Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Recomandare aspirator robot

- - - - -
  • Please log in to reply
84 replies to this topic

#19
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
S600 ar fi interesant, când o să se importe:
https://neatsvor.com...-vacuum-cleaner

#20
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,794
  • Înscris: 19.06.2005
Daca nu ai covor mare nu cred ca e problema.De curatat curata bine.Chiar din testele vazute si pe youtube cele de la Irobot sunt chiar bune pentru covoare.Ce nu se intelege e ca cu acest tip de robot faci o curatenie mai mica.Ca dupa ceva timp o sa ai nevoie si de curatenie mai temeinica poate cu un alt aspirator(asta depinde de cum arata bineinteles in casa ),dar sa spui ca toti robotii sunt prosti........

#21
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
@look.
Bați câmpii cu voioșie. Am s7 și face față fără grețuri și la covoare destul de groase. Zici că e elicopter când ajunge la ele.

#22
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postsandratoms1980, on 11 ianuarie 2022 - 17:44, said:


Hai sa nu zicem ieftin, scump, bun, prost.
Hai sa zicem cel mai bun raport calitate / pret, la bugetul X.
...
Pot sa ma screm ...
Eu incerc sa-ti deschid ochii in sensul ca la bugetul tau vei lua un gunoi si apoi iti va parea rau dupa bani. Crede-ma ca departe de mine sa te apostrofez , In zona asta de pret nu vei lua ceva ok si-i pacat sa arunci banii. Asta e rolul forumului , sa primesti pareri de la utilizatori ca sa nu faci o achizitie proasta. Ori mai strangi ori renunti la idee , dar no' , esti liber sa faci cum doresti, din partea mea cumpara orica dar iti zic din nou , fara lidar nici n-are rost sa incerci macar .

#23
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
https://www.emag.ro/...e/pd/D1ZWFMMBM/ are lidar, e ce trebe. nu e un pret minim insa, l-am mai vazut pe la 1000 lei.

filtrele nu te poti astepta sa tina cu lunile, le mai schimbi din cand in cand. are lidar, asta e esential.

#24
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021

View PostBaXXXon, on 11 ianuarie 2022 - 18:21, said:

Eu incerc sa-ti deschid ochii in sensul ca la bugetul tau vei lua un gunoi si apoi iti va parea rau dupa bani. Crede-ma ca departe de mine sa te apostrofez , In zona asta de pret nu vei lua ceva ok si-i pacat sa arunci banii. Asta e rolul forumului , sa primesti pareri de la utilizatori ca sa nu faci o achizitie proasta. Ori mai strangi ori renunti la idee , dar no' , esti liber sa faci cum doresti, din partea mea cumpara orica dar iti zic din nou , fara lidar nici n-are rost sa incerci macar .
Offf...... vad ca si tu insisti, asa ca0ti raspund si eu in continuare.
Ok, din nou, raport calitate / pret.
Care e cel mai bun gunoi dintre toate gunoaiele ieftine ?
De ce mai vind astia gunoaie ieftine daca nu le cumpara nimeni?! Presupun ca exista clienti care cumpara ieftin, nu?!
Altfel, am avea toti Galaxy S21 si cu asta basta, nu???

View Postslai, on 11 ianuarie 2022 - 18:46, said:

https://www.emag.ro/...e/pd/D1ZWFMMBM/ are lidar, e ce trebe. nu e un pret minim insa, l-am mai vazut pe la 1000 lei.
filtrele nu te poti astepta sa tina cu lunile, le mai schimbi din cand in cand. are lidar, asta e esential.
L-am gasit si eu pe asta, nu l-am trecut pe lista ca era spre pret maxim.
Stiu cum sint "recomandarile" pe aici, de la bugetul maxim in sus (s-a vazut si pe threadul asta destul de bine chestia asta).
Pare interesant

#25
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postsandratoms1980, on 11 ianuarie 2022 - 18:52, said:

Offf...... vad ca si tu insisti, asa ca0ti raspund si eu in continuare.
Ok, din nou, raport calitate / pret.
Care e cel mai bun gunoi dintre toate gunoaiele ieftine ?
De ce mai vind astia gunoaie ieftine daca nu le cumpara nimeni?! Presupun ca exista clienti care cumpara ieftin, nu?!
Altfel, am avea toti Galaxy S21 si cu asta basta, nu???

Se cumpara si gunoaiele , uita-te numa pe review-uri si-ti faci singur o idee ce inseamna de fapt , inseamna nervi , compromisuri , nemultumiri.
Nu exista cel mai bun gunoi dintre gunoaie , ca toate au ceva ori in plus ori in minus, intre ele . Vei avea mereu de bibilit aranjat strans dupa el si o sa realizezi ca n-a meritat sau chiar mai rau vei cataloga ca toate sunt gunoaie desi n-ai incercat ceva premium.
Gata , mi-am zis parerea , nu mai insist , treaba ta ce faci cu banii si cat de repede ii castigi ca sa acoperi banii aruncati.
... (am avea toti iphone nu un cacat de samsung) .

#26
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Lasă căutatul, fă un sacrificiu pentru forum și ia modelul nou. Dacă ai genius ai doua luni să te prinzi dacă merită păstrat și ne spui și nouă atunci.

#27
sandratoms1980

sandratoms1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 481
  • Înscris: 27.07.2021

View PostBaXXXon, on 11 ianuarie 2022 - 19:01, said:

... (am avea toti iphone nu un cacat de samsung) .
Muuhaha, gata, imi prapadesc ultimul post pe ziua de azi cu raspunsul asta. :) :) :) :)
Ai priceput ideea, dar tot pe a ta o tii, una si buna !!
Stai tu linistit, exista tone si tone de oameni care au "gunoaie" din astea, in toate domeniile!!
Galaxy seria J, PC cu Celeroane - mie astea mi se par "clasice".
Dar, cum ziceam, exista suficienti clienti si foarte multi multumiti de banii pe care i-au dat si performanta primita la schimb !!!

#28
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
Ce să mai zic eu care am ceva și mai slab (1+) :)

#29
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
Eu sunt multumit de cum merge S5 MAX, curata toata casa (3 camere si bucatarie) + lavetat bucatarie Posted Image) si nu scade bateria sub 70%. Am covoare nu foarte inalte dar le urca fara probleme. L-am achiztionat cu 1500 lei pe eMag de BF.

Poate intereseaza pe cineva: stiu ca pe manual zice sa pui doar apa dar eu am pus si Detol, Igienol si inca merge

Edited by V0rteX, 11 January 2022 - 19:55.


#30
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,933
  • Înscris: 21.04.2009
ti-a dat colegu un link mai sus la Xiaomi Mi Mop PRO, e 12 mil pe emag acuma, ala il am si eu, e ce trebuie. eu l-am prins la 1000 de lei de bf.

#31
silvyu_1987

silvyu_1987

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 18.05.2010
Mi Mop pro mai are problema cu harta.
Sigur gasesti in bugetul tau un  Roborock S5  folosit pe OLX.
Nu va evita cablurile iar functia de mop e cam degeaba dar la banii astia nu prea ai cum sa ceri asta in 2022.

#32
BloodRa

BloodRa

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,989
  • Înscris: 22.04.2019
A zis omu că nu vrea partea de mop.
Oricum la mop dacă nu are și vibrații e degeaba.

#33
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

View PostBloodRa, on 11 ianuarie 2022 - 21:26, said:

A zis omu că nu vrea partea de mop.
Oricum la mop dacă nu are și vibrații e degeaba.

Nu e chiar degeaba sa imprastie substanta dezinfectanta  pe gresie e bun :) pe podele laminate iar face o treaba decenta..acuma nu cred ca isi imagineaza nimeni ca le curata de noroi

#34
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,794
  • Înscris: 19.06.2005
@V0rteX de când ai aparatul?S-ar putea sa afecteze plasticul și apoi componentele electronice sau sa se înfunde ceva pe acolo probabil de aia recomanda. Știu ca roomba m6 (robot de mop) utilizează o soluție de curățare. Probabil dacă s-ar vedea ce ingrediente are poate s-ar putea vedea și la alte modele de robot cu mop cu ce poți sa umpli rezervorul.

#35
radu103

radu103

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,411
  • Înscris: 15.11.2003
Eu am Xiaomi ala ieftin cu mop si e bun pe gresie, fara covor.
Mopul ajuta, se simte diferenta la picioare cand esti descult, aduna praful ala fin
In 2 ani la acel apartament, fiind la mare, n-am folosit alt aspirator

Edited by radu103, 11 January 2022 - 21:57.


#36
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006

View PostNexus11, on 11 ianuarie 2022 - 21:49, said:

@V0rteX de când ai aparatul?S-ar putea sa afecteze plasticul și apoi componentele electronice sau sa se înfunde ceva pe acolo probabil de aia recomanda. Știu ca roomba m6 (robot de mop) utilizează o soluție de curățare. Probabil dacă s-ar vedea ce ingrediente are poate s-ar putea vedea și la alte modele de robot cu mop cu ce poți sa umpli rezervorul.
2 luni si aproape o sticla de Igienol a baut, da m-am gandit si eu ca e un risc sa se infunde ceva pe acolo dar am urmat sfatul unui prieten care are robotul de mai mult timp si numa cu asa ceva da pe gresie, se poate pune si pe laveta direct si atunci in teorie nu mai are treaba, eu am pus in rezervor momentan merge sper sa nu il f*t

Am incercat solutie cu care dadeam eu pe gresie pusa direct pe laveta si robotul a patinat in draci mai ales la intoarceri

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate