Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Sfat privind achizitia unui card pentru camera de supraveghere

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Ma uit sa cumpar un card pentru o camera de supraveghere si ma intereseaza sa fie cat mai ieftin.
Am gasit https://www.emag.ro/...1/pd/D6JSD3BBM/
Si
https://www.emag.ro/...x/pd/DCPT8QBBM/
Patriot observ ca are viteze mai bune dar nu stiu nimic de firma asta.
M-am ferit sa ma uit la hama, alte produse noname, nu stiu daca Patriot este la nivelul A Data, Samsung sau este la nivel Hama, Silicon Power, itegral, imro etc...

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
Cat te astepti sa te tina?

#3
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Cativa ani.

#4
Puferiu_

Puferiu_

    Membru foarte activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,432
  • Înscris: 05.07.2018
Ieftin si bun. Deviza romanului.

Ia ceva consacrat, care sa te tina. Asta ca sa nu deschizi alte subiecte cu mi-a murit cardul sau cum recuperez o filmare importanta?.

#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,880
  • Înscris: 07.08.2008
Cred ca SanDisk micro SD High Endurance ar fi mai recomandat...
https://www.emag.ro/...a/pd/D6Y636BBM/

Edited by tigerheart, 09 January 2022 - 19:07.


#6
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Eu apreciez mesajele voastre, am un Samsung EVO de 128Gb, a fost 100 si ceva de lei, o mica avere la vremea respectiva.

Acum am nevoie de un card de memorie pentru o camera de surpaveghere.
Am un card de 32 bagat in una, altul de 64 in alta si mai am nevoie de inca un card de 64.
Nu trebuie sa fie racheta dar nici petarda de Hama.

Si nu vreau Kingstone ca am avut stick kingstone si cred ca si card kingstone, nu am fost multumit de vitezele de copiere.

#7
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012
Pentru supraveghere video iti trebuie din gama endurance daca vrei sa nu ai surprize neplacute. Te tin si astea normale dar e loterie.. Ca fapt divers eu folosesc Adata pe niste camere si sunt ok

#8
gymy

gymy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,002
  • Înscris: 29.11.2005
Dacă e chinezească camera nu prea contează cardul. Odată la câteva luni trebuie formatat. Dacă nu faci lucrul ăsta se blochează.

#9
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,736
  • Înscris: 30.08.2006
Ieftin si bun ar fi Kioxia Exceria. La 128 GB e 90 de lei. Viteza de scriere e la 20-23 MB/s
Daca Patriot chiar are vitezele alea la scriere, maine cumpar 1000 de bucati.
Acel Adata are 100MB/s la citire si 17 MB/s la scriere. E acceptabil daca camera video stie sa faca o compresie buna.

Edited by Leo2006, 09 January 2022 - 19:49.


#10
A10

A10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 19.12.2012

View Postgymy, on 09 ianuarie 2022 - 19:26, said:

Dacă e chinezească camera nu prea contează cardul. Odată la câteva luni trebuie formatat. Dacă nu faci lucrul ăsta se blochează.
Pai daca e chinezeasca in asa hal, nu mai merita sa dai banii pe card :))   N-am intalnit pana acum asa efect cum spui tu desi toate gioarsele de camere sunt made in china...

#11
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,736
  • Înscris: 30.08.2006
Pe partea de camere de supraveghere si cele auto, chinezii sunt lideri. Viofo, Xiaomi, Hikvision, Dahua, toate sunt chinezesti si printre cele mai bune marci.

#12
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,942
  • Înscris: 15.04.2019

View PostLeo2006, on 09 ianuarie 2022 - 19:58, said:

Pe partea de camere de supraveghere si cele auto, chinezii sunt lideri. Viofo, Xiaomi, Hikvision, Dahua, toate sunt chinezesti si printre cele mai bune marci.

Fac camere decente de supraveghere. Nu cele mai bune. In gama premium exista Bosch, Axis, Panasonic etc. - la alte preturi.

#13
MrLTN

MrLTN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 29.01.2020

View Post-ARA-, on 09 ianuarie 2022 - 18:42, said:

Am acest card intr-o camera de supraveghere HikVision 2K din august 2019 si isi face treaba foarte bine
Cand va crapa probabil voi pune un Sandisk sau Samsung

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post-ARA-, on 09 ianuarie 2022 - 18:42, said:


Nu cumpara de la parteneri. 99% vei lua teapa, aia vand carduri fake cumparate cu 5 dolari de pe Aliexpress. Cumpara direct de la emag  sau de la altex/mg etc. Sunt o gramada de comentarii pe emag cu plangeri ca sellerii au vandut fake-uri ordinare.

#15
megastorm

megastorm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 22.04.2013
acest sfat este bun cam pentru toate produsele de pe emag
am genius si stau de vreo saptamana sa mi trimita un partener o comanda...au termen 15 zile (!!!) sa o trimita

#16
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
V-am citit mesajele, primele, am dat comanda. https://www.emag.ro/...1/pd/D6JSD3BBM/
Si apoi citesc de emag marketplace.
Ce sa va zic? Intr-o camera am un card de 16 sau de 32, in alta am de 64 si imi trebuia tot asa un card ieftin pentru a treia camera.
Inregistreaza doar ce detecteaza.
Le am de 1 an, se formateaza singure sau cine stie ce fac ele cand raman fara memorie, nu le-am formatat vreodata manual.

Recunosc ca nu ma asteptam sa fie fake de pe emag, de obicei bifez doar "genius" si cam atat.
Cand o sa ajunga cardul o sa copiez cateva fisierele pe el sa vad daca chiar are 64Gb, cum ziceam... imi pare macar putin ciudat ca pe emag sa fie produse fake.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Post-ARA-, on 10 ianuarie 2022 - 10:32, said:

de obicei bifez doar "genius" si cam atat.

imi pare macar putin ciudat ca pe emag sa fie produse fake.

Genius pot fi si produsele vandute de parteneri. Nu este nicio surpriza sa se vanda produse fake pe emag (ma refer la produse vandute de parteneri). Eu personal am primit 3 comenzi produse fake.
Selerii nu au nicio rusine sa iti trimita produse fake. Cumpara ieftin din China si apoi le vinde sa suprapret

#18
-ARA-

-ARA-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,670
  • Înscris: 01.08.2021
Cel putin macar sa intreb preventiv:
1 - Si ce se petrece? Produs fake, contactezi emag? Returneaza bani?
2 - Ce produse au fost? Tot carduri de memorie?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate