Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Va juca Novak Djokovici la AO ?

* * * - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
566 replies to this topic

#37
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postbobitad, on 15 ianuarie 2022 - 18:43, said:

Eu tocmai explicam cat de absurda e faza asta in cazul unui tenismen. care aduce milioane de dolari pentru Australia.
Nu e deloc absurda. Statul ar putea pierde mult mai mult prin aplicarea selectiva a regulilor.

Eu observ o problema de mentalitate. Cetatenii din tarile foste comuniste, au ceva probleme in a intelege cum functioneaza un stat de drept.

#38
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,588
  • Înscris: 10.08.2009
Daca joaca si il bate compatriotul in primul tur ala nu mai intra in Serbia ever, tradator.

#39
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostIcecreamAlex, on 15 ianuarie 2022 - 18:53, said:

Daca nu are Coviduț, nu reprezinta un pericol pe terenul de tenis. Ar putea sa fie lasat sa joace. Dar guvernul australian cred ca judeca altfel situatia.
Ce legatura are Covidul ? Nu are absolut nici una. Si nici vaccinarea.
Astea sunt teme sustinute de antivaccinisti si suveranisti.

#40
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020
De lasat , nu cred ca il vor lasa ! Dar sper sa il lase si sa ii rupa in bataie pe micuti , desigur la tenis ! Iar lui Nadal sa-i dea 6-0...6-0 !!!

Edited by Alltrack, 15 January 2022 - 19:01.


#41
DANANDREI2001

DANANDREI2001

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,588
  • Înscris: 10.08.2009

View PostAlltrack, on 15 ianuarie 2022 - 18:57, said:

Iar lui Nadal sa-i dea 6-0...6-0 !!!
Greu de crezut, deocamdata e 22-19 pentru senior si nu ma refer doar la varsta.

#42
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

View PostIcecreamAlex, on 15 ianuarie 2022 - 18:53, said:

Daca nu are Coviduț, nu reprezinta un pericol pe terenul de tenis. Ar putea sa fie lasat sa joace. Dar guvernul australian cred ca judeca altfel situatia.
Reprezintă pericol pt ca fenteaza legea. Chestiile astea merg la el in Serbia, merg in România,  dar nu merg peste tot.

#43
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,898
  • Înscris: 25.06.2007
Dacă nu-l lasă, cred că ies sârbii să dea foc ambasadei australiene de la Belgrad.

Ontopic: normal trebuiau să-l expulzeze deja, nu să o tot lungească, condițiile de intrare erau clare de la început.

Edited by Karhu, 15 January 2022 - 19:02.
Typo


#44
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016
Eu cred ca Djokovic e pe faras pt ca daca nu intra in Australia nu mai intră nicăieri.

#45
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostTestosteron, on 15 ianuarie 2022 - 18:44, said:

Nu suntem înverșunați pe cei care nu se vaccineaza  dar suntem înverșunați pe cei care prin forta banului incearca sa fenteze Legea pe care restul muritorilor de rand o respectă. Parca recunoastem bine o asemenea situație noi romanii.
In cazul asta ar trebui sa ne canalizam refularile impotriva celor care incalca legile in RO nu impotriva unuia la 10.000 km. Nu inteleg inversunarea unora de parca ar fi cetateni australieni...

#46
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

View PostIcecreamAlex, on 15 ianuarie 2022 - 18:32, said:

Cine e perfect ca sa arunce cu pietre in Nole???

Credinta religioasa si invatatura de 2 bani gauriti !


Nimeni nu e perfect deci sa facem fiecare ce si cum  ne taie capul in dispretul/defavoarea/detrimentul altora !

#47
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,459
  • Înscris: 30.10.2003

View Postbobitad, on 15 ianuarie 2022 - 18:43, said:

Eu tocmai explicam cat de absurda e faza asta in cazul unui tenismen. care aduce milioane de dolari pentru Australia.
Regulile si legile-s clare. Omul s-a prezentat cu documente dubioase.

#48
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

View PostValmont43, on 15 ianuarie 2022 - 19:04, said:

In cazul asta ar trebui sa ne canalizam refularile impotriva celor care incalca legile in RO nu impotriva unuia la 10.000 km. Nu inteleg inversunarea unora de parca ar fi cetateni australieni...
Este valabil si pentru cei care simt nevoia sa il sustina .

Dar da , avem probleme extrem de grave In Romania  si unii se dau de ceasul mortii sa il apere pe un milionar care nu da 2 bani pe ei !

#49
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

View PostValmont43, on 15 ianuarie 2022 - 19:04, said:


In cazul asta ar trebui sa ne canalizam refularile impotriva celor care incalca legile in RO nu impotriva unuia la 10.000 km. Nu inteleg inversunarea unora de parca ar fi cetateni australieni...
Nu e asa. Legea e lege.  Ne deranjează si cei de aici si cei de acolo, pt ca ce fac cei de la 10000 km facem si noi pe urmă. Chestiile astea sunt transmisibile.

View PostDaco_Get, on 15 ianuarie 2022 - 19:04, said:



Credinta religioasa si invatatura de 2 bani gauriti !
Da e învățătură despre cum poti fi șmecher si sa fentezi.

#50
IcecreamAlex

IcecreamAlex

    12 -> Cel mai căpitan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,252
  • Înscris: 10.04.2013

View Postpasilla, on 15 ianuarie 2022 - 18:57, said:

Ce legatura are Covidul ? Nu are absolut nici una. Si nici vaccinarea.
Astea sunt teme sustinute de antivaccinisti si suveranisti.
Daca il sustin pe Nole, asta nu inseamna ca sunt antivaccinist, șoșoricar sau antinaționalist de-al lui Simion. Sunt vaccinat de doua ori cu vaccinul Pfizer. Nole e jucatorul meu de tenis preferat de vreo 15 ani. De asta am simtit nevoia sa-i iau apararea.

Edited by IcecreamAlex, 15 January 2022 - 19:09.


#51
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View PostDaco_Get, on 15 ianuarie 2022 - 19:06, said:

.
Dar da , avem probleme extrem de grave In Romania  si unii se dau de ceasul mortii sa il apere pe un milionar care nu da 2 bani pe ei !
Nu e vb.de a lua apararea, e vb.ca ne isterizam ca niste tate la o chestiune care nu ne priveste. Putin imi pasa daca va juca sau nu, dar mi se pare ciudat atata inversunare impotriva cuiva cu care noi nu avem nicio legatura.

#52
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,890
  • Înscris: 27.01.2016

View PostIcecreamAlex, on 15 ianuarie 2022 - 19:08, said:


Daca il sustin pe Nole, asta nu inseamna ca sunt antivaccinist, șoșoricar sau antinaționalist de-al lui Simion. Sunt vaccinat de doua ori cu vaccinul Pfizer. Nole e jucatorul meu de tenis preferat de vreo 15 ani. De asta am simtit nevoia sa-i iau apararea.
E momentul sa-ti găsești un nou favorit.

#53
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,536
  • Înscris: 03.04.2013
Legea trebuie sa fie lege pentru toti. Simplu. Un singur exemplu din asta si apoi nu mai poti cere nimic cetatenilor.
Daca tineau neparat puteau sa gaseasca o cale. Venea, statea in izolare nr de zile necesar conform legii australiene, facea teste la intrare si inainte de meci, si se rezolva cumva.
In plus, e si arogant omul. Ne ia de prosti pe toti, se baga in fata la semafor.
Nu, nu e acceptabil.

Sa ne amintim de Andreea Raducan?  Asta clar a calcat legea, Andreea nu.

#54
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,481
  • Înscris: 30.01.2008

View PostIcecreamAlex, on 15 ianuarie 2022 - 19:08, said:

Nole e jucatorul meu de tenis preferat de vreo 15 ani. De asta am simtit nevoia sa-i iau apararea.
Nu are legatura tenisul cu ceea ce a facut el .

Daca impusca  pe careva tot asa o sa zici ca ............e foarte bun la tenis deci are circumstante atenuante .....??

View PostValmont43, on 15 ianuarie 2022 - 19:10, said:

Nu e vb.de a lua apararea, e vb.ca ne isterizam ca niste tate la o chestiune care nu ne priveste. Putin imi pasa daca va juca sau nu, dar mi se pare ciudat atata inversunare impotriva cuiva cu care noi nu avem nicio legatura.
Are legatura cu noi prin modul de a incerca sa ne fofilam , sa dam o spaga , sa facem cumva sa incalcam regulile fiindca suntem smecheri !

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate