Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

O intrebare legata de familie

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#37
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020
Concluzia ta: Totusi este trist in lume !

View Posthoneybee, on 08 ianuarie 2022 - 09:27, said:

Colegele divortate, care o fac pe vampele in dormitor.. sint femeie merituoase.
Evident ! Eu zic ca toate sunt merituoase.  Repetentele se pot duce la tratamente cu sulf.

View Posttomaso, on 08 ianuarie 2022 - 09:45, said:

totul se reduce la nevoile Ei,  iar el este un fel de mucea care ar trebui să-și pună sula’n cui la 45 de ani
NICIODATA !!!  
La 45 EL mai are 40-50 de ani de lupte glorioase cu sula -daca nu e trist sau bleg-  Mi-a zis si exemplificat tataie :D

#38
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttomaso, on 08 ianuarie 2022 - 09:45, said:


Nu se poate ține relație doar cu a face menaj.   Fără sex.    Iar vina aparține femeii în cazul de față, sper că-i clar și limpede.


Asa e ! :yes:

E vina femeii ca a zis: "Da, il iau de sot la bine si la greu !", in urma cu 13 ani. Casatoria nu e o strada cu sens unic si nici nu stai o viata linga un om sa faci ceva din obligatie.  
E vina femeii ca n-a schimbat bateriile la dildo si becul ce-a ars in dormitor de nu mai nimereste orbul patul conjugal. Are un barbat, care e musafir in casa. Vine seara dupa ora 19 "obosit" de la serviciu si pleaca dimineata inainte de ora 8, sa prinda flori proaspete pentru colega divortata.
E vina femeii ca-i ofera zilnic micul dejun si cina servite sub nas, hainele spalate si frumos calcate, ca la hotel, fara sa-l intrebe de ce mai da pe acasa si nu-si ia un pat la serviciu (?).
Cind sa mai stea biata femeie ochi in ochi si buze in buze cu el ? Dupa miezul noptii, cind el sforaie cu gindul la o alta femeie ?

E clar si limpede. In lipsa lui, femeia ar trebui sa stringa la piept si sa pupe infocat poza Fat-Frumosului, care-si arata fasolea linga ea la Starea Civila, din albumul de la nunta. Asta inseamna dupa unii sa fii femeie care isi face datoria conjugala, fara sa astepte nimic in schimb. Nici macar o floare !  :lol:







#39
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Săraca de ea, vai, vai, cum se sacrifică ca o eroină pe altarul familiei!   :)

În realitate nu se întâmplă mai deloc așa.  
Nu simte nevoia de sex și consideră că asta este.

#40
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Posthoneybee, on 08 ianuarie 2022 - 11:08, said:

Casatoria nu e o strada cu sens unic
Asta e singurul lucru ok din ce ai scris mai sus.

Restul tinde spre o logoree feminista. Ar trebui vorbit numai de cazul in sine, nu generalizat.

#41
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View PostAlex432, on 08 ianuarie 2022 - 10:57, said:

  Repetentele se pot duce la tratamente cu sulf.


Cind stai 13 ani linga o repetenta, nu te poti lauda ca tu esti premiantul clasei. Cine se aseamana, se aduna. :harhar:  
Musai s-o insotesti la Techirghiol, sa nu te recunoasca lumea de sub masca de namol ! :lol:

View Posttomaso, on 08 ianuarie 2022 - 11:14, said:

Săraca de ea, vai, vai, cum se sacrifică ca o eroină pe altarul familiei!   :)

În realitate nu se întâmplă mai deloc așa.  
Nu simte nevoia de sex și consideră că asta este.

Il tine legat cu lantul de ea ? :habarnam:
E liber sa plece. Copilul creste si fara tata. Iar sa spui ca te sacrifici si stai in casnicie de dragul lui, mi se pare o aberatie. :)


#42
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Bărbații mai fac din astea. Se gândesc la copil.   Am spus că nu știu să dau un sfat bun.

#43
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Posthoneybee, on 08 ianuarie 2022 - 11:34, said:

Cind stai 13 ani linga o repetenta, nu te poti lauda ca tu esti premiantul clasei. Cine se aseamana, se aduna. Posted Image  
Musai s-o insotesti la Techirghiol, sa nu te recunoasca lumea de sub masca de namol ! Posted Image
Asa zic si eu ca in primul rand.
La Techirghiol m-as duce cu amanta aia merituoasa -namolul ala amplifica tot ce atinge. :D

Hai sa facem un schimb de pareri hormonale despre statiunile cu sulf :D

#44
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View Posttomaso, on 08 ianuarie 2022 - 11:43, said:

Bărbații mai fac din astea. Se gândesc la copil.

Hmm, in cazul de fata, zici ca un copil ar accepta mai usor ideea de poligamie din partea tatalui decit a unui divort ? :rolleyes:

View PostAlex432, on 08 ianuarie 2022 - 11:44, said:


La Techirghiol m-as duce cu amanta aia merituoasa -namolul ala amplifica tot ce atinge. :D

Hai sa facem un schimb de pareri hormonale despre statiunile cu sulf :D

Stii ca namolul e negru, nu ? E culoarea care micsoreaza si subtiaza, nu amplifica ! Ai grija pe unde te smolesti, ca o sa te faci de ris in fata amantei ! :roflmao:

Merci de invitatie. Dar singura parere pe care o am vis-a-vis de baile cu sulf, e ca nu-mi place mirosul de oua clocite.   :)

Edited by honeybee, 08 January 2022 - 12:28.


#45
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Este greu de luat decizii.   Dacă aș ști, aș opina.

#46
Alex432

Alex432

    sit at big tables

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,212
  • Înscris: 28.05.2020

View Posthoneybee, on 08 ianuarie 2022 - 12:26, said:

Stii ca namolul e negru, nu ? E culoarea care micsoreaza si subtiaza, nu amplifica ! Ai grija pe unde te smolesti, ca o sa te faci de ris in fata amantei ! Posted Image

Merci de invitatie. Dar singura parere pe care o am vis-a-vis de baile cu sulf, e ca nu-mi place mirosul de oua clocite.   Posted Image
ii pun ochelari polarizati si vede invers :D

La sulf nu stiu cum este, de asta intrebam, ma gandeam ca ajuta macar sa nu faci flora, ca la vin. ;)

#47
honeybee

honeybee

    tougher than the rest

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,471
  • Înscris: 21.04.2014

View PostAlex432, on 08 ianuarie 2022 - 14:04, said:


La sulf nu stiu cum este, de asta intrebam, ma gandeam ca ajuta macar sa nu faci flora, ca la vin. ;)

La baile de sulf si cele de namoluri sapropelice nu e nici o diferenta. Ambele miros a parfum "Giorgio Sarmani" si amelioreaza durerile reumatice. :P

Eu, daca as fi in locul barbatului indecis, mi-as pune o alta intrebare: de ce celalalt dinaintea mea s-a apucat de baut si devenea agresiv cu sotia ? Mai ales ca pare o femeie de treaba, din spusele celor care o cunosc. :rolleyes:

#48
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostAlltrack, on 07 ianuarie 2022 - 10:42, said:

Dar nu , lui ii place ca una sa ii gateasca si sa ii spele iar el sa se ''mute'' cu altele .
Am ajuns sa ma citez singurPosted Image ! Dar nu prea imi ies astea cu multiquote !

View Postpancone99, on 07 ianuarie 2022 - 13:59, said:

Ca fapt divers si eu i-am spus sa divorteze si sa se duca la ea (colega),dar il vad cam nehotarat!O sa ii arat si topicul asta....


As paria pe un rezultat final , ''baiatu' '' face golaneli de prea mult bine ! Cand se satura de regulat ''colega de treaba'' , momentul de obicei corespunde cu inceputul pretentiilor si presiunile colegei , cu ''divort , casatorie si alea...alea'' isi da seama ce pierde si se va intoarce acasa la sotie , cu flori cu alea...alea , cu ''ce frumoasa si sexi esti'' si altele .
Aici depinde de sotie , eu i-as da cu florile in cap si as intenta divort .

Edited by Alltrack, 08 January 2022 - 15:19.


#49
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,778
  • Înscris: 12.01.2018

View Posttomaso, on 08 ianuarie 2022 - 10:25, said:

Da. Și invers este deplin valabil.  
O femeie ținută fără sex
ea ar trebui sa stie ce sa-i faca si sa-i trezeasca dorintele.numai sa vrea

#50
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostEMPP, on 08 ianuarie 2022 - 15:40, said:

numai sa vrea

Nu este locul și specificul arie să intrăm în amănunte,  dar,  dacă ar vrea, ar avea la îndemână multe chestii din instrumentarul seducției feminine.
Știm despre ce vorbim,  nu? Acele mijloace de care femeile dispun în mod latent,  nu dispar odată cu trecerea timpului.
Nu ruginesc.  Doar trebuie puțin dată rugina la o parte și sunt ca noi.

Și nici nu cred în teoria cu neputința.  Suntem adulți.  Știm bine că acolo unde este voință, este și putință.

Edited by tomaso, 08 January 2022 - 16:58.


#51
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Întrebarea care mi o pun este cum de atata timp cu toate ca nu mai este nimic intre ei pe partea fizică nevastasa îi mai face mancare si face tot prin casa???..
Altă întrebare la fel de importantă este,daca cu el nu face atunci cu cine face??
Concluzia e clară,cum este binecunoscut faptul ca odată ce incepe a face o femeie nu poate funcționa fără a face atunci pe cale de logica nevastasa face de multă vreme cu altu si măcinată de un sentiment de vinovăție puternic încearcă sa fie in celelalte o sotie model.


#52
pancone99

pancone99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 264
  • Înscris: 03.07.2008
Va multumesc pentru sfaturi si pareri.Mai astept cat s-o mai strange comentarii si o sa ii arat discutia.
Ne cunoastem din '98 (vreo 23 de ani) si tot de atunci am ramas prieteni.Am facut concedii impreuna,ne vizitam des,asa ca stiu situatia foarte bine.
El e un tip cuminte (nu e genul care sa umble dupa femei),cu capul pe umeri si de-alungul timpului stiu ca a incercat sa dreaga situatia,dar se rezolva 1-2 saptamani apoi incet, incet se revenea la vechea poveste.
Nevasta,aceasi varsta cu el, e o tipa foarte desteapta,dar genul careia ii pasa mai mult de copil,gospodarie si munca.Sotul e intodeauna pe un loc mai in spate.Si din ce am inteles de la el,nu il inseala,doar ca se comporta ca o "calugarita".
Cand mi-a povestit toata chestia asta (adica acum vreo saptamana) cu colega l-am intrebat ce dracu l-a apucat.Si imi spune razand (dar nu cred ca era rasul lui) ca ultima data s-a culcat cu nevasta-sa inainte de Revelion in 2020, si si atunci pentru a ca a insistat el. Iar a doua zi tot nevasta era cea suparata ca a tras de ea !
Acum imi dau si eu cu parerea....Decat sa stai asa mai bine divortezi,dar pe de alta parte apare zicala aia: "dai cioara din mana pe aia de pe gard".
E o situatie cam ciudata pentru ca se inteleg foarte bine ca familie,dar exista o distantare sentimentala/intima intre ei!Daca se certau sau apareau alte probleme, era simpla treaba!
O sa va tin la curent....

#53
motofrezeanu

motofrezeanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 21.12.2021
Cum dracu ss stai cu cineva cu care nu ai parte de amor???
Trebuia lăsată de mult, să se ducă la psiholog sau unde s o duce sa si rezolve problemele.


#54
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021

View Postpancone99, on 08 ianuarie 2022 - 18:44, said:

.. ultima data s-a culcat cu nevasta-sa inainte de Revelion in 2020, si si atunci pentru a ca a insistat el. Iar a doua zi tot nevasta era cea suparata ca a tras de ea !

Deci, nu cred!
In cazul asta isi merita soarta daca e gaina si n-are curaj sa plece de acasa. Probabil barbatul e intretinut de nevasta altfel e inexplicabil.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate