Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#307
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,740
  • Înscris: 05.11.2008

 Bob493, on 20 ianuarie 2022 - 15:38, said:

Nu stiu daca or fi fost 22 in fix situatia lui Djokovic, ma cam indoiesc de asta,
Bob, inseamna ca nu esti informat. Inca din primele zile ale "evenimentului" S-a vorbit de cele 22 de  dosare care nu specificau numele celor 22 de petitionari care erau in situatia lui Nole, printre care si al lui.
Cele 22 de dosatre au fost prezentate la doua comisii independente, una federala si una s statului Victoria parca.
La ambele examinari dosarul lui a fost printre cele acceptate.
Dar scuza-ma, vorbesti fara sa ai toate datele.
M-am plictisit. Deci vorbesti de chestii pe care nu le cunosti.

Edited by johnnickelby, 20 January 2022 - 19:34.


#308
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

 Fluk3, on 20 ianuarie 2022 - 18:51, said:

Pai si cum nu au dovedit ca nu se baza pe o minciuna i-au anulat-o din alte cauze ?
Exact, care e problema? Daca eu am suspiciuni rezonabile ca o menajera minte, e dreptul meu sa nu o mai angajez sa faca curat la mine in casa. Nu e neaparat sa ii scot cazierul sau sa o supun la un test cu detectorul de minciuni, pur si simplu nu o mai angajez pentru ca am niste suspiciuni. E casa mea, fac ce vreau. Novak e un outsider, n-am chef sa-l primesc la mine in tara pentru ca am suspiciuni ca minte si o face pe smecherul, nu-l primesc.

Sa stea la el in Balcani, unde smecheriile sunt acceptate :D

#309
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Daca ai suspiciunea ca minte tu ramai cu suspiciunea ba o mai si faci mincinoasa si mediatizezi doar opinia ta pt ca sa ramana asa... :)   Apropo, in tot timpu in care Nole a stat la tampitu ala de hotel nu ai vazut picior de reporter care sa-i ceara si opinia lui... asta tot intr-un stat democratic... bleah !

Vezi ca nu asa functioneaza intr-un stat de drept.

Ce s-a intamplat acolo probabil ca ar fi trebuit sa se intample in Serbia... nicidecum intr-o tara ca si Australia... pacat.

Pai stai tu chill, nu cred ca se mai duce, sincer cine s-ar mai duce dupa bataia aia de joc. In schimb o sa-si ia revansa la Wimbledon unde chiar conteaza... si foarte probabil ca il va face praf pe Nadal.

#310
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

 Fluk3, on 20 ianuarie 2022 - 20:24, said:

in tot timpu in care Nole a stat la tampitu ala de hotel nu ai vazut picior de reporter care sa-i ceara si opinia lui...
Novak Djokovic camp refuses to answer questions alleging his failure to isolate with COVID-19

#311
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
L-au intrebat reporterii pe ascuns cand era izolat la hotel in Australia ?

#312
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016

 utopium, on 20 ianuarie 2022 - 19:58, said:

Exact, care e problema? Daca eu am suspiciuni rezonabile ca o menajera minte, e dreptul meu sa nu o mai angajez sa faca curat la mine in casa. Nu e neaparat sa ii scot cazierul sau sa o supun la un test cu detectorul de minciuni, pur si simplu nu o mai angajez pentru ca am niste suspiciuni. E casa mea, fac ce vreau. Novak e un outsider, n-am chef sa-l primesc la mine in tara pentru ca am suspiciuni ca minte si o face pe smecherul, nu-l primesc.

Sa stea la el in Balcani, unde smecheriile sunt acceptate Posted Image

Prima parte nu e deloc adevarata, angajatii au tot felul de drepturi.
A doua parte e adevarata, ofiterul de imigrari nu trebuie sa dea nici o explicatie.

#313
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,725
  • Înscris: 10.12.2006

 Fluk3, on 20 ianuarie 2022 - 21:12, said:

L-au intrebat reporterii pe ascuns cand era izolat la hotel in Australia ?
Pai tu crezi ca era legat de calorifer cu mainile la spate? In ziua de azi se poate da interviu si online, doar sa vrei. El a tacut si l-a lasat pe taica-sau sa faca scandal.

#314
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Toata chestia asta cu vaccinul obligatoriu e defapt o mare frustrangeala in acest moment.
La inceput tv-urile au speriat pe multi si chiar au fost destui care au pus botul, si chiar credau ca o sa ii omoare virusul daca nu fac ce zice guvernul, s-au vaccinat si asta e.

Apoi incet incet multi din ei si-au dat seama ca au fost prostiti, dar de ciuda/frustrare unii au ramas cu fixul asta tip securist ca si restul trebuie obligati sa faca la fel.
Deci motivul este pur frustrangist, si nu mai are absolut nici o treaba cu virusul, pericole, responsabilitate si alte aberatii.
Nu zic ca toti vaccinatii is la fel,dar exista o minoritate agresiva care e orbita de aceasta frustrare si incearca din rasputeri sa-i arda pe nevaccinati ori de cate ori au ocazia.
Din pacate pentru ei, papusarii deja dau inapoi deci se cam agita degeaba

#315
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016
Cind citești cuvinte noi si păpușarii care te vaccinează e cazul sa sari mesajul :D
Pe vremuri ăștia cu păpușarii mai aveau o logica, adică păpușarii voiau sa te omoare.
Acum ai dracu vor să-ți facă vaccin! Ce s-au schimbat vremurile…

Edited by vrajitoruldinoz, 20 January 2022 - 22:00.


#316
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Papusarii sunt vesnici, la fel ca si scopul lor etern: bani, putere.
Nu vrea sa te omoare nimeni stai linistit, nici macar sa te vaccineze.Dar vaccinul trebuie vandut. Ce faci cu el e problema ta. Multi l-au luat o data, de 2 ori, si accepta ca au fost pacaliti. Dar unii refuza sa accepte realitatea si tin mortis sa se faca de ras in continuare, australienii chiar la nivel de tara.

Edited by dtd234, 20 January 2022 - 22:07.


#317
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,989
  • Înscris: 16.07.2015
Vă spune colegul @dtd, sunt interese mari la mijloc, știe el de la un prieten...
Apropo, dacă nu ne vaccinam, cum scăpam? Aici o so bagi pe aia cu virus de laborator, ei îl creează și tot ei vând, serul...

Edited by Vlad_22, 20 January 2022 - 22:25.


#318
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

 Mizu, on 20 ianuarie 2022 - 21:48, said:

Pai tu crezi ca era legat de calorifer cu mainile la spate? In ziua de azi se poate da interviu si online, doar sa vrei. El a tacut si l-a lasat pe taica-sau sa faca scandal.
Pai nu a tacut. A scris pe twitter sau insta nu mai stiu si le-a multumit suporterilor. Faza cu taica-su nu are nici o treaba cu faptul ca nici un reporter de la nici o televiziune nu a venit nici macar sa-l intrebe de sanatate... nici macar de la televiziunile de "opozitie"... daca ar exista asa ceva in tara aia...

 dtd234, on 20 ianuarie 2022 - 21:52, said:

Toata chestia asta cu vaccinul obligatoriu e defapt o mare frustrangeala in acest moment.
Ca sa corelam asta cu subiectul in cauza, ii intreb pe colegi de ce Australia cere doua doze obigatorii pt intrare si nu doua + booster sau 4 doze ca si in Israel ? Cu cat mai multe cu atat mai eficiente impotriva noilor forme de virus. Mi se pare ca cerinta aia era putin expirata din prisma evenimentelor pandemice.

#319
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 28.12.2006
@fluk3 & co., care-i scopul tau, ce vrei de fapt?

Edited by zeroice, 20 January 2022 - 23:04.


#320
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019

 zeroice, on 20 ianuarie 2022 - 23:03, said:

@fluk3 & co., care-i scopul tau, ce vrei de fapt?
Adica ?  De cand mai are cineva vreun scop pe sp

#321
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007

 dtd234, on 20 ianuarie 2022 - 21:52, said:

La inceput tv-urile au speriat pe multi si chiar au fost destui care au pus botul, si chiar credau ca o sa ii omoare virusul daca nu fac ce zice guvernul, s-au vaccinat si asta e
Iar baietii "destepti" nu au pus botul si uite asa Romania a avut in 2021 cei mai multi morti de dupa revolutie si mai multi morti decat pe vremea primului razboi mondial. Cine au fost majoritatea mortilor? Baietii aia destepti, care "nu au pus botul" ...

#322
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016

 dtd234, on 20 ianuarie 2022 - 22:07, said:

Papusarii sunt vesnici, la fel ca si scopul lor etern: bani, putere.
Nu vrea sa te omoare nimeni stai linistit, nici macar sa te vaccineze.Dar vaccinul trebuie vandut. Ce faci cu el e problema ta. Multi l-au luat o data, de 2 ori, si accepta ca au fost pacaliti. Dar unii refuza sa accepte realitatea si tin mortis sa se faca de ras in continuare, australienii chiar la nivel de tara.

Nu numai autralienii ma, tot mapamondul! Toata lumea civilizata!
Numai prostii sint cufundati in somnul ratiunii. Tarile din curul lumii, needucatii, oamenii fara inteligenta. Statistic vorbind, e usor de verificat.

Cind te uiti in jur si vezi ca prostii sint intr-o tabara si desteptii in cealalta si tu esti in tabara cu prostii, nu iti da de gindit?

#323
Fluk3

Fluk3

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,630
  • Înscris: 22.03.2019
Ce poate sa-ti spuna cineva care vede ca esti intr-o tabara cu Biden decat... noapte buna :P

#324
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 johnnickelby, on 20 ianuarie 2022 - 19:33, said:

Bob, inseamna ca nu esti informat. Inca din primele zile ale "evenimentului" S-a vorbit de cele 22 de  dosare care nu specificau numele celor 22 de petitionari care erau in situatia lui Nole, printre care si al lui.
Cele 22 de dosatre au fost prezentate la doua comisii independente, una federala si una s statului Victoria parca.
La ambele examinari dosarul lui a fost printre cele acceptate.
Dar scuza-ma, vorbesti fara sa ai toate datele.
M-am plictisit. Deci vorbesti de chestii pe care nu le cunosti.

Poate vii si cu o sursa. De preferat, una care sa nu fie de pe vreo pagina de sosocari. Eu am gasit atat:

Australian Open tournament director Craig Tiley has revealed that tennis players and staff made 26 medical exemption applications but only “a handful” were granted.

Sa-ti traduc, sau te descurci singur?

 dtd234, on 20 ianuarie 2022 - 22:07, said:

Papusarii sunt vesnici, la fel ca si scopul lor etern: bani, putere.
Nu vrea sa te omoare nimeni stai linistit, nici macar sa te vaccineze.Dar vaccinul trebuie vandut. Ce faci cu el e problema ta. Multi l-au luat o data, de 2 ori, si accepta ca au fost pacaliti. Dar unii refuza sa accepte realitatea si tin mortis sa se faca de ras in continuare, australienii chiar la nivel de tara.

Aham. Interesant cum cei pe care papusarii nu reusesc sa-i manipuleze sunt, statistic vorbind, cei mai putin educati dintre pamanteni. Probabil explicatia e ca manipularea incepe din bancile scolii, deci cei care nu prea au dat pe-acolo au imunitate naturala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate