Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Incotro acum pentru Novak Djokovic?

  • Please log in to reply
791 replies to this topic

#127
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017
Nu sunt vise, sunt calcule cât se poate de simple.

#128
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 IcecreamAlex, on 17 ianuarie 2022 - 17:27, said:

Ce ar mai fi de spus?


Basme vere...basme! Keep dreaming!

De fapt, nu am calculat bine. Medvedev trebuie sa castige turneul ca sa treaca pe locul 1. E posibil, deci, ca sarbul sa mai stea acolo inca o vreme.

Edited by Bob493, 17 January 2022 - 17:46.


#129
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,529
  • Înscris: 16.03.2007
amuzant cat de deprimati sunt antivaxerii.. semn ca ii ustura tare :)

#130
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 Stryker_9, on 17 ianuarie 2022 - 16:31, said:

Mai ales cand isi scoate chilotii din cur la fiecare serva. Io nu pot sa ma uit 5 minute la un meci de-al lui.
La fiecare serviciu isi ia mostre de fluide din parul transpirat, de pe frunte din nas si din transpiratia din pantaloni si pune mana pe minge in final.
Serios acum, eu ca adversar as cere un set de mingi pentru mine si unul pentru nadal.

#131
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Cel mai bun tennismen din toate timpurile...ce vrea sa insemne lucrul asta? O mama! Cine-i seful?

Attached Files


Edited by IcecreamAlex, 17 January 2022 - 18:12.


#132
johndoes

johndoes

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 02.04.2009

 IcecreamAlex, on 17 ianuarie 2022 - 18:05, said:

O mama! Cine-i seful?

Așa e, ar trebui să i se dea Dacie neagră cu nr scurt, prioritate la orice, scutire pt orice. Ah stai, în Serbia chiar s-ar putea să i se dea la cât leftism e pe-acolo. Ce face din unii nostalgia mistică a Evului Mediu...

#133
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

 IcecreamAlex, on 17 ianuarie 2022 - 18:05, said:

Cel mai bun tennismen din toate timpurile...ce vrea sa insemne lucrul asta? O mama! Cine-i seful?
Sârbul nu este mai mare/important decât AO, deci...

#134
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 IcecreamAlex, on 17 ianuarie 2022 - 18:05, said:

Cel mai bun tennismen din toate timpurile...ce vrea sa insemne lucrul asta? O mama! Cine-i seful?

Foarte posibil. Nu cred ca a contestat nimeni calitatea lui sportiva. E deranjanta doar prostia lui toxica.

#135
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Da, oricum pe cei 3 i-aș pune la același nivel, nu este unul peste celălalt și invers.
Totuși, când te gândești la tenis, parcă primul nume care vine mai tuturor în minte, este Federer, hai să recunoaștem. Are acea elegantă, sinonimă cu esența sportului alb, pe care Nole și Nadal nu o au și acela e factorul X, dpmdv.

Edited by Vlad_22, 17 January 2022 - 18:46.


#136
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008
Am constatat ca am o problema. Ma uitam la tv la rezumatele unor meciuri de la AO si au bagat ala cu Nadal. Ei bine, dupa vreo 15-20 de secunde de chin, am schimbat canalul.
Pacat. Chiar imi placea tenisul.

#137
wld-ro

wld-ro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,112
  • Înscris: 04.09.2013
N am urmărit dacă a mai fost postat aici.

https://www.sport.ro...alian-open.html

Se pare că Roland Garros vrea să îi faciliteze accesul.

#138
johnnickelby

johnnickelby

    Survivor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,744
  • Înscris: 05.11.2008

 wld-ro, on 17 ianuarie 2022 - 19:57, said:

Se pare că Roland Garros vrea să îi faciliteze accesul.
Alta pacaleala? Incearca si astia schema australiana?
O sa-l lase daca nole se lasa filmat in genunchi, cersind aprobarea francezilor de a juca la RG.

Edited by johnnickelby, 17 January 2022 - 20:01.


#139
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

 wld-ro, on 17 ianuarie 2022 - 19:57, said:

N am urmărit dacă a mai fost postat aici.

https://www.sport.ro...alian-open.html

Se pare că Roland Garros vrea să îi faciliteze accesul.

 wld-ro, on 17 ianuarie 2022 - 19:57, said:

N am urmărit dacă a mai fost postat aici.

https://www.sport.ro...alian-open.html

Se pare că Roland Garros vrea să îi faciliteze accesul.

E de ieri stirea. Asta e de azi:

Quote

Guvernul francez, care în urmă cu zece zile susţinea că tenismanul sârb Novak Djokovic ar putea participa la turneul de la Roland Garros, chiar dacă nu era vaccinat împotriva Covid-19, a revenit asupra acestei decizii şi a precizat că toţi jucătorii care vor concura la turneul de Grand Slam de la Paris vor trebui să aibă schema completă de vaccinare.

Rectificarea a venit de la ministrul Sporturilor din Franţa, Roxana Mărăcineanu, în noaptea de duminică spre luni, la câteva ore după ce Parlamentul a adoptat definitiv proiectul de lege care impune un certificat de vaccinare pentru multe activităţi ale vieţii sociale, inclusiv asistarea la competiţiile sportive.

Într-un mesaj publicat pe contul său de Twitter, demnitarul francez de origine română a afirmat că odată cu adoptarea acestui certificat sanitar, "în forma în care a fost promulgat, el va fi obligatoriu pentru a intra în spaţiile deja supuse paşaportului sanitar (stadioane, teatre sau săli), atât pentru spectatori, sportivi, profesionişti, francezi sau străini".

De asemenea, Roxana Mărăcineanu a dat asigurări că nu vor fi create bule speciale pentru sportivii nevaccinaţi, aşa cum se intenţiona.

"Nu se pune problema ca pentru sportivi, artişti, personalităţi, să existe derogări de la regulă”, a declarat şi Christophe Castaner, preşedintele grupului LREM din Adunarea Naţională, camera inferioară a parlamentului francez.

Mărăcineanu a profitat de această ocazie pentru a mulţumi mişcării sportive în ansamblul ei pentru acţiunea "de condamnare a ultimilor nevaccinaţi" şi a insistat că toţi trebuie să colaboreze pentru "păstrarea competiţiilor" şi promovarea paşaportului de vaccinare la "nivel internaţional".


#140
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 caiuscorneliu, on 17 ianuarie 2022 - 17:06, said:

Cam ca Becali. Și ăla a tot dat, de la sinistrați până la mănăstiri.. și ce-i cu asta? Devine mai presus de lege sau cum? Interesant mod de gândire ai dobândit în ultimul timp, colegu' Valmont..
Sa vb.atunci cand si tu vei da din veniturile tale unor oameni aflati la anaghie. Pana atunci nu ai acest drept.

#141
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,023
  • Înscris: 31.07.2007

 IcecreamAlex, on 17 ianuarie 2022 - 15:50, said:

Oricine ar castiga Australian Open de anul acesta si orice am scrie noi despre Nole, el va ramane numarul 1 mondial in tennis pentru ca asta e adevarul. E cel mai bun jucator de tennis din lume. Nimeni nu poate schimba treaba asta. Nu este posibil.

Dude, sa-i dea bunu' Dumnezo putere sa mai castige inca 20 de trofee si inca 200mil de euro! Si asta fara sarcasm! Da' voi, si in speta baiatu' asta, trebuie sa intelegeti o chestie: cand esti faimos lumea se uita la tine, in consecinta e bine sa vezi cum te comporti si ce scoti pe gura deoarece apar consecinte! Am mai scris, tenisul, sportul alb, in general nu-i urmarit de aia care privesc la Chiajna - Falticeni cu un pet de Bucegi si o punga eftina de seminte. Pe ala-l doare-n ștuț daca jucatoru' de la Falticeni posteaza pe facebook mizerii antivax, ii da si like si share. Da' la tenis ii altceva. Alta lume. Alte cerinte. Alti sponsori. Nu-ti permiti balcanisme indiferent de circumstante. Ca te râde lumea.

#142
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,529
  • Înscris: 30.08.2017
Au început să se agite sponsorii. Lacoste e primul care îl bagă în ședința:

Quote


Sponsorul tehnic al lui Novak Djokovic, gigantul francez Lacoste, a oferit un comunicat după ce Novak Djokovic a fost expulzat din Australia, în care a anunțat că, în viitorul imediat apropiat, se va discuta cu sportivul pentru a primi din partea sârbului explicațiile complete.

”Cât mai curând posibil, vom lua legătura cu Novak Djokovici pentru a analiza evenimentele care i-au însoţit prezenţa în Australia.

Le dorim tuturor un turneu excelent şi mulţumim organizatorilor pentru toate eforturile depuse pentru a se asigura că turneul se desfăşoară în condiţii bune pentru jucători, staff şi spectatori”, a transmis compania franceză, printr-un comunicat, citat de News.

Lacoste îi oferă lui Djokovic în jur de 10 milioane de euro pe an.



#143
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,683
  • Înscris: 21.06.2016

 Valmont43, on 17 ianuarie 2022 - 15:00, said:

El a dat 1.000.000 de euro spitalelor italiene pentru C19 2.
Am dat 1.000.000 € spitalelor sârbești pentru C193. A dat bani Spaniei pentru C194. A donat bani Australiei pentru combaterea incendiilor forestiere. Fonduri donate pentru programele de copii săraci din Melbourne City Mission. Am cumpărat un tomograf pentru Spitalul „Dragisa Mi šovi ć” din Belgrad . A închiriat un avion privat pentru a transporta o fată cu o boală rară pentru tratament în SUA . A dat 1.000.000 $ Australian Open în beneficiul Junior . El a dat 500.000 de euro pentru combaterea inundațiilor din Serbia Deset. El a donat 110 000 euro pentru combaterea inundațiilor din Bosnia și Croația . A strâns 1.500.000 de dolari pentru grădinița afectată de inundații . A dat milioane de euro pentru educația copiilor săraci de treisprezece ani. A plătit pentru antrenamentul de iarnă a 15 jucători sârbi de tenis.

Dar nu era vaccinat futu-i mama lui de rebel...Posted Image

Ce are una cu alta? il scutesc donatiile de respectarea legilor?

#144
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013
Ceva interesant...Clasamentul ATP...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate