Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Screen recording software free/not

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,449
  • Înscris: 02.09.2016
Am cumparat de ceva vreme de la Applian: Replay Video Capture.Un pic cam scump dar a meritat ... dupa ceva vreme am facut upgrade la Replay Capture Suite.Are in suita completa in total opt programe cu si prin care sa te tot joci.Dupa ceva vreme ofera posibilitatea sa cumperi la un pret f.f. bun o alta suita.A trecut vremea si cred ca nici pana acum nu am reusit sa folosesc la maxim tot ce ofera programul.
Replay Video Capture

poate ?

Meeting Recorder Plus is the ultimate Zoom recorder. Record online meetings for Zoom, S kype, Google Meet, or any other video-conferencing application.
Meeting Recorder Plus
(pe acesta nu l-am folosit, trebuie urmarite explicatiile, tutorialul si mai ales daca face ceea ce doresti.Inregistrarea este posibil sa ocupe spatiu mult! Suita ofera posibilitatea (setari) sa alegi formatul  inregistrari, doar sunet, conversie si toate alea.Este posibil ca dupa ce inceoi sa lucrezi cu inregistrarea ? calitatea acesteia sa scada si dureaza destul de mult pana reusesti sa setezi, sa reusesti sa gasesti in program setarile corecte, ideale pt. o inregistrare clara, perfecta.Trebuie un pic de ,,antrenament,, astfel incat atunci cand apesi ,,record,,  sa rezulte o inregistrare buna!

Edited by adisluc, 19 January 2022 - 01:36.


#20
DianaXO

DianaXO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,819
  • Înscris: 09.12.2012

View PostPieptoasa, on 17 ianuarie 2022 - 12:28, said:

varianta nvidia nu prea vrea sa mearga - vreo idee?

Pentru a putea folosi shadowplay , ai nevoie de un GPU nvidia compatibil , si Geforce Experience, dupa in setari trebuie sa verifici ca Privacy -> Enable desktop caption sa fie activ, si Recordings -> alegi chiar si dosarul unde vrei sa iti salveze video-urile, iar din  Video Capture , setezi dupa bunul plac calitatea / rezolutia video-urilor, de obicei 30 fps / 1080p e de ajuns.

#21
Pieptoasa

Pieptoasa

    38G

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 31.07.2011
@DianaXO - la nvidia imi cerea efectiv sa fiu in joc sau ceva de genul. Era o eroare comuna.. GPU-ul e un Quadro T1000 deci.. nvidia.
Am incercat insa ShareX si a functionat f bine.. clip de 3h ocupa cam 800mb.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate