va fi iar necesar certificatul de vaccinare. Plus alte masuri.

#726
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006
Ştire:

Cum va fi primit Novak Djokovic la Australian Open (Ianuarie 2023): răsturnare de situație în sondaje, după ce ministrul Imigrației i-a reactivat viza sârbului

Australienii și-au schimbat părerea despre Novak Djokovic (35 de ani), la aproape un an de la expulzarea sârbului, din cauza refuzului său de a se vaccina împotriva Covid-19.

În Australia opinia publică s-a schimbat la un an de la scandalul monstru care l-a avut în prim-plan pe Novak Djokovic ! Dacă 71 % dintre australieni au salutat decizia de a-l interzice pe sârb la ediția din 2022, doar 41 % dintre respondenți se mai opun intrării acestuia în țara de la Antipozi.


Sursa: prosport.ro



Ce să mai spun ?! Acelaşi Djokovic nevaccinat, care în Ianuarie anul acesta era expulzat din Australia, acum e primit ! Posted Image

Australienii, în frunte cu politicienii lor, sunt cam..."deştepţi grămadă". Nu-mi mai e ruşine că sunt român. Sunt alţii şi mai şi ! Posted Image

Edited by lupini, 29 December 2022 - 20:07.


#727
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016
Pai binejnteles, covidul nu mai e o problema.

#728
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View Postlupini, on 29 decembrie 2022 - 20:03, said:

Știre:

Cum va fi primit Novak Djokovic la Australian Open (Ianuarie 2023): răsturnare de situație în sondaje, după ce ministrul Imigrației i-a reactivat viza sârbului

Australienii și-au schimbat părerea despre Novak Djokovic (35 de ani), la aproape un an de la expulzarea sârbului, din cauza refuzului său de a se vaccina împotriva Covid-19.

În Australia opinia publică s-a schimbat la un an de la scandalul monstru care l-a avut în prim-plan pe Novak Djokovic ! Dacă 71 % dintre australieni au salutat decizia de a-l interzice pe sârb la ediția din 2022, doar 41 % dintre respondenți se mai opun intrării acestuia în țara de la Antipozi.


Sursa: prosport.ro



Ce să mai spun ?! Același Djokovic nevaccinat, care în Ianuarie anul acesta era expulzat din Australia, acum e primit ! Posted Image

Australienii, în frunte cu politicienii lor, sunt cam..."deștepți grămadă". Nu-mi mai e rușine că sunt român. Sunt alții și mai și ! Posted Image
Stai, ți-a fost vreodată rușine că ești român? Automat fiind de o anumită nație, te face "inferior" sau cum?

Da, poate să-ți fie rușine de incompetență unora, de corupție, prostie etc. dar nu că ești român, chinez, somalez etc. E ridicol.

#729
lupini

lupini

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,239
  • Înscris: 29.12.2006

View PostVlad_22, on 29 decembrie 2022 - 20:42, said:

Stai, ți-a fost vreodată rușine că ești român? Automat fiind de o anumită nație, te face "inferior" sau cum?

Nu !

Regret că am spus asta. [ https://yoursmiles.org/msmile/sad/m1509.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Însă am mai scris eu despre asta pe aici pe forum: între români îmi permit să spun anumite lucruri deoarece aceste vorbe fac parte din "familia mea mare", care e naţiunea română. Dar în faţa unui străin, niciodată niciodată...niciodată nu aş putea spune aşa ceva. Şi am avut câteva dispute pe seama "mândriei" cu unii "amici" străini. Îmi amintesc de una cu un german, care spunea, în România fiind: "ce mulţi ţigani aveţi voi aici". La care i-am tăiat-o: "păi voi nu aveţi aşa de mulţi că Hitlerul vostru i-a omorât în lagărele de exterminare !"

Eu în faţa unui străin nu permit niciodată ca "familia mea mare", adică naţia română, să fie ironizată sau batjocorită. Dar, între români îmi mai permit să scriu deoarece suntem "în familie".

#730
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008
Intrebarea e daca va mai ajunge nr1?

#731
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,239
  • Înscris: 05.06.2002
Tatăl tenismanului sârb Novak Djokovic a fost filmat în compania unor suporteri care arborau drapele pro-ruse în timpul turneului Australian Open. Scenele au fost descrise drept „ruşinoase” de către ambasadorul Ucrainei la Canberra.

#732
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Sârbii au afinități pro-ruse, se știe situația, nu că prin anii '90, cu NATO și America, le-ar fi fost mai bine.

Problema e că începem să ne înconjurăm de state care își iau ora exactă de acolo, Ungaria, Serbia, cine știe care or fi următorii. Deja e offtopic.

Edited by Vlad_22, 26 January 2023 - 18:56.


#733
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View PostVlad_22, on 26 ianuarie 2023 - 18:56, said:

Sârbii au afinități pro-ruse, se știe situația,

La Digi un domn a spus ca mai degraba sunt anti americani decat pro-rusi, ca daca n-ar fi fost acel razboi n-ar fi fost asa dubiosi.

#734
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,504
  • Înscris: 30.08.2017
Adevarul e ca, la cum i-a bombardat NATO, cam greu sa-i mai iubeasca pe americani si pe aliati. Bine, nici s-o dea cu rusii nu-i o alternativa.

Edited by george_alexandru, 27 January 2023 - 20:14.


#735
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

View PostVlad_22, on 26 ianuarie 2023 - 18:56, said:

Problema e că începem să ne înconjurăm de state care își iau ora exactă de acolo, Ungaria, Serbia, cine știe care or fi următorii.
Mno, si la asta o sa fim tot ultimii.Posted Image  La ce va asteptati?

#736
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,678
  • Înscris: 21.06.2016
De ce nu vreți vii sa înțelegeți ca asta e un kokalar obișnuit, ca mai toți antivaccinistii, numai ca știe sa joace tenis?

Dacă ar fi cintat in loc de jucat tenis, ar fost un manelist de succes.

#737
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postgeorge_alexandru, on 27 ianuarie 2023 - 20:14, said:

Adevarul e ca, la cum i-a bombardat NATO, cam greu sa-i mai iubeasca pe americani si pe aliati. Bine, nici s-o dea cu rusii nu-i o alternativa.

Intr-o vreme parca se auzea de UE sau de NATO. Cum de s-au schimbat asa tare?

#738
Olivian-Breda

Olivian-Breda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 13.01.2007
Editorial Cristian Tudor Popescu: Nu voi scrie nimic despre finala A Open https://www.gsp.ro/o...pen-686537.html

Nu voi scrie nimic despre finala Australian Open de mâine, deoarece nu mă voi uita la meci. Protestez și eu cum pot împotriva minciunilor și măgăriilor marca Djoković.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate