Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#685
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Djoko va cere cetatenie rusa si impreuna cu Putin vor crea BRICS ATP, asociatia lor with blackjack and hookers fara cereri aberante de vaccinari si fara verificari de dopaj.

#686
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
Novak Djokovic inhales Visoko pyramid air from a bottle during a break at Wimbledon and smash after that

#687
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Vad ca toata lumea pe aici se bucura pentru Djoko. Ce aveti?Posted Image

#688
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostMizu, on 11 iulie 2022 - 20:27, said:

fara verificari de dopaj.

Vezi că ăla-i Nadal.

#689
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017
L-au prins dopat pe Nadal?

#690
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Tu ce crezi, l-au prins?

#691
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Pe Djoko l-au prins nevaccinat, dar pe nadal mai greu.Posted Image
De fapt vrea cineva sa-l prinda?

Edited by johnnickelby, 12 July 2022 - 16:42.


#692
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,514
  • Înscris: 30.08.2017

View PostJayanti, on 12 iulie 2022 - 16:40, said:

Tu ce crezi, l-au prins?

Atunci cum ai dedus ca se dopeaza?

#693
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Învață să citești.

#694
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postgeorge_alexandru, on 12 iulie 2022 - 17:09, said:

Atunci cum ai dedus ca se dopeaza?
Si crezi ca nu se dopeaza, aproape toti in multe sporturi? N-ar mai fi recorduri depasite, n-ar mai avea rezistenta asa mare, nu s-ar mai putea antrena 5 ore/zi apoi a2a zi sa o ia de la capat. Te antrenezi puternic la 20 de ani, la 25, dar deja la 30....

Benny (Adegbuyi) nu-i vreun mare sportiv, oricum e mai mare ca noi majoritatea de aici, zicea ca el deja resimte varsta(37), se trezeste dimineata "rupt" il dor oasele, muschii, etc dar trage tare doar pentru ca are un vis, acela de a fi campion. Altfel probabil si-ar vedea de treaba lui. Sportul de performanta se termina la o varsta. Dupa asta faci eforturi imense doar ca sa te mentii, iar fara doping esti "halit" de astia tineri despre care am putea presupune ca nu se dopeaza. Deci da si Nadal(36) si Djoko(35) se dopeaza. Si Ronaldo si restul.

Cine nu ma crede il rog sa se apuce in clipa asta de un sport(nu sah sau halbere), indiferent ca aveti 30 sau 50, "trageti" cat de cat tare pentru vreo 5-10 ani si mai vorbim dupa.
Nu ma laud, dar eu la peste 40 de ani merg la sala cot la cot cu astia tineri si in majoritatea cazurilor ii cam depasesc la forta, nu cu mult, nu mereu,  dar ii depasesc. Sunt aici pe forum vreo 2-3 baieti, pe aria de fitness, care merg la sala de peste 25 de ani. Nu stiu ei cum se simt, dar eu dimineata ma trezesc  la fel ca Benny, adica "rupt". Nu castig $ din astia, doar imi place sa fac ceva miscare.

Edited by sandu222, 13 July 2022 - 14:32.


#695
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Sunt și șoapte că tot sportu' profesionist e o mare circăraie...

Dar teoretic există niște reguli și niște limite între care te poți "dopa", adică substanțe permise și substanțe interzise.

Prostimea îi știe pe idoli curați, dar tot așa prostimea îl știe și pe Zverev ca neatingându-și prietenele cu mai mult de o floare, tot așa îl știe pe Federer un galant etern, tot așa îl știe pe Nadal ca având resurse magice de recuperare.

Dincolo de ironia mea mai sus, chiar am citit că există în special din zona lui Nadal o lipsă de transparență aparte legată de tratamentele și medicii lui, are dispense să folosească încă din tinerețe cel puțin o substanță interzisă (cred că era/e ceva folosit la caii de curse :lol:  sau de tracțiune :lol:), are cele mai puține testări antidoping anuale dintre jucătorii din top (având obligația să fie testat și în pauze competiționale, când guess what își pregătește recuperările alea uimitoare) etc.

Dar off topic.

#696
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
Djoko e sigur curat. El n-a vrut nici sa se vaccineze de curat ce vrea sa-si tina corpul.

#697
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
În mod sigur e paranoic cu vaccinul anti-covid, atât timp cât alte substanțe ia berechet, practic cred că mesele lui constau din diverse sticluțe și eprubete, având în vedere dieta restrictivă, nevoia de suplimente, nevoia de adjuvante.

Dar nu am auzit încă nimic că ar lua ceva ilegal.

#698
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View PostJayanti, on 13 iulie 2022 - 16:05, said:

Dar teoretic există niște reguli și niște limite între care te poți "dopa", adică substanțe permise și substanțe interzise.


Pai daca te uiti pe o lista cu substante dopante, nu prea mai ramane nimic legal, cunoscut populatiei si permis care sa aiba macar un 20% efect din efectul dopajului. Concurenta baga "The shit" si ala sa bage ierburi indiene fara efecte dovedite? nu cred.

View PostJayanti, on 13 iulie 2022 - 16:20, said:

Dar nu am auzit încă nimic că ar lua ceva ilegal.

N-ai cum sa auzi asa ceva. Daca a rezistat pana acum inseamna ca are o echipa medicala buna de tot.
Eu ma intreb si acum pe cine o fi suparat Lance Armstrong de a iesit dopat.

Edited by sandu222, 13 July 2022 - 16:54.


#699
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Haha, păi dac-o luăm așa, Djokovic a supărat pe FOARTE mulți. Așa că ar fi trebuit să reiasă ceva...

#700
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Unii omiteți faptul că "dopajul" nu înlocuiește talentul. Te poți dopa cât vrei tu, dar dacă n-ai voința și talent, e degeaba. Toți se dopează, mai mult sau mai puțin.

Edited by Vlad_22, 13 July 2022 - 17:00.


#701
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,240
  • Înscris: 05.06.2002
“Ajuta” talentul. La nivelul ala chiar si mici avantaje pot fi decisive.

Nu-i prea normala chestia asta cu dopajul, dar nu poate fi combatut eficient si trebuie cumva sa traim cu el. Nici nu se poate da liber la dopaj ca de la o bucata in colo am asista la o competitie a echipelor medicale si din partea sportivilor ar fi si o competitie a cui isi asuma mai multe riscuri si consecinte ale substantelor pt a obtine ceva avantaje in arena sportiva…

#702
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

View Postsandu222, on 13 iulie 2022 - 14:29, said:

Si crezi ca nu se dopeaza, aproape toti in multe sporturi?

Nu stiu dude, da' la noi pe culturistii profesionisti ii cam cauta aia de la antidoping.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate