Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Masina de tocat carne

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 01.12.2018
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/bf2W5iYaijI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009

 ceanu1980, on 16 ianuarie 2022 - 12:00, said:

Pt initiator,nu e gluma DAR nu e montata corect,de asta nu poate toca
Stiu sa montez o masina de carne,aveasi mama si bunica am si eu una veche dar cea noua ma satisface si incercam sa inteleg problema.dupa cum am spus cred ca este cumva cutitul de vina pentru ca are o forma ciudata.la viata mea am ascutit multe cutite de masini de tocat dar nici unul nu avea forma pe care o are cutitul de la  aceasta masina.

#21
mariusixy

mariusixy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,431
  • Înscris: 28.09.2008
Am niste vouchere la altex si ma gandeam sa iau masina de tocat carne.
Cea existenta are sigur peste 8 ani si e functionala si acum.
Ma uit sa vad ce model este si nu imi vine sa cred ca scrie Made in France, Moulinex HV4. A fost cumparata de la Auchan. Cred ca am platit vreo 350 lei.
Initial cumparasem un model mai ieftin dar s-a crapat un plastic la prima proba si am zis sa iau ceva mai scump si mai bun.
Pe compari apare Ultimul preț cunoscut (11.10.2013): 332,94 RON.
Producator: Moulinex
Model: ME4111 HV4
Date tehnice
Putere(W): 1200
Trepte de viteza: 1
Accesorii incluse: Tava plastic
Presa si diferite forme din plastic
Storcator de citrice
2 discuri pentru maruntire
Altele
Capacitate de prelucrare 1 kg/minut

#22
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022
De masinile chinezesti ce parere aveti? Ma refer la modele ca si asta:
https://eurounelte.r...onstructie-inox

Am vazut ca sunt si ceva firme italiene cu produse similare la de doua trei ori pretul. si nu is sigur daca nu-s tot chinezesti si alea

#23
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,578
  • Înscris: 08.03.2017
:Ma refer la modele ca si asta::
De 2 ani intr-o mica firma 6 bucati merg 2 schimburi fara probleme inafara de mica intretinere si gresare - la cat costa merita , isi scot bani.

#24
gogutu77

gogutu77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 15.07.2022
Asta e bine. ai folosit cu cutitu si sitele din dotare? sita e standard? as vrea si una cu gauri mai mari

#25
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,390
  • Înscris: 27.08.2013

 MembruAnonim, on 16 ianuarie 2022 - 11:34, said:

Iar prima chiar e o chinezareala - exact despre asta vorbeam - dupa 50 kg  macinate,  ( aprox. 20 folosiri)  mai vedeti cum merge (daca mai taie)  Posted Image
„(...)Alpin Profi este un brand 100% romanesc si unul dintre cei mai importanti furnizori de unelte pentru casa, gradina si microferme din Romania.
Respectul pentru munca fermierilor si a gospodarilor romani face ca produsele Alpin Profi sa se deosebeasca prin calitate, simplitate, siguranta, performanta si preturi corecte.
Toate echipamentele Alpin Profi sunt produse dupa specificatiile si sub stricta supraveghere a unei echipe de ingineri romani.
De asemenea, un mare avantaj sunt costurile reduse de intretinere si al pieselor de schimb care sunt usor de gasit pe piata din Romania.
Oricand si pentru orice ai nevoie,  Alpin Profi exceleaza in calitate si te surprinde cu preturile decente la produse practice si fiabile pentru casa si gradina ta!(...)”

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate