Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Recomandare frigider / combina frigorifica (Buget: ~2000 de lei)

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Mi-a cazut usa de la frigider. De la rugina.
Desi speram sa mai aman, acum trebuie sa iau frigider nou.
Sa aiba dispersor de apa. Si, poate, ceas.
Probabil un no-frost ar fi mai usor de intretinut.
Deci ce imi recomandati? Bugetul este pe la 2000 de lei.
Preferabil, de la eMag.
Multumesc.

#2
dragosh82

dragosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 649
  • Înscris: 18.12.2004
dispersor de apa ?
DISPERSÓR s. n. 1. dispozitiv de reglat dozajul amestecului carburant în carburator. 2. mașină agricolă la întinderea gunoiului, a îngrășămintelor etc. 3. aspersor. (< it. dispersore)
Nu cred ca exista frigider cu asa ceva

#3
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Ma rog...
Dispozitivul acela prin care pui un pahar in usa frigiderului si il umple cu apa.

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,042
  • Înscris: 22.05.2003
In 2000 lei cam toate sunt la fel, cu compresoare chinezesti.

Acel water dispenser are un rezervor la interior, care iti ia din spatiul util de pe usa.
Personal mi se pare inutil, prefer modele mai scumpe, care se leaga la apa curenta si fac si gheata.


Emag da si 150 de lei pt rebla veche, te scapa de el.

https://www.emag.ro/...2089/frigider/c

#5
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
Astea
https://www.emag.ro/...rch-Action=view
https://www.emag.ro/...n/pd/DR9RT7MBM/

#6
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Ce volum vrei sau ce inaltime sa aiba 1.75, 2m? Iti spun din experienta ca "dispersorul" ala e o porcarie. Ocupa loc si se cam jegoseste nu stiu cat de igienic este - mai bine pui o sticla de apa la grigider cand este sezonul. Iar ceas....
Am luat asta de black friday cu 1.700, foarte multuimit. Daca tine si asta 16 ani ca indesitul inlocuit ma declar multumit.

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006
De acord in legatura cu dozatorul de apa.E foarte fain,foarte cool,foarte-foarte,iar dupa un timp (relativ scurt) devine foarte inutil.Trebuie curatat bine mereu,are capacitate relativ mica 1000-1300 ml,etc.
Vorbesc din experienta.

#8
hamal

hamal

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,476
  • Înscris: 23.09.2010
Beko. Dai si rabla, ai discount 150 RON. Sunt la al 2-lea BEKO, primul are 15 ani inca merge.

#9
krosah

krosah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 18.05.2011
Recomand un LG sau Samsung (vezi resigilate emag daca nu ai buget)

#10
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007

View Postlost_in_a_dream, on 14 ianuarie 2022 - 21:04, said:

Ma rog...
Dispozitivul acela prin care pui un pahar in usa frigiderului si il umple cu apa.
Nu da banii pe asa ceva. Ia-ti unul simplu si fara ceas. Mai bine te orientezi spre ceva ce-ti place constructia in interior. Sa se spele repede si bine, sa nu aiba brizbrizuri inutile unde sa se adune mizerie.
Sa aiba un airflow in interior ca-ti tine mancarea mai mult timp fresh.
Bidonul ala ocupa loc util din frigider, e neigienic si nu-l vei folosi deca la inceput.
Mai bine daca ai loc sa-l pui, iei o joanghina de aparat din ala de apa rece-fierbinte la 300-400 lei, e mai util daca chiar vrei apa rece la dispenser. Are si ala probleme la apa calda ca trebuie decalcifiat, dar oricum e mai ok decat dispenserul din frigider care prinde miros dupa un timp si nu-l mai scoti nici cu aghiazma.

#11
titacodita

titacodita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 818
  • Înscris: 07.01.2009
Neaparat unul cu latimea usii de 70 cm.
O sa-mi multumesti mai tarziu...

#12
lost_in_a_dream

lost_in_a_dream

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,688
  • Înscris: 03.07.2019
Nu incape!
Deci maxim - maxim 60 cm. Spatiul este limitat!

Nu vrem rafturi d-alea de sticla. Ne e teama ca se sparg. Care-i faza? Nu se mai fabrica cu grilaje din fier? Nu cred ca tine oala de ciorba.
Si am mai vrea congelatorul sus. Nu jos.

Putem renunta la dozatorul de apa, daca spuneti ca nu e bun. :)

#13
maccip

maccip

    45 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,066
  • Înscris: 06.01.2007
Sticla aia tine oala fara probleme. Fierul e mai elastic si poate iesi din canalele alea, sub greutate.
Aparent, congelatorul sus sau jos nu ar trebui sa conteze, insa in realitate se face ca cele cu congelatorul sus sunt mai proaste in ceea ce priveste partea de congelator. Nu am o explicatie, dar se pare ca asa sunt. De ce vrei cu congelatorul sus? La congelator umbli mai rar decat la frigider. Mai bine te apleci pentru congelator decat pentru frigider. Chestie de ergonomie.
Dar in final, mergi si tu pe unul cu multe reviewuri si.. aia e.
Eu am luat un Samsung ce avea mai multe reviewuri la vremea respectiva si.. e OK.
L-am si vazut in magazin, eram interesat de modul de constructie a interiorului, ma interesa sa poata fi usor de curatat si sa nu aiba locuri greu accesibile de curatat unde sa colcaie mai apoi bacteriile.
Si alegerea a fost buna, n-am avut treaba cu el.
Brizbrizuri, setari, LCDuri si alte prostii te vor incanta fix 2 zile, dupa care nu vei mai umbla la acele setari daca frigiderul merge bine. Eu am luat simplu. Are un ecran si doua butoane, dar nu am umblat la ele de cand l-am cumparat si setat cum am crezut eu atunci ca-i bine.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate