Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Merita noul Jazz hybrid banii? De ce nu il vedem pe sosea?

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
rzv74

rzv74

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 30.09.2014
Pentru oras ar merge un Hyundai i20 sau chiar un kona ( ca să fie "suv")și rămân bani de asigurare și benzina câtva ani

#20
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 09.01.2007

View Postdancir2001, on 16 ianuarie 2022 - 07:09, said:

Am fost si am vazut si Yaris, ambele masini sunt similare la pret, ambele hybrid insa calitatea materialelor net superioara la Jazz nemaivorbind de tehnologia de care dispune.

Da, știu, așa e cam la orice nivel de preț comparația dintre cele două. Honda e mai făină la interior, Toyota e ceva mai ok la dinamică. Sistemul hibrid e mai interesant pe Toyota (nu funcționează ambele la fel, cel de pe Honda e ceva mai simplu dar ăsta nu e un lucru rău). Eu aș alege toyota din simplul motiv ca fac hibride de mult mai mulți ani și aș avea mai multă încredere în soluția lor. Dar după mine nu e niciuna o alegere proastă. Depinde ce cauți la mașină, care design ți se pare mai frumos, etc.

#21
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Prea scumpa pt a fi folosita pe post de trotineta cu cabina pt fatait prin oras si nu la fel de potrivita pt mers in afara orasului ca alte masini cu preturi similare sau poate chiar mai ieftine.



Asta pt ca s-a intrebat cumva impersonal de ce nu o ia lumea.

#22
dancir2001

dancir2001

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 25.05.2006
Concluzia: romanii sunt prea saraci sa-si perimita o masina de calitate.....incercam sa ascundem gunoiul sub pres doar pt ca nu prea avem bani. Din ce spuneti dvs mai sus ea isi merita toti banii insa au gresit piata cand au adus-o la noi. Ok. Multumesc. Topicul se poate inchide.

#23
TehCube

TehCube

    Railgun user

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,799
  • Înscris: 09.01.2007
Din nou, Yaris-ul e in aceeasi clasa, tot hibrida, cam acelasi pret, toate sistemele de siguranta, si sunt peste tot. Civicuri la fel sunt destul de dese. Probabil jazz e mai putin placuta pe partea de design. Nu cred ca urasc multi Honda, sunt multi care vor japoneze, dar in general nu prea se cumpara masini (foarte) mici scumpe. Are sens. La banii aia luai si Corolla hatchback pana nu de mult, iar i30 si ceed nu sunt deloc masini proaste/slab calitative.

#24
Freaka-the-Disk

Freaka-the-Disk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.10.2021

View Postdancir2001, on 15 ianuarie 2022 - 20:42, said:

A-ti da banii astia pe ea?

absolut deloc. in schimb as cumpara asa ceva, desi nu e noua:

https://www.autoscou...tPage&cldtidx=1

View Postdancir2001, on 15 ianuarie 2022 - 20:42, said:

calitatea este f buna fiind asamblata in Japonia.

tatal meu are o masina japoneza, cumparata in 2016, noua. dupa aproximativ 3 ani argintul cu care au fost vopsite insertiile din panourile interioare portierelor a inceput sa devina din ce in ce mai subtire pana la momentul in care s-a sters. cand am fost sa luam masina portbagajul trebuia trantit bine pentru a se inchide, adica reglat defectuos.

#25
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,358
  • Înscris: 03.08.2004

View Postdancir2001, on 16 ianuarie 2022 - 22:17, said:

Concluzia: romanii sunt prea saraci sa-si perimita o masina de calitate.....incercam sa ascundem gunoiul sub pres doar pt ca nu prea avem bani. Din ce spuneti dvs mai sus ea isi merita toti banii insa au gresit piata cand au adus-o la noi. Ok. Multumesc. Topicul se poate inchide.
Cu alte cuvinte cei ce ti-au dat sfaturi sunt prea saraci ca sa aprecieze o masina buna!

View Postdancir2001, on 15 ianuarie 2022 - 20:42, said:

Se da urmatoarea masina: https://www.autovit....z-ID7GPsgE.html

...
A-ti da banii astia pe ea?
...

Romanii nu sunt doar saraci, mai gasesti printre ei si inculti!

#26
flaviuf

flaviuf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 05.09.2007
Eu am devenit fan japoneze, fiind la a 4 a in ultimii 8 ani, iar cea mai apropiata de suflet mi-a ramas Civicul 5D. Dar nu cred ca as da vreodata banii astia pe un Jazz. Pentru ca e hibrida, a "sarit" brusc de pe la 13 KEUR la 20. Parca acolo stiu ca se invarteau cele anterioare.
Mi se pare inacceptabil ca idee. Oricum, e inca o dovada a vremurilor ciudata pe care le traim, toate se scumpesc nejustificat si enorm de la an la an.
Pana sa dau 20KEUR pe Jazz, mai bine mai fac un efort mic si iau un Civic.

#27
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Postdancir2001, on 16 ianuarie 2022 - 22:17, said:

Concluzia: romanii sunt prea saraci sa-si perimita o masina de calitate.....incercam sa ascundem gunoiul sub pres doar pt ca nu prea avem bani. Din ce spuneti dvs mai sus ea isi merita toti banii insa au gresit piata cand au adus-o la noi. Ok. Multumesc. Topicul se poate inchide.

Calitatea aia pare transcedentala iar romanii nu prea stiu din astea. Dar sunt dornici sa invete.

Lumea o vede ca pe o kkreaza de oras capabila si de ceva drumuri in afara orasului daca nu ai cine stie ce pretentii. Sau prea multe bagaje.
E mai mult decat atat?

#28
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postdancir2001, on 16 ianuarie 2022 - 22:17, said:

Concluzia: romanii sunt prea saraci sa-si perimita o masina de calitate.....i

Nu, nu-i asta concluzia corecta. Romanii sunt baieti saraci dar destepti si nu dau 20.000E pe un "Matiz" nou, sofisticat, hybrid, calitativ. Nu face banii aia. Romanii cand vor masina mica isi cumpara Polo, Fabia, Corsa etc la 13.000E. Chiar si aia care au 20.000E nu dau banii astia pe o Honda mica.

Tu vrei sa ne convingi pe noi sau pe tine ca merita sa cheltui suma asta de bani?Uite ce zice un  fan honda:

View Postflaviuf, on 17 ianuarie 2022 - 11:33, said:

Eu am devenit fan japoneze, fiind la a 4 a in ultimii 8 ani, iar cea mai apropiata de suflet mi-a ramas Civicul 5D. Dar nu cred ca as da vreodata banii astia pe un Jazz. Pentru ca e hibrida, a "sarit" brusc de pe la 13 KEUR la 20.

Edited by sandu222, 17 January 2022 - 16:14.


#29
NBB

NBB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.01.2014
La trotineta electrica Model FREEWHEEL RIDER FUN apare pe afisaj eroare E5 care nu stiu ce reprezinta. Daca ma poate ajuta cineva cu un sfat. Multumesc.

#30
gabrieln2016

gabrieln2016

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 04.11.2016

View Postdancir2001, on 15 ianuarie 2022 - 20:42, said:

Se da urmatoarea masina: https://www.autovit....z-ID7GPsgE.html

Criterii de cumparare: noua, automatica, calitativa si cumva cu livrare imediata. Cum vi se pare? A-ti da banii astia pe ea? La test drive se comporta f bine, iar calitatea este f buna fiind asamblata in Japonia. Insa de ce nu o vedem pe strada? Isi merita banii?

Multumesc

Tasteaza pe Google "vanzari Honda in Europa" si o sa gasesti probabil si singur raspunsuri la intrebarile tale.

#31
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View Postgabrieln2016, on 18 ianuarie 2022 - 16:22, said:


Tasteaza pe Google "vanzari Honda in Europa" si o sa gasesti probabil si singur raspunsuri la intrebarile tale.
Si nu doar in Europa, poate fi si din Asia ca acolo concurenta e si mai mare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate