Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Achizitie Rc auto nitro

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
estiu

estiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009
Salutare!
Vreau sa va intreb despre o masinuta Reely P240 1:10 nitro care vreau sa o iau pentru copil.
Eu locuiesc in Germania si am gasit-o pe E-bay dar nu are telecomanda, oarece telecomanda se potriveste la ea si daca gasesc de cumparat?

Va multumesc

#2
ldpe

ldpe

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,565
  • Înscris: 08.03.2017
https://www.ebay.co....tm/322882763267

#3
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postestiu, on 11 ianuarie 2022 - 00:15, said:

Salutare!
Vreau sa va intreb despre o masinuta Reely P240 1:10 nitro care vreau sa o iau pentru copil.
Eu locuiesc in Germania si am gasit-o pe E-bay dar nu are telecomanda, oarece telecomanda se potriveste la ea si daca gasesc de cumparat?

Va multumesc
Intreb ca un incepator in domeniu: copiii au experienta cu Nitro? Nu de altceva, dar nitro sunt destul de pretentioase, trebuie motorul rodat un rezervor intreg inainte sa te poti da cu ea, altfel il schimbi relativ repede.
Am fost si eu tentat de Nitro dar pana la urma am luat electric, WLToys 144001 care se poate upgrada foarte usor. Exista mai multe declinatii, dar modelul de baza e full metal, cu baterie 2S, fuge ca nebuna si e foarte fun. Si a fost 80 EUR noua de pe Banggood cu livrare din Cehia in patru zile pana in Romania.

#4
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,883
  • Înscris: 18.12.2011
Sotul si-a luat "tractoras de arat in gradina cu senile metalice"

https://www.banggood...ur_warehouse=CN

Tot din Cehia livrat in 7 zile

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Nu stiu ce legatura are senilata aceea cu masina nitro, dar sa zicem.

Nitro sunt automodele pentru cei initiati, fiindca necesita reglaje constante, intretinere atenta inainte, dupa si in conservare.
La intrebarea initiala raspunsul este da. Poti pune orice statie doresti atat timp cat are receptorul aferent si permite ceva reglaje fiindca la Nitro pe canalul de acceleratie ai si frana si ele pot fi inversate.

Sfatul meu este sa luati ceva electric cu acumulator LiPo 2S, precum acest Rustler. Sunt si modele mai ieftine la fel de faine. Dar ideal este sa incepeti cu un automodel cu piese usor de gasit si de intretinut. Reely nu sunt atat de comune si piesele se gasesc mai greu, cel putin in Romania, in Germania situatia poate fi alta.

Cel mai bine spuneti bugetul si pe urma va caut ceva nou sau de ocazie. Pe Kleinanzeigen Ebay am gasit destule masinute de marca la preturi mai usor de acceptat.

#6
estiu

estiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009

View Postconnectorxp, on 12 ianuarie 2022 - 13:22, said:

Nu stiu ce legatura are senilata aceea cu masina nitro, dar sa zicem.

Nitro sunt automodele pentru cei initiati, fiindca necesita reglaje constante, intretinere atenta inainte, dupa si in conservare.
La intrebarea initiala raspunsul este da. Poti pune orice statie doresti atat timp cat are receptorul aferent si permite ceva reglaje fiindca la Nitro pe canalul de acceleratie ai si frana si ele pot fi inversate.

Sfatul meu este sa luati ceva electric cu acumulator LiPo 2S, precum acest Rustler. Sunt si modele mai ieftine la fel de faine. Dar ideal este sa incepeti cu un automodel cu piese usor de gasit si de intretinut. Reely nu sunt atat de comune si piesele se gasesc mai greu, cel putin in Romania, in Germania situatia poate fi alta.

Cel mai bine spuneti bugetul si pe urma va caut ceva nou sau de ocazie. Pe Kleinanzeigen Ebay am gasit destule masinute de marca la preturi mai usor de acceptat.

View Postconnectorxp, on 12 ianuarie 2022 - 13:22, said:

Nu stiu ce legatura are senilata aceea cu masina nitro, dar sa zicem.

Nitro sunt automodele pentru cei initiati, fiindca necesita reglaje constante, intretinere atenta inainte, dupa si in conservare.
La intrebarea initiala raspunsul este da. Poti pune orice statie doresti atat timp cat are receptorul aferent si permite ceva reglaje fiindca la Nitro pe canalul de acceleratie ai si frana si ele pot fi inversate.

Sfatul meu este sa luati ceva electric cu acumulator LiPo 2S, precum acest Rustler. Sunt si modele mai ieftine la fel de faine. Dar ideal este sa incepeti cu un automodel cu piese usor de gasit si de intretinut. Reely nu sunt atat de comune si piesele se gasesc mai greu, cel putin in Romania, in Germania situatia poate fi alta.

Cel mai bine spuneti bugetul si pe urma va caut ceva nou sau de ocazie. Pe Kleinanzeigen Ebay am gasit destule masinute de marca la preturi mai usor de acceptat.

Salut!
Pana la urma am cumparat aceea masinuța care merge super fain. Am reusit sa ii relam motorul sa mearga destul de bine dupa ce am ar cam 1 l de benzina degeaba�� dar am prins smecheriia����. Ideea este ca am avut o pata pe masinuța notru si cum copilului ii place sa mestereasca e o placere sa surubarim le ea impreuna. App la prima iesire cu ea de ziua lui a izbit-o de un zid de i-a rupt o roata dar am reusit sa o reparam.
Acuma vroiam sa ma inscriu pe un forum rc dar vad ca nu functioneaza. Vroiam sa cer detalii despre unele modificari pe care vrem sa le facem.
Ideea este ca vreau sa ii schimb bratele si carcasele cu unele de aluminiu dar nu gasesc ex pentru acest model si nu stiu daca s-ar potrivi altele.

Desi locuiesc in Germania unde este firma care a vandut masinuța e destul de greu cu piesele☹️

#7
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,325
  • Înscris: 09.09.2006
Păi și până la urmă ce model ai luat? Pune și tu niște poze cu ce vrei să modifici și de ce.

#8
estiu

estiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 24.03.2009
Mașinuța este cea din poza atașatã. Este pe sasiu P240. As vrea sa ii schimb brațele de la roți cu unele din alumniu dar nu gasesesc exact pentru modelul asta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate